Skocz do zawartości

monitor


onlyfun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś może orientował się w temacie albo może sam montował monitor 16:9 zamiast business cd. U mnie jest właśnie cedek BMW plus zmieniarka a nie ukrywam, zamontowałbym sobie monitor i... I właśnie co jeszcze?? zakładam, że z navi śmiało mogę się wstrzymać tylko co z radiem?? Czy muszę kupować oddzielny tuner czy tuner jest w monitorze czy może jakoś inaczej jest to wszystko rozwiązane?? Bardzo proszę o poradę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner radiowy jest w bagażniku kolego i nie występuje razem z monitorem w jednej całości.Jednym słowem parę złotych to kosztuje przy zakupie.Do tego nawigacja również jest osobno.Jeżeli się mylę koledzy to poprawcie mnie bo nie chciałbym wprowadzać tu kolegi w błąd.Jednym słowem parę złotych trza wydać na to.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Panowie!!

Potwierdziliście moje obawy co do kosztów takiej zabawy.

Zdecydowałem na Jednostkę 2 din pioneer avic f900BT. Do tego dojdzie ramka montażowa. Mniej więcej będzie to koszt 2 tyś. Zobaczymy. Nie chcę inwestować tyle kasy w system, do którego nie jestem przekonany a co gorsza, którego elementy (moduły) walają się po garażach albo halach magazynowych handlarzy.

Pełna gwarancja plus pewna marka. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, żeby tak wszyscy oglądali TV w czasie jazdy. Ja też bym wolał lepszy dźwięk. TV to bajer na sprzedaż/kupno potem się człowiek oswaja. Miałem mazdę6 i system bose i byłem zadowolony. A tu w x-ie będę musiał coś z tym pseudograniem zrobić. Daj znać jak i jakim kosztem udało Ci się dokonać zmain.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja już po zabiegu.

Zmieniłem wiele ale uzyskałem jeszcze więcej.

Jednostka Pioneer Avic D3 - navi, dvd itd. 2 din - koszt 1300 zł

Ramka 2 din do x5 koszt 300 zł

Wzmacniacz mono pod sub JBL gto 601.1 - 500 zł

Wzmacniacz na głośniki JBL GTO 504 - 450 zł

kable - 250 zł

 

To mniej więcej tyle jeśli chodzi o koszty.

Nie ruszałem głośników i sub ale sub może będzie zmieniony jak wystarczy mi zapału :-)

 

Generalnie 2 dni pracy

 

Efekt nieporównywalny z żadnymi dsp, seriami czy innymi cudami.

Podłączałem radio Alpine i Kenwooda przed zakupem. Faktycznie Alpine daje lepszy efekt ale cenowo lekko miażdży.

Myślę, że możnaby pokusić się o zmniejszenie radykalnie kosztów przez wstawienie jednostki 1 din ( odchodzi koszt ramki ale brak navi albo jest navi ale koszt dużo większy), wybranie jednostki tańszej - myślę, że 500 zł można urwać.

Ponadto możnaby pokuśić się o podłączenie głośników pod radio - powinno śmiało dać radę.

Generalnie za te pieniążki mógłbym kupić chiński wynalazek dedykowany do x ale o brzmieniu śmiało można zapomnieć.

Jak będę miał chwilę wrzucę na YT jakiś film. Polecam zdecydowanie zmianę audio. Nie jest to wielka praca - nie bawię się tym na co dzień a poszło w miarę gładko.

 

To w skrócie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja u siebie zamontowalem takie radyjko http://allegro.pl/alpine-iva-w505r-2din-dvd-ipod-iphone-dealer-i1983218542.html. Kosztowalo mnie 2400zl.

Wszystko ladnie gralo lecz byl minus z tym ze nie mozna sterowac komputerem.Probowalem z dobrym elektrykiem obejsc to i przerobic aby jakos to wspolgralo ale dalismy spokoj.Odsprzedalem radyjko i wrocilem do oryginalnej navi.Teraz jest zamiar zamontowania pojedynczej jednostki w miejsce popielniczki a navi oraz sterowanie kompem zostanie.Jesli ktos chce zamienic radio i nie bawic sie w sterowanie kompem to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.