Skocz do zawartości

Salon czy Broker? Jak kupic X5 24% taniej niz w salonie


ramsey

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ciekawe info dla osob planujacych zakup X5 lub X6 w najblizszym czasie.

 

Z pewnoscia wielu rozwaza zakup auta od brokera z powodu nizszej ceny o 10-13%. Przerobilem wszystkich brokerow w PL pod katem kosztow i w zasadzie oferty sa bardzo podobne - maksymalna roznica miedzy ofertami, to ok 15 tysiecy (przy mojej konfiguracji).

 

Znalazlem natomiast inna opcje, z ktorej juz skorzystalem i teraz czekam na odbior auta - zakup w BMW Park Lane w Londynie - salon specjalizuje sie w sprzedazy samochodow dla turystow i mozna wszystko zalatwic telefonicznie lub e-mailowo. Moja konfiguracja w PL zostala wyceniona na 415 tysiecy - w Londynie na 315 tys (po uwzlednieniu akcyzy i VATu jakie musze zaplacic) - roznica jest kolosalna, wiec podaje pod rozwage wszystkim, ktorzy planuja zakup X5 i X6. Nie wiem jak wyglada sprawa z innymi modelami. Oczywiscie auto mozna fabrycznie zamowic z kierownica po lewej stronie :)

 

Czas oczekiwania 4,5 miesiaca vs 3 miesiace w polskim salonie. Auto dostarczaja ubezpieczonym transportem pod dom klienta w Polsce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie czekam na odpowiedz w tej sprawie. Chociaz moim zdaniem to bez znaczenia, jesli jestes pierwszym wlascicielem auta i masz fakture na siebie. Miejsce zakupu nowego samochodu raczej nie wplywa na wartosc rezydualna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale przeciez kupujac auto np w niemieckim salonie musimy przed rejestracja zaplacic roznice w akcyzie. Podejrzewam ze w UK nie ma czegos takiego jak akcyza i stad ta roznica w cenie.

 

przeciez ramsey pisze, ze 315k zl to po oplatach vs. 415k zl w salonie, nie ma znaczenia jakie oplaty sa w UK, liczy sie cena w polsce

 

niezla opcja, malo osob musi szukac takich rozwiazan, skoro bmw polska tyle przycina...

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena rzeczywiście super, sam do tej pory kupowałem auta u jednego z polskich brokerów, żona po jeździe próbnej zapałała miłością do x5. Cena w salonie wyszła 370 tys, więc jak dla mnie trochę sporo. Jeszcze jedno ważne pytanie: jak wygląda kwestia leasingowania w przypadku zakupu w ten sposób?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do leasingu, to ja place gotoweczka i pozniej robie leasing zwrotny.

 

Kupujac samochod od nich podpisujesz zobowiazanie, ze bedziesz jego uzytkownikiem i nie jest przeznaczony do odsprzedazy chyba przez kilka pierwszych miesiecy. Chcialem, zeby firma leasingowa podpisala z nimi umowe i od razu sama zaplacila za auto, ale dostalem informacje, ze BMW zaostrzylo ostatnio kryteria sprzedazy turystycznej, poniewaz w Europie powstalo sporo firm "leasingowych" tylko z nazwy, ktorych celem bylo kupienie auta na tych zasadach i odsprzedaz komus innemy na drozszych rynkach.

 

Nie chcialem wdawac sie w glupie dyskusje na ten temat, chociaz moim zdaniem BRE Leasing czy Leasing Bankowy, itp dzialaja na rynku tyle lat, ze mogliby sobie posprawdzac, ze nie jest to jakis walek, a klient chce kupic samochod bez anagazowania wlasnej gotowki, ale juz dalem sobie spokoj.

 

Z drugiej strony, jak kogos stac na nowa X5, to powinien miec tez troche gotowki, zeby ja kupic za swoje i zrobic leasing zwrotny jesli potrzebuje kosztow. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW ustala rozne ceny swoich samochodow na rozne rynki. Na rynkach konkurencyjnych, a najbardziej konkurencyjnym rynkiem samochodowym w Euorpie jest UK, ceny sa znacznie nizsze niz w PL. BMW z pewnoscia nie chcialoby, zeby samochody sprzedawane w UK trafialy na pozostale rynki, ale wiadomo... Unia Europiejska, wolnosc przeplywu towarow i takie tam utrudniaja im roznicowanie cenowe w Europie, wiec utworzyli specjalna dywizje sprzedazy eksportowej w UK, bo po prostu musieli. Zakup samochodu obwarowana jest pewnymi warunkami z tego co wiem - nie mozna kupowac ich hurtowo na tej zasadzie albo w celu odsprzedazy, itp. To jest wlasnie tzw sprzedaz turystyczna. Z tego co wiem, to prowadzi ja tylko glowny salon w Londynie - wlasnie BMW Park Lane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Ramsey- czy auto odbierasz w Londynie czy dostarczają Ci je pod dom w Polsce? Jeśli to pierwsze to jak wygląda sprawa z tablicami eksportowymi?

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurek - mam do wyboru - odbior w Londynie lub transport w dowolne miejsce w Polsce (700 euro). W obydwu przypadkach samochod ma tablice eksportowe.

 

Ja sie chyba zdecyduje na transport - podliczylem koszty przelotu do UK, hotelu, paliwa, itp i wyszlo z grubsza na to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki za info!

I jeszcze jedno pytanie- czy doliczają dudki w Park Lane za kierownicę po lewej stronie?

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

nie zagladalem dawno do tego wątku - potwierdzam wszystko wyszlo :)

 

Jezdze od polowy lipca 2011 x5 zamowiona w BMW Park Lane w Londynie i jestem bardzo zadowolony z samochodu i przede wszystkim z ceny o 100k nizszej niz w PL.

 

Niestety przy obecnym kursie GBP/PLN moze nie byc juz tak oplacalnie. Placilem po kursie 4,5 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Już jest w ogóle nieopłacalne. Taka sama konfiguracja F30 wychodzi 3 tyś. więcej z UK vs PL przy kursie 5.30. Kurs równowagi to 5.19 ;)

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest w ogóle nieopłacalne. Taka sama konfiguracja F30 wychodzi 3 tyś. więcej z UK vs PL przy kursie 5.30. Kurs równowagi to 5.19 ;)

 

Czyli teraz Angole będą do nas przyjeżdżać beemki zamawiać... albo raczej lada dzień nowy cennik wejdzie w PL :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
O ile w Polsce zamówisz z kierą po prawej stronie ;) Nie wiem też jak polscy dealerzy zapatrują się na sprzedaż aut po cenie netto żeby ułatwić formalności kupującemu....

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.