Skocz do zawartości

6hp26x jaki olej


aquarel

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki kolego pieczek powiedz mi jeszcze czy ten olej jest sprawdzony wymieniałeś na niego lub któryś z kolegów to robił,pytam bo dzwoniłem do magika od skrzyń i powiedział że nie występuje żaden zamiennik z olei do skrzyń 6hp tylko oryginał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po wymianie :D wszystko ok olej zgodny ze specyfikacja bmw więc nie ma mowy o problemach.Koszt całkowity 304zł z tulejką na przewody z tyłu skrzyni ,filtr,uszczelka oliwa 5l więcej nie wlezie przy wymianie statycznej.Dzięki koledzy za pordę. :cool2:

Znalazłem taki sam zestaw 6l oleju w zupełności wystarczy filtr i uszczelka z meyle oraz tulejka z aso wszystko w cenie 406 zł różnica 274 zł :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Już po wymianie :D wszystko ok olej zgodny ze specyfikacja bmw więc nie ma mowy o problemach.Koszt całkowity 304zł z tulejką na przewody z tyłu skrzyni ,filtr,uszczelka oliwa 5l więcej nie wlezie przy wymianie statycznej.Dzięki koledzy za pordę. :cool2:

Znalazłem taki sam zestaw 6l oleju w zupełności wystarczy filtr i uszczelka z meyle oraz tulejka z aso wszystko w cenie 406 zł różnica 274 zł :shock:

 

 

 

Tak sie sklada ze oferta z Allegro podana wyzej nalezy do mnie.

 

Roznica w cenie wynika z tego ze oferuje oryginalne podzespoly ZF a nie zamienniki Meyle a do tego otrzymujemy 10 litrow oleju a nie 6 co przy ewentualnej dolewce lub innych nieplanowanych przygodach nie stwarza wiekszego problemu.

 

To ze 5 litrow wystarczylo ci do wymiany moze oznaczac ze miales za niski stan oleju w skrzyni.

 

Z mojego e65 (6HP26) schodzi w granicach 7-7,5 litra oleju.

 

 

 

http://allegro.pl/olej-miska-prowadnica-zf-6hp26-bmw-audi-jaguar-vw-i1745892128.html

 

http://allegro.pl/zestaw-do-zf-6hp26-x-bmw-x5-filtr-uszczelka-olej-i1745892131.html

 

 

Podzespoly sa oryginalne i pochodza prosto od producenta z niemiec.

Edytowane przez sebek65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na to wychodzi ze kupowalem u siebie :D ale Ty chyba takze bo widze ze polecasz czyli jestes zadowolony ...

 

Reklama dzwignia handlu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam pytanie?

Gdzie znajdę korek którym doleje olej do skrzyni 6HP26. W instrukcji jest podane że tylko korek jest spustowy od dołu. A gdzie znajdę taki korek którym mógłbym uzupełnić olej? W swoim E46 mam to z prawej strony u góry mniej więcej przy końcu, ale koledze chciałem dolać a jeszcze nie oglądałem jak wygląda skrzynia. Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia z miska plastikowa,czy stalowa?

Przy stalowej dolewasz tym samym korkiem co sprawdzasz olej,czyli w miscce,na zapalonym silniku...

 

Tym od spodu co jest podany jako spustowy ?

A w wersji z plastikową miską bo to chyba ta z końcówką Z ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia z miska plastikowa,czy stalowa?

Przy stalowej dolewasz tym samym korkiem co sprawdzasz olej,czyli w miscce,na zapalonym silniku...

 

Tym od spodu co jest podany jako spustowy ?

A w wersji z plastikową miską bo to chyba ta z końcówką Z ?

Tym duzym korkiem,zplastikowa miska z boku skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie kolego za informację.

Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa, skoro dolewa się oleju tym korkiem spustowym ( a pisałeś ze trzeba to robić na odpalonym silniku) to jakoś trzeba pod ciśnieniem wpompować i z naddatkiem żeby nie wylało się w momencie wkręcania korka ?

Czy z racji tego ze silnik jest odpalony to robi się podciśnienie które powoduje że olej nie wycieknie z tego korka spustowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie kolego za informację.

Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa, skoro dolewa się oleju tym korkiem spustowym ( a pisałeś ze trzeba to robić na odpalonym silniku) to jakoś trzeba pod ciśnieniem wpompować i z naddatkiem żeby nie wylało się w momencie wkręcania korka ?

Czy z racji tego ze silnik jest odpalony to robi się podciśnienie które powoduje że olej nie wycieknie z tego korka spustowego ?

N'a odpalonym silniku olej nie bedzie sie wylewal.Wlewasz az zacznie sie przelewac przy temp.40-50 stopni.Tak jak na tym tutoriale ponizej.Pomimo ze jest to e60,to skrzynia jest taka sama.

http://www.forum-auto.com/pole-technique/mecanique-electronique/sujet531566.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam. Jestem po wymianie statycznej, weszło ok 5,5l oleju. Dynamiczną odradza ze względu na złe reakcje ze strony skrzyń. Pamięć została skasowana i ponoć będzie się uczyć mojego stylu jazdy. Po jakimś czasie mam się zgłosić na jeszcze jedną podmianę ale już bez wymiany filtra (ok. 3,5litra) Różnica w kolorze oleju nowego a spuszczonego kolosalna! Wrażenia po wymianie: skrzynia łagodniej zmienia biegi i jakby troszkę szybciej redukuje, szkoda bo lubię jeżdzić na momencie obrotowym. Ale! bardziej zuważalne jest przy zatrzymaniu szarpnięcie! Wcześniej było sporadycznie a teraz zawsze! Ktoś ma coś takiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Właśnie, jeszcze ta jedna podmiana i powinien być luz :roll: . Jeszcze muszę w skrzynce rozdzielaczowej wymienić. Może ktoś wie jaki i ile oleju do poliftowej? Do przedliftowej nawet w sklepie z olejami wiedzą ale do po to nawet w mądrych książkach nie ma. :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jeszcze muszę w skrzynce rozdzielaczowej wymienić. Może ktoś wie jaki i ile oleju do poliftowej?

http://www.xoutpost.com/bmw-sav-forums/x5-e53-forum/71037-xdrive-transfer-case-fluid-diy.html

Prosze,mowisz i masz...

Dla mnie to on ma zapach taki sam jak ten ze skrzyni automatycznej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
skrzynia 6hp26x koledzy mam takie pytanko bo u mnie jest niski stan oleju w skrzyni i troche popdszarpuje chciałem dolać czy moge dolać ten olej co proponujecie czyli Ravenol.Sprawa jest taka ze nie wiem jaki jest zalany dzwoniłem do byłego właściciela on mi powiedział że wymieniał pół roku temu ale nie wie jaki myśle że jak doleje z 1ltre to nic nie powinno się dziac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy inaczej przy wymianie statycznej nie masz mozliwosci podmienic calego oleju a nie wiesz jaki ktos wczesniej zalewal,wiec bez roznicy czy dolewasz 5 ltr czy litr...

Moim zdaniem smialo mozesz dolac Ravenol.

 

Jezeli interesowala by kogos wymiana tulejki:

http://www.thectsc.com/images/pdf/thectsc_mechatronic_replacement.pdf

 

Co prawda jest to temat o wymianie mechatronika,ale na temat tulejki tez jest :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.