Skocz do zawartości

Check Engine 3.0i


madison

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To moj pierwszy post na forum i pierwszy problem z moim BMW X5(E53) 3.0i

Zapalil mi sie Check Engine a po zczytaniu kodow wyskoczylo mi 3 bledy :

P0171

P0174

P1092

Wiem co oznaczaja kody ale nie potrafie znalesc jednoznacznej przyczyny ich powstawania.

Poszukalem na forum ale tez nic konkretnego nie znalazlem.

Prosze o pomoc i z gory bardzo dziekuje za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez walcze z zapalajacym sie chekem,wywala mi bledy 227 i 228,to jest prawie to samo co w twoim oznaczeniu,mi wywala tylko na jezdzie na gazie wiec juz wiem ze to lpg knoci,a ty masz ten bledy stale i jakis czas?,moze poprostu ktoras z sond pada. Mialem to samo w e39 silnik podobny m52TU ,tu jest temat viewtopic.php?f=72&t=114914
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
WItam. W mojej BMW wyskakiwały błędy p0171 p0174 dodam, że zdarzało się to na benzynie później założyłem gaz i dalej. Byłem u gazownika sprawdzić skład mieszanki komp pokazywał zbyt ubogą. Mieszanka wyregulowana dwa dni spokoju. Wyczytałem na forum, ze może być to odma.... kupiłem zabrałem się do wymiany. I proszę znalazłem prowokatora tych błędów! Okazało się, że na bagnecie jest przewód który biegnie do odmy było on gumowy 3/4 przewodu w żelaznej obwódce okazało się że przewód był urwany w pół i dlatego też cieknął z niego olej na miskę śmierdziało w środku podczas postoju. Odma wymieniona przewód również. Wszystko wróciło do normy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kolego pqjek27 mam ten sam problem z p0171 i p0174.

Gdzie jest ten przewód odmy za bagnetem?

Ja mam taką przypadłość ze jak się silnik nagrzewa to w środku czuć trochę jakby właśnie olejem.

Zdarza się to na ciepłym silniku nie na postoju.

Mój silnik to m54 w x3 3.0i.

Czy pomożesz coś gdzie to znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.