Skocz do zawartości

nowy kluczyk do E83


michalm.77

Rekomendowane odpowiedzi

witam. potrzebuje kupic nowy kluczyk do X3 E83 2005r. pytałem w salonie BMW i powiedzieli ze nowy zaprogramowany 750zł i nowy grot to plus 150zł ale musze czekac min 10dni . Znacie jakies inne wyjscie ? mieszkam Kraków - Bielsko Biała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki kluczyk w ASO to koszt 500 pln.Sam robiłem dwa .Czas oczekiwania 3,dni

Czytając forum od kilku lat nie umiem zrozumieć dlaczego w jednym Aso cena kluczyka jest taka a w drugim inna.To jest wręcz zastanawiające

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ubiegłym roku zapłaciłem chyba 600 zł , kluczyk dorobiony na poczekaniu (45min), ale trzeba się umówić na wizytę.

http://www.kluczesamochodowe.pl/

Facet chyba jest objazdowy bo ma punkty w Krakowie , Nowym Sączu i Limanowej.

Nie robię mu reklamy ale chłopak oblatany i wie co robi.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Koledzy jestem nowy i jeszcze nie kupiłem mojej x3 ale problem kluczyka pewnie i mnie będzie dotyczył. Zawsze jak kupuje auto to zakupuje potem interfejsy diagnostyczne żeby uniezależnić się od aso. Pytanie jest następujące, czy dostępne są czyste kluczyki do zakodowania? Czy kodowanie wymaga np podłączenia z centralą bmw?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznę a ktoś uzupełni lub poprawi.

Nowoczesne kluczyki składają się z grota i elektroniki.

Można kupić na alegro sam grot, lub grot z obudową na elektronikę , czyli wygląda jak oryginalny kluczyk oraz u specjalistycznych dorabiaczy kluczyków samochodowych surowy kompletny kluczyk.

Surowy grot bez elektroniki można wyfrezować i nim otworzymy auto ale nie odpalimy.

Z tego co mi wiadomo to dla specjalistycznego warsztatu co dorabia klucze nie ma potrzeby łączenia się z tz centralą BMW w celu dorabiania kluczyka.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e83 jak i w innych beemkach z tych lat można zaprogramować kilka kluczyków (chyba 6). Auto będzie je rozróżniało i ustawiało fotel, lusterka, kierownicę itp. według danego kierownicy/kluczyka. Serwis może sprowadzić kluczyk z kolejnym numerem który można dopisać do auta. Liczba kluczy dostępnych w serwisie jest ograniczona. Co innego "dorabiacze" kluczy, którzy kopiują istniejący klucz. Po skopiowaniu można mieć i tuzin kuczy które auto rozpozna jako klucz numer jeden.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że zwracam uwagę na detale to chciałem sobie kupić nową obudowę do kluczyka gdyż stara nosi ślady eksploatacji. Pytanie czy występują w oryginale (aso twierdzi, że nie) chiński zamiennik pewnie będzie warty tyle ile kosztuje. Zamówiłem już nową gałkę zmiany biegów oraz kierownicę ale jeszcze ten kluczyk szpeci wnętrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Co innego "dorabiacze" kluczy, którzy kopiują istniejący klucz. Po skopiowaniu można mieć i tuzin kuczy które auto rozpozna jako klucz numer jeden.

Nieprawda, przy ews nie można kopiować kluczy bo jest zmienny kod, jak pod jednym numerem będzie kilka kluczy to po użyciu pierwszego kolejne nie będą działać!

 

..chiński zamiennik pewnie będzie warty tyle ile kosztuje....

Są chińskie zamienniki po kilkadziesiąt złotych które są bardzo dobrej jakości (ale na allegro to loteria)

 

 

Nie występuję jak oddzielny element tylko kluczyk kompletny

Nieprawda, można kupić oryginał tylko obudowę z grotem (choć jest bardzo bardzo trudno dostępna i nie można kupić bezpośrednio w aso)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze
Zamowiłem wizyte pod dom na dorobienie kluczyka. Przyjechał zrobił i niby wszystko ok. Ale minoł rok i kluczyk wyglada jak by miał 20lat. Znaczka nie widac cały sie zmył hehe , plastik na kluczyku tandetny , nie polecam takich usług

Masakra. A tu jakość plastiku ? Trzeba było samemu kupić klucz . Nie wiadomo jak go używał. A oskarżasz. Ja w takich sprawach od razu mówię klientowi : "Jeśli coś się nie podoba , kupuj sam, tylko częstotliwość mówię" . I wszystko od razu staje na swoje miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Edycja....

Mam kluczyk z grotem HU92 do e83 bez elektroniki do sprzedania jak by ktos chcial piszcie. Tylko 10zl plus przesylka.

Kupilem i chcialem zrobic jako kluczyk zapasowy bo mam tylko jeden orginal i zamowilem nowy kluczyk juz elektronika to jak by ktos chcial to u mnie najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.