Skocz do zawartości

X6 5osobowe


mirkos

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Już są tacy co zwietrzyli interes:

 

http://moto.allegro.pl/dodatkowe-siedzenie-bmw-x6-seat-conversion-kit-i2159584141.html

 

nawet filmik ten sam... ogłaszają się jako jedyni w Europie, są drodzy i zapominają(?) dodać że potrzebne są jeszcze pasy bezpieczeństwa + homologacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się jednak, że znajdą odbiorców, a co do tego czy są faktycznie jedyni w Europie się nie wypowiem, ponieważ trudno to zweryfikować, chodź wujek google poza tym "kitem" :wink: nie wyświetla innych. Mój kolega jest zadowolony faktycznie do pełni szczęścia potrzebne są tylko pasy z allegro za 15zł http://allegro.pl/pas-pasy-bezpieczenstwa-srodkowy-tyl-bmw-e34-i2106136318.html i przegląd za 100zl. Jednak nie wiem czy to naprawdę jest takie niezbędne, jeśli ktoś często podróżuje w takim składzie to powinien pomyśleć o innym aucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie do pełni szczęścia potrzebne są tylko pasy z allegro za 15zł i przegląd za 100zl. Jednak nie wiem czy to naprawdę jest takie niezbędne, jeśli ktoś często podróżuje w takim składzie to powinien pomyśleć o innym aucie.

Mnie się rozchodziło o to że pasy + przegląd są potrzebne w razie kontroli i (co nie daj Boże) wypadku - obojętnie czy jeździ się często w piątkę czy nie...

 

A tak po zastanowieniu - to fajowa sprawa: ja mam żonę i dwójkę dzieci więc starczy... ale czasami trafi się kurs z teściową :mad2: - to wsadzę taką poduchę i sruuu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak po zastanowieniu - to fajowa sprawa: ja mam żonę i dwójkę dzieci więc starczy... ale czasami trafi się kurs z teściową - to wsadzę taką poduchę i sruuu !

Hehe śmiesznie to brzmi. Taka kolosalna fura, a kierownik się cieszy, że może przewieźć aż 5 osób, pewno w ciasnocie jak w fabii, ale jednak :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe śmiesznie to brzmi. Taka kolosalna fura, a kierownik się cieszy, że może przewieźć aż 5 osób, pewno w ciasnocie jak w fabii, ale jednak :norty:

Toć pisałem że to tylko ewentualnie w wyjątkowych sytuacjach - kiedy teściowa się uprze aby jechać z nami...

 

A na codzień to zasuwam sam dostojnie jak jakiś poseł albo inny biznesman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

Mam pytanie pojawiły się na rynku siedzenia instalowane zamiast podłokietnika. Z tej strony http://www.bmwx6.eu wynika, że odkręca się parę śrub trzymających podłokietnik i tutaj moje pytanie czy takie działanie nie jest podstawą do utraty gwarancji?? Albo czy jest jakiś inny sposób na przerobienie x6 na 5 osób? Mam tu na myśli taką poduszkę, ale kupioną w salonie BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie montaż bardzo prosty..

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie pojawiły się na rynku siedzenia instalowane zamiast podłokietnika. Z tej strony http://www.bmwx6.eu wynika, że odkręca się parę śrub trzymających podłokietnik i tutaj moje pytanie czy takie działanie nie jest podstawą do utraty gwarancji?? Albo czy jest jakiś inny sposób na przerobienie x6 na 5 osób? Mam tu na myśli taką poduszkę, ale kupioną w salonie BMW.

To jest (ta strona) ten sam sklep o którym pisałem wcześniej.

Utrata gwarancji raczej nie grozi = gdy jedziesz do salonu wkręcasz spowrotem konsole (znowu 15 minut roboty).

Inna sprawa to ubezpieczalnia - co będzie kiedy tej środkowej osobie coś się wypadkowo stanie, jak wtedy ubezpieczyciel zareaguje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięgnąłem opinii na ten temat i okazuje się, że u mnie w mieście żaden diagnosta nie wbije mi homologacji na 5 osób, ponieważ z fabryki auto wyjechało 4 osobowe. Co do utraty gwarancji wysłałem parę maili do dealerów i żaden nie odpisał a w salonie trudno bez takiej poduszki wytłumaczyć na czym polega rzecz a tym bardziej jej montaż. Do tego dochodzi sprawa pasów bezpieczeństwa. Okazuje się, że pasy zamontować można ale jak tłumaczy sprzedawca na własne ryzyko ponieważ oni nie maja patentu na produkcje takich pasów, wiec pozostawiają to indywidualnie klientowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy tak przejmujecie się ew. utratą gwarancji - przeceż do ASO na przegląd albo naprawę gwarancyjną można podjechać nawet bez kanapy (bo pies zeżarł)... albo zamontować spowrotem oryginalną konsolę.

Problemem jest homologacja (przegląd + wpis) oraz ubezpieczalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

Wiadomość od firmy BMWX6.EU, napisałem do nich by dowiedzieć się jak to jest, myślę nad zakupem auta, ale przyznam ze te pięć osób mogło by tam się przydać. Samochód naprawdę mi się podoba ale z tą praktycznością to troche ograniczony jest ale coś za coś. Po kilku dniach otrzymałem wiadomość:

Witam,

Siedzenia sprzedajemy głównie za granicę w każdym kraju regulacje dotyczące

zmiany w dowodzie rejestracyjnym są inne. W Polsce, stacja diagnostyczna w

której dokonywany będzie przegląd techniczny po montażu dodatkowego

siedzenia, musiałaby wystawić dokument uprawniający właściciela pojazdu do

przerejestrowania pojazdu w wydziale komunikacji na 5 osób. Tyle w teorii, w

praktyce jednak ciężko jest znaleźć diagnostę, który zgodzi się wystawić

taki dokument. Jednym z powodów jest brak środkowego zagłówka. Za granicą

problem taki występuje rzadziej, ponieważ mimo dwu osobowej tylnej kanapy,

auta fabrycznie w dowodach maja wbite 5 miejsc. Sytuacja jest analogiczna

jak w przypadku montażu ksenonów czy wycinania katalizatorów, decyzja zawsze

leży w gestii klienta.

Prosiłbym za to o przytoczenie tych słów na

forum, ponieważ dostajemy dużo takich zapytań i ciężko nam na wszystkie

odpowiedzieć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam. Ostatni post w tym temacie ma juz dwa lata. Rozgladam się za X5 e70 ale x6 też mógłbym rozważyć tylko te .....4 miejsca. Pytanie mam czy z ta homologacją są jakieś większe problemy czy jest to ,,formalność" po zainstalowaniu siedzenia i pasów? Ktoś ćwiczył ten temat ostatnio?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.