Skocz do zawartości

3.0si doświetlanie zakrętów halogenami


jerzy.h69

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Czy też tak macie. Chodzi mi o funkcję w pozycji "A" doświetlanie zakrętów przez halogeny. Zauważyłem ,że przy skręcie w lewo nie muszę robić tak wielkiego ruchu kierownicą jak przy skręcie w prawo aby załączył się właściwy halogen. Czy to tak ma być, czy trzeba dokonać kalibracji ustawień .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postoju to zauważyłem , że prawy i lewy halogen załączą się w tej samej pozycji kierownicy, pół obrotu. Ale już podczas jazdy np około 40 km/h to w lewo na niecałym 1/4 obrotu a w prawo trzeba prawie 1/2. Jeszcze muszę sprawdzić dokładnie.

Ale jak by co to wstawiłem w halogeny ten zestaw. Efekt światła na drodze bajka.

 

https://www.aliexpress.com/item/2x-H8-H9-H11-H16JP-Car-LED-Headlight-Canbus-No-Error-10400Lm-110W-For-Philips-MZ/32644720584.html?spm=2114.13010608.0.0.HNy5Uw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio właśnie sprawdziłem i zauważyłem, że przy 40km/h przy lekkim skręcie w lewo zapala się lewy halogen a przy skręcie lekko w prawo, prawy milczy. Dopiero jak mocno skręcę to wtedy zapala się. Może to dlatego że mam adaptacyjne światła?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. też mam adaptacyjne.Do 50km/h lewe światło odchodzi bardziej na bok, a światła reagują na ruchy kierownicy. Halogeny na skręt reagują tak samo. Nie wiem, zgaduję...może potrzebna adaptacja czujnika położenia kierownicy. Ale to chyba samo się wykonuje, kręcąc kierownicą do oporu w prawo i lewo. Może niech ktoś jeszcze się wypowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest kolosalna różnica. Przy jeździe powolnej rzędu 20km/h trzeba zrobić pół obrotu kierą prawo/ lewa aby w zależności od położenia kierownicy załączył się odpowiedni halogen. Sprawa wygląda już inaczej przy prędkości np. 40km/h. Przy lekkim skręcie w lewo, np. kontrolowaniu toru jazdy, już zapala się lewy halogen, lecz przy takim samym ruchu prawy już nie. I o co tu kaman :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra.. idę sprawdzić organoleptycznie ,bo to ciekawostka

 

edit: u mnie jest tak samo.Ale zagadka a byłem pewien,iż chodzą i zapalają się tak samo..............chyba trzeba do BMW napisać w tej sprawie :mrgreen: :mrgreen:

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. to widzę że nie jestem sam :D Trochę to poj....ne, że za każdym razem przy prędkości 40km/h, a przeważnie po mieście tak człowiek się wlecze w ruchu, załączy się halogen lewy. Tym bardziej na chu....steczkę, jak są światłą adaptacyjne i lewe wali cały czas po oczach tych z przeciwka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam takie wrażenie że jest to spowodowane adaptacyjnymi światłami. Gdy lewe idze do 50km/h w lewa stronę....ciekawe gdy wraca powyżej 50km/h w położenie normalne...czy wtedy te anomalia z halogenem występują?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 50 km/h jak światła ustawią się już do normalnej pracy to halogeny przestają już doświetlać zakręty. Jak to serwis powiedział, w czym problem. My nie mamy problemu, ale czemu to tak działa. Ja rozumiem np. przy ruchu lewostronnym, aby oświetlić szybciej pobocze. Ale w samochodach które są wyprodukowane na ruch prawo? Po chusteczkę mam doświetlać środek drogi przy lekkim ruchu kiery, jak i tak adaptacyjne jest odchylone na lewo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie, w końcu wczoraj sprawdziłem. U mnie jednak działają,włączają się równo. W lewo, duża wskazówka zegara na około 9.00-9.30, w prawo 2.30-3.00. Ale też jestem po aktualizacjach u Artura...to może dlatego jest równo :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.