Skocz do zawartości

myjka a czujniki parkowania


mirrud

Rekomendowane odpowiedzi

witam

właśnie umyłem X5 na myjce, pan obsługujący opłukał auto myjką ciśnieniową, ale tak jak w instrukcji - krótko i z dużej odległości.

niestety czujniki parkowania zgłupiały, układ cały czas piszczy. czy to wynik zamoczenia, czy po wyschnięciu będzie ok??

ktoś miał podobne objawy?

mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyschnie to przestanie , najprawdopodobniej spryskał je pod wysokim ciśnieniem ze zbyt bliskiej odległości albo zbyt mocno . Wystarczy że do jednego czujnika podejdzie ci trochę wody i PDC wariuje .
http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko trochę to dziwne, bo w obecnym i poprzednim aucie miałem PDC, myłem oba myjką pod ciśnieniem, nie przejmując się zbytnio zachowaniem jakiejś szczególnej ostrożności i nigdy nic się nie stało. Ale może faktycznie coś zamokło, oby!

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Panowie propos czujnikow prosze mi powiedzialec taka rzecz- posiadam czujniki przod i tyl gdy jade n R czuniki dzialaja ale jak jade na D i podjezdzam przed przeszkodem przodem czujniki mi nie dzialaja musze je wlaczyc recznie a czy istnieje opcja aby wlaczaly sie automatycznie???? Szukalem w instrukcji obslugi i nic nie moge znalezc
http://i607.photobucket.com/albums/tt156/henake/auta-1_zps844b52e9.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PDC TYL - wlacza sie automatycznie gdy cofasz , lub manualnie go mozesz wlaczyc.

PDC PRZOD - wlacza sie automatycznie gdy wczesniej cofales i nie przekroczyles pewnej predkosci, lub wlaczasz go recznie.

 

Tak wiec jesli jechales caly czas do przodu i podjezdzasz do przedzkody to musisz wlaczyc recznie czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dziekuje za odp

To troche nie fajnie bmw pomyslalo: (

 

Możesz wyjaśnić ?

 

Moim zdaniem jest ok, bo gdybym chciał mieć cały czas włączone pdc to stojąc w korku gdybym za blisko podjechał do auta to miałbym piszczenie czujników co przyjemne nie jest. A tak to działa wtedy kiedy trzeba .... do tyłu samo się uruchamia bo wiadomo że raczej parkuję, a do przodu sam uruchamiam bo wiem kiedy stoję w korku a kiedy parkuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Witajcie. Nie chcę zakładać nowego tematu. Czy po wymianie czujnika PDC trzeba go jakoś kodować? Mój stary, chyba wysiadł bo ciągle piszczał po załączeniu się. Po wymianie na nowy, jest cisza ale także brak wskazań(informacja o braku działania) i wyskakuje także błąd w działaniu kamery cofania ale obraz jest. O co chodzi? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.