Skocz do zawartości

Zacięta zmieniarka (fotki)


1Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sprawa wygląda tak, że widoczna niebieska płyta CD nie chce się schować do magazynka. Po wduszeniu (eject) mechanizm zaczyna działać prawidłowo po czym napotyka na jakiś opór i poddaje się. Proszę o poradę jak schować tę płytkę do magazynka. Auto tak kupiłem i teraz parę chochlików mam do zrobienia.

Dodam, że po wduszeniu przycisku, magazynek w ogóle się nie otwiera bo wiadomo nie pobrał tej niebieskiej płytki.

Tylna duża zębatka się kręci ale do pewnego momentu. Potem jest taki opór, że boję się że coś pęknie. Gdzieś jest jakaś pierdółka, która to blokuje hmmm :x

Na dużej navi wyskakuje komunikat DISC ERROR.

http://i44.tinypic.com/1zg4vw6.jpg

http://i40.tinypic.com/kf175f.jpg

http://i40.tinypic.com/2nv8k07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś dokładniej ?Ja już trochę walczyłem i nie mogłem jej nakierować. Jak wciskam guzik to ten tylny tryb obraca się, tacka z płytką idzie do góry i w pewnym momencie się zacina. Wyciągnąłem 3 płytki z magazynku a już 4 wysuwa się do połowy a 5 nie ma dostępu. Muszę się jutro więcej z tym pobawić. poprzedni właściciel mówił aby uważać na nieoryginalne płyty cd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sluchaj jesli chodzi o plyty to mozesz kazdych uzywac. Nie ma roznicy czy nagrywana czy oryginalna. Jesli chodzi o zmieniarke to swoje lata juz ma i dobrze by bylo jakbys ja rozebral i nasmarowal winde w ktorej chodza plyty. Troszke pomoze nawet gdy wyciagniesz kasete i poruszasz srodkiem gdzie wchodzi kaseta. Mozliwe ze gumki ktore chronia plyty przed wstrzasami sa zuzyte i dlatego sie tak dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat opanowałem. Ogólnie metoda prób i błędów. Odgiąłem blaszkę co trzyma laser i za pomocą trybu (blisko niej), wprowadziłem płytę do magazynka. Po wduszeniu przycisku, magazynek wyjechał. Potem był problem aby mechanizm pobrał płyty z magazynka. Na navi wyskakiwał błąd, że brak płyty itp. No ale za jakimś 7 wyłożeniem magazynka, mechanizm pobrał płyty i było ok. Odłączyłem kable zasilające ( płyta była pobrana z magazynka) i zabrałem się za skecanie obudowy itp. Po ponownym podłączeniu problem z zacinką powrócił. W trakcie składania myślałem czy nie lepiej było wyciągnąć magazynek aby się czasem ta płytka nie zacięła. Poszedłem po sprawdzone metody czyli podczas wduszania przycisku zacząłem pukać w obudowę. Operacja się udała, płytka schowała się do magazynka po czym się wysunął. Po ponownym włożeniu bez żadnych problemów już zaczęła grać muzyczka. Mam jeszcze jedną prośbę aby doradzić mi jakąś dobrą zmieniarkę na karty SD ewentualnie USB. Chciałbym odpiąć obecną zmieniarkę CD i w miejsce jej wpiąć nową, beż żadnych ciągań kabli i innych przeróbek. pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.