Skocz do zawartości

28D6 error


kapusta75

Rekomendowane odpowiedzi

witam.panowie szukalem, nie znalazlem odpowiedzi.wiec mam powracajacy blad 28d6, ktory jak niektorzy twierdza jest od czujnika walu.wiec:po wykasowaniu bledu, wylaczeniu zaplonu. ponownym przekreceniu, bez odpalania, blad powraca.czujnik wymienilem.oczywiscie nic nie dalo.i teraz: w inpa to opisu nie ma o co chodzi a dis mowi ze brakuje jakiegos dme kodowania, ze nigdy nie bylo przeprowadzone.blad zawsze jest przy takim samym stanie licznika, bez zmian, mimo pokonywanych kilometrow.nie chcac czegos popsuc pytam o rade?czy ktos wie jak to rozwiazac?o jakie kodowanie chodzi dis?ze nigdy dme nie bylo kodowane?dziekuje za jakies naprowadzenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego posluchaj ludzi ktozy ci dobrze radza i opisuja,niektore czesci jak sie wymienia to trzeba je kodowac nawet jak sa nowe lub uzywki z innych aut ale czesc wartosciowa i sprawna.

Jesli posiadasz swoj stary czujnik zamontuj go podlacz kabelek i odczytaj jakie ma kodowanie zapisz,zamien czujnik i wejdz w kodowanie danego modulu wpisz ten numer potwierdz i juz bedzie go komp auta widzial i bedzie poprwnie dzialal.

 

1..Prosty przyklad kodowanie przepustnicy,sa przypadki ze komp auta to szczyta po rozlaczeniu akumulatora,ale wiekszosc przypadkow trzeba robic adaptacje.

2..I jeszcze to jest zalezne jaki masz kabelek,i jakim i w ilu procentach masz udostepniona wersje programu,musi byc dosc bogata bo zwyklym podstawowym programem z allegro lub ebay mozesz tego nie zrobic.Kiedys widzialem pelna wersje

INPA K+DCAN D-CAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze ja niczego nie zmienialem.nie matowalem zadnego czujnika.mam ten blad od czasu kupn auta i nie wiem jak go rozgrysc.kodowalem ostatnio w e46 przeplywke wiec pogram da rade raczej i kabel tez. w x5 nie wymienialem nic a mam ten blad i nie wiem od czego jest.dzieki za podpowiedz ale nadal nie wiem czy to czujnik walu wymaga kodowania?to ten blad?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.