Skocz do zawartości

x5 e70 4.8i na gaz


Wozniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialem sie dowiedzieć czy na forum są jacyś uzytkownicy owego samochodu z instalacja lpg, którzy podzielą sie doświadczeniami, odczuciami, awaryjnością, spalaniem itp.

Jednocześnie proszę ludzi piszących teksty typu: stać Cie na x5 e70 to powinno Cie stac na benzyne itp. o nie pisanie zbędnych postów.

Proszę o opinie ludzi znających sprawe z autopsji, a nie z gazet, fantazji itp:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam zalozona instalacje staga. Zrobilem na niej ponad 70kkm. Trzeba zwrocic uwage na poprawnosc wyregulowania, zeby nie bylo za malej dawki, pewnie dlatego zajechalem uszczelniacze zaworowe. :-)

Poza tym nie ma roznicy gaz-benzyna. Spalanie okolo 18-20 l. Benzyny palil kolo 15-18l. Zbiornik w miejscu kola, wchodzi 77 litrow. Niedawno musialem zalozyc emulator na kontrolnych sondach bo pokazywalo brak efektywnosci katalizatora. Koszt 100zl z montazem.

Jakbys chcial znac konkrety to pytaj.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oj nie, nie zajechales uszczelniaczy "gazem". naprawialem silniki serii "n", ktore nigdy gazu nie widzialy :D U mnie bardzo podobnie ze spalaniem, od 13-25l/100. Silniki "stworzone" do gazu. Koniecznie dwa parowniki. Nie daj sobie wmowic, ze jeden, da rade. NIE DA RADY. ZADEN! Sterownik wybralbym firmy LPG-tech http://www.lpgtech.pl/. Maja opcje w ustawieniach na silniki z valvetronic i wiele innych udogodnien czego brakuje w Stag-u. Ja mam u siebie staga, tylko dlatego, ze nie wiedzialem o tej drugiej firmie. U kolegi w cayennie zakladalismy gaz i bylem pod wrazeniem ustawien na tym sterowniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

u mnie pod maską jest zagazowany 3 litrowy silnik na instalacji KING,jest to bardzo dobra elektronika włoskiej firmy AEB,firma ta zajmuje się instalacjami gazowyni od lat.

Problemów nie ma żadnych,wystarczyło przejechać się dwa razy z laptopem żeby dopieścić gazownie.Wtryski HANA,reduktor OMVL.Polecam takie zestawienie,gdyż autko zapierdziela tak samo na gazie jak na benzynie,ponadto elektronika KING ma opcje w ustawieniach:valvetronic.

Co do instalacji firmy LPG-tech,to bym się tak nie podpalał,gdyż jest to w miare nowa instalacja na rynku,i zdania są mocno podzielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,benzyny wciąga około 16 ltr,a gazowni w granicach 19-20ltr.Po zamontowaniu gazowni tylko pierwsze 3 tankowania sprawdzałem,ponieważ przeważnie samochodem jezdzi żona(wtedy pali na pewno mniej).Jeżeli skusisz się na taką konfigurację instalacji to musisz po przejechaniu około tysiąca km podjechać do warsztatu który założy instalke na ponowną regulację,ponieważ wtryski,jak i reduktor ułożą się.Zajmuję się sprzedażą instalacji gazowych na rynek Niemiecki,dlatego coś tam pojęcia w temacie posiadam,to zestawienie naprawdę dobrze działa w tym samochodzie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwyklego staga 300 na wtryskach hana 2 reduktory wloskie, zavolli czy jakos tak. Butla w kole 84l.

Koszt 4k zl

Powiem Ci, ze na moje to duzo Ci pali. Ja juz mialem tak zestrojona instalacje ze palila ok 18l gazu.

Po ostatnim serwisie podniesli dawki i pali 20-21. Tak dla bezpieczenstwa. Benzyny pali 15-18.

Na trasie z tesciowa na pokladzie raz udalo,sie 13,5l :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak,że jeżeli 4,8 paliła około 18ltr gazu to miałeś ustawioną zbyt ubogą mieszankę co po pewnym czasie doprowadza do remontu silnika.

Samo założenie instalki gazowej to nie jest jakiś wielki wyczyn,ale dobre wyregulowanie to już inna bajka.Ja w mojej 3 litrówce mam ustawioną mieszankę troszkę bogatszą,wolę żeby 1ltr czy 2 ltr gazu na 100km więcej wzieła niż mam wydawać kasiorke na remont silnika.Co do instalacji Stag 300 to złego słowa powiedzieć nie można,bo firma AC z Białystoku naprawdę się przyłożyła do elektroniki którą produkuje.Podejrzewam że w twojej bawarce jest Stag Premium z podłączeniem pod OBD.

Co prawda reduktory Zavolli są średniej klasy,ale na dwóch da rade przez jakieś 70 tysi km bez problemu.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czegos tu nie rozumiem, jak niby ustawiona dawka na bogato??? Przeciez zla dawka, w jedna, badz druga strone, spowoduje bledy sondy lambda...przerabialem to u siebie. Auto pali tyle ile ma palic. Co do spalania to 4.8i tyle wlasnie pali co kolega podal wyzej. Moja 4.4i pali 13-20. Srednio przy 150-160 na autostradzie spala 17. Wiec 3.0si w x5 poprostu jest slabym silnikiem i spala podobnie do 4.8i, podobnie zreszta jak w x5 e53. Jeszcze raz spytam: czy w tym silniku (3.0si) nie ma bezposredniego wtrysku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Koledzy to jaki jest typ wtrysku w 4,8 bezpośredni czy wielopunktowy?Czy ma ktoś założony gaz do wersji 7 osobowej ,jak to rozwiązał ?wymontował siedzenia te 2 z tył czy inaczej ,jakiej pojemności butle ma ktoś założoną?Proszę o szybką odpowiedz bo ważą się losy zakupu auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. To jest silnik z wtryskiem wielopunktowym pośrednim. A gdzie zamontujesz butlę i jak to zależy od warsztatu. Widziałem w bagażniku na szynach przesuwana aby była możliwość otwarcia tylnych siedzeń, ale wtedy nie masz wcale bagażnika. Albo w miejsce aku, zamiast czarnego plastiku a aku przeniesiony w boczek w bagażniku koło wzmacniacza. Jak masz okazję to bierz i się nie zastanawiaj. Silnik idealny do gazu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Koledzy to jaki jest typ wtrysku w 4,8 bezpośredni czy wielopunktowy?Czy ma ktoś założony gaz do wersji 7 osobowej ,jak to rozwiązał ?wymontował siedzenia te 2 z tył czy inaczej ,jakiej pojemności butle ma ktoś założoną?Proszę o szybką odpowiedz bo ważą się losy zakupu auta.

 

Daj sobie spokoj, lepiej szukaj 5cio osobowej jesli ma byc lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to jaki jest typ wtrysku w 4,8 bezpośredni czy wielopunktowy?Czy ma ktoś założony gaz do wersji 7 osobowej ,jak to rozwiązał ?wymontował siedzenia te 2 z tył czy inaczej ,jakiej pojemności butle ma ktoś założoną?Proszę o szybką odpowiedz bo ważą się losy zakupu auta.

 

Tutaj masz zdjecia wersji 7osobowej z wyjetymi siedzeniami.

To jest moje auto. Jakbys chcial wiedziec cos wiecej o montazu lpg to pisz.

http://allegro.pl/bmw-x5-e70-4-8i-gaz-lpg-2008r-stan-idealny-190tys-i5500698203.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, a ma ktoś naprawdę sprawdzoną instalację gazową i może z czystym sumieniem polecić? Może ktoś czyta post i może również polecić jakiś solidny warsztat lub osobę instalującą gaz na podkarpaciu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co prawda ostatecznie nie kupiłem x5 - miała byc z tym samym silnikiem, (wziąłem JGC 3.6), niemniej na Podkarpaciu z czystym sumieniem moge polecić multiserwis w Niwiskach (koło Kolbuszowej-Mielca). Czas oczekiwania na montaż co prawda dośc długi, ale naprawdę warto. Osobiście zagazowałem u nich 2 auta, saaba 9-3 2.0T (przejachane na gazie w 2,5 roku prawie 80tys km - totalnie bezawaryjna i bezpobługowa jazda na gazie) i jeepka (w pół roku zrobił ponad 15 tys km - to samo - bez uwag :wink: montaż w przypadku obu aut trwał około 2,5 dnia roboczego, ale naprawdę warto. Rozważajac kupno x5 4.8 miałem juz nawet klepnięty termin na montaż, niemniej ostatecznie za dużo watpliwości mialem co do upatrzonego egzemplarza i padło na jeepka :wink:

na marginesie - warsztat polecany również na lpg forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 4.6 sprawuje sie super. Co prawda ja nie zakładałem i kupiłem ją m-c temu ale byłem teraz na wakacjach w górach zrobiłem jakieś ponad 1000km i spalanie wyszło średnio 16,5L a wachy nie wiem ile zeszło bo troche jeździłem na benzynie i sie pogubiłem ile zatankowałem itd. Ja mam butle w kole i tylko 40L wchodzi ( e53) i jest upierdliwe tankowanie co średnio 200km. Oczywiście zależy jak jeździsz. Jak wracałem z Białego stoku i gniotłem jak zły :D to jakieś 180km zrobiłem. Ale generalnie polecam. Wlew ukryty w miejscu tankowania, w pracy silnika różnicy nie słychać a jak będzie dobrze założone i wyregulowane to nie czuć gazu wiec jest git. A 100km kosztuje cię ok. 38zł wiec taniej niz diesel. Sam byłem sceptykiem takiego rozwiązania ale warto - jak na stacji zamiast 300-400zł płacisz 75zł :norty:

PS mam instalacje STAGA i jest tak założona że jak ktoś się nie przyjrzy albo sie nie zna to jak otwierasz mache to nawet nie widać.

Buczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
To i ja się pochwalę, 29.08.2015 Kupiłem w Holandii X5 4.8i , następnego dnia mały serwis i gazowanie szukałem wszędzie ale po wielu pozytywnych opiniach wybrałem firmę NEPTUN z Koszalina ... i teraz każdemu mogę polecić !! autem przejechałem na gazie w niecałe 2 tygodnie około 5000km, Koszalin -> Warszawa -> Hiszpania -> Francja -> UK i auto na gazie sprawuje się super a koszty nieporównywalnie mniejsze. Butla weszła 73 litry wchodzi około 58 - 60 l. Spalanie około 16l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
a montowal ktos gaz w wersji 7 osobowej? jkis patent na to rozwiazanie jest? chcemy butle miec zalozona w miejsce 3 rzedu foteli.

 

Kolego trochę wyżej masz to samo pytanie i od razu odpowiedź, ja mam fotki tego rozwiązania ingacd i mogę za jego zgodą ci podesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak już "mówicie" o spalaniu to i ja się pochwalę. 3.0si trochę podkręcony w programie, ale żadna wielka rewelacja, tylko kieszeń lżejsza. Spalanie miasto/autostrada 160km/h 17l. Trasa do 120km/h 13l. I raz sprawdziłem jadąc z Rzeszowa bocznymi drogami do 90km/h 11l. Cóż chcieć więcej. Zbiornik 53l gazu w miejsce zapasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.