Skocz do zawartości

E83, 3.0si, 272KM, spalanie w mieście


Adak

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

 

Waham się aporpos kupna samochodu, stąd konkretne pytanie:

Ile Wam, praktykom-użytkownikom pali E83, 3.0si, 272KM w dużym mieście? Jeśli właśnie tyle, to jak jeździsz?

 

Furra będzie miała okazję sporo pojeździć głównie po Warszawie, więc odpowiedź na to pytanie jest dla mnie niezywkle ważna.

 

Dzięki z góry za odpowiedzi.

 

Ps. Tak, autocentrum znam na pamięć, ale jak porównuje konkretnych kierowców to każdy ma to spalanie inne, i mówi co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już masz odpowiedz.... :cool2: :cool2: :cool2:

 

Załóż sobie średnią w tego co piszą użytkownicy i będziesz miał wynik chociaż pewnie nijak będzie się to miało do rzeczywistości :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Każdy jeździ inaczej i innym stylem jazdy więc co by tutaj nie napisać to i tak zakwestionujesz :? :? :? :? :?

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca tak. Średnia jest na autocentrum, ale najczęściej bez opisu w jakim mieście i jak rzeczony kierownik jeździ.

 

Stąd właśnie prośba o Wasze doświadczenia, jeśli macie w tym silnikiem i w tej budzie (a już najlepiej z automatem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam chcę podłączyć się do tematu ,jestem posiadaczem X3 z 3.0 si 272 km b+g 2007r

Jeszcze jestem w fazie testów ponieważ mam to auto od niedawna bo jakiś miesiąc. Na temat spalanie benzyny to mi wychodziło w Warszawie 15-16 w trasie 12-13

jeśli chodzi o LPG to różnie 16 -23l/100km niestety 23 to trochę dużo nawet byłem na regulacji ale jeszcze nie sprawdziłem efektów .A instalację mam firmy Landirenzo (wtrysk gazu ).

Ogólnie wrażenia z jazdy są niesamowite Chociaż jezdziłem dislem 3.0 sd 286km i ma lepsze przyśpieszenie ale moja też daje rade .Jeśli ktoś chciałby więcej informacji podaje maila bekert7@wp.pl

Dodam jeszcze że auto posiada skrzynię automatyczną wersja z USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam,

chciałem odświeżyć temat. Posiadam 3.0i 232KM w gazie. Ile Wam pali ? bo mi benzyny przed włożeniem gazu palił mniej więcej tyle co teraz gazu czyli w mieście 20-22l w trasie 16l/100km. Wydaje mi się, że kapkę za dużo a nie przeciągam, nie katuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Po pierwsze modele X3 E83 z USA nie maja 272KM , według VIN wersje USA maja około 263KM , silniki te ( N52B30) są trochę okrojone z mocy z powodu jakości paliwa w US i ograniczenia na na emisje spalin itd.

 

U mnie spalanie po Warszawie około 12-13 L,zaś gazu około 15 L , jazda bardziej dynamiczna ( staram się unikać korków ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja mam następujące pytanie. Wiecie może gdzie w Krakowie lub Małopolsce jest blacharz który podejmie się przerobienia bagażnika tak aby można było wsadzić butle z gazem w miejsce dojazdówki ? Chodzi mi o wycięcie blachy z luki w którą wchodzi akumulator i zrobienie podłogi na płasko. Mam butle w bagażniku ale już mi zaczyna strasznie przeszkadzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Witaj kolego.

Nie mam si tylko 3.0i wiec trochę słabszą jednostkę.

Moje spalanie w mieście oscyluje w okolicach 20-22 litrów gazu. Jak jeździłem na benzynie wychodziło ok. 18-19.

Na trasie jestem w stanie zejść do 14-15 litrów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam, moje 3.0i, 231 km silnik M54 z sekwencją LPG KME w mieście (Łódź) pali ok 20-23 l LPG i ok 17-19.5l Pb. Biorąc pod uwagę, że spalanie według norm to ok 16 l manual, a 17,4l automat to moje spalanie w zakresie 17-19 l/100 benzyny jest w normie... Spalanie LPG może być wyższe do 20% norma czyli wegług danych z katalogów spalanie LPG to ok. 20.88 czyli moje 20-23 mieści się idealnie w normie...

 

Silniki 3.0si 272km zużywają ok 3 litwy na sto km mniej paliwa średno.

Nie wierzę w spalanie na poziomie 12-14 litrów w mieście...

Na trasie jestem w stanie zejsc poniezej 10l/100 PB i ok 12-13 l/LPG przy emeryckiej jeżdzie. Na autostradzie jadąc 130 km/h spalanie LPG ok. 13.5 l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...

witam forumowiczów , posiadam ok mieisiąc 3.0 i 231 ps . benzyna w mieście bez szaleństw ok 17 l , gaz w mieście mieszczę się w 20 . póki co zima . mam nadzieje że latem troche spadnie :) . pozdro . nie mam pojęcia jak sprawdzałem na autocentrum że większej połowie wychodziło d0 15 ???? :)

pozdrówka i taniego gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Moja E83 3.0si, 272km na 6-biegowym automacie w pełnym M-Pakiecie, w Krakowie po mieście gdzie się jeździ ze średnią prędkością 70-90 km/h (w przeciwieństwie do Wawy 90-120 km/h) spalanie przy normalnej jeździe bez bez sensownego świrowania gazem (trudno się oprzeć jak się wkręca tak idealnie...) łyka średnio według komputera ok. 13,6l, trasa ok. 11l, paradoksalnie najbardziej usportowiona wersja (3.0sd to inna bajka diesel z turbinkami, nie umywa się do benzyny 3.0si) jest naprawdę jak na swoje osiągi oszczędna, współczuje przyszłych zabójczych kosztów posiadaczy 3.0si z LPG.Pozdrawiam :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich :cool2:

Użytkuje od kilku miesięcy BMW E83 3.0si manual 200kw 272 KM M-Pakiet 2007r. Czarna bo jak by miało być inaczej :twisted:

Kosztowała nie mało bo z opłatami i instalacja gazową 48tyś. + 4tyś. nowe klocki ,tarcze, olej , filtry , pasek z napinaczem , nowe opony letnie i przy wymianie pękniętego simeringu między skrzynią a silnikiem przy okazji wymienili nowe sprzęgło z dociskiem, dwumasa jeszcze ok.

Gaz założyłem miesiąc po zakupie .

Butla 50l. w miejscu koła zapasowego, tankuje max. 48l. i przy normalnej jeździe po mieście i do pracy jazda ok. 120km/h kulam na zbiorniku gazu 400km.

Jak mnie poniesie fantazja to spada do 260-300km. na butli ale wówczas kocham te auto.

W trasie 500km jeszcze na paliwie przy prędkości 140km. po zatankowaniu do pełna i przejechaniu 107km. dolałem 10,3 litra benzyny.

Teraz przeszło trochę modyfikacji i zmieniłem wszystkie żarówki na Led Canbus z aliexprexss łącznie z białymi 90w Markerami.

Mając poprzednio Mercedesa ML 2.7 cdi lift. rocznie kulałem 9.000km. jedyny plus przez 4 lata auto prawie bezawaryjne jedynie drobne zabiegi kosmetyczne i w lekkim terenie super się sprawował.

BMW przez 3 miesiące już na kulałem 6.000km. przy czym padły cewki co jest ponoć normalne w tym silniku.

Pozdrawiam

Edytowane przez bmwmariobmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :cool2:

Użytkuje od kilku miesięcy BMW E83 3.0si manual 200kw 272 KM M-Pakiet 2007r. Czarna bo jak by miało być inaczej :twisted:

Kosztowała nie mało bo z opłatami i instalacja gazową 48tyś. + 4tyś. nowe klocki ,tarcze, olej , filtry , pasek z napinaczem , nowe opony letnie i przy wymianie pękniętego simeringu między skrzynią a silnikiem przy okazji wymienili nowe sprzęgło z dociskiem, dwumasa jeszcze ok.

Gaz założyłem miesiąc po zakupie .

Butla 50l. w miejscu koła zapasowego, tankuje max. 48l. i przy normalnej jeździe po mieście i do pracy jazda ok. 120km/h kulam na zbiorniku gazu 400km.

Jak mnie poniesie fantazja to spada do 260-300km. na butli ale wówczas kocham te auto.

W trasie 500km jeszcze na paliwie przy prędkości 140km. po zatankowaniu do pełna i przejechaniu 107km. dolałem 10,3 litra benzyny.

Teraz przeszło trochę modyfikacji i zmieniłem wszystkie żarówki na Led Canbus z aliexprexss łącznie z białymi 90w Markerami.

Mając poprzednio Mercedesa ML 2.7 cdi lift. rocznie kulałem 9.000km. jedyny plus przez 4 lata auto prawie bezawaryjne jedynie drobne zabiegi kosmetyczne i w lekkim terenie super się sprawował.

BMW przez 3 miesiące już na kulałem 6.000km. przy czym padły cewki co jest ponoć normalne w tym silniku.

Jedyny mankament to raz po raz na postoju dziwne piszczenie od strony kierowcy zza przedniego nadkola i lekki spadek mocy po czym wyłączam kluczykiem i po ponownym natychmiastowym odpaleniu jest ok. Zjawisko bardzo rzadkie ale zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie. Kupiłem już nową odmę w pokrywę zaworów ale czekam na wolny termin u mechanika.

 

 

Pozdrawiam

 

no to pieknie i bez awaryjnosci wrzuc do galeri samochod to bedzie nas tam wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.