Skocz do zawartości

Kto wymienia Olej w Automacie z wyplukiwaniem skrzyni???


Carllos1970

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Przepraszam slusznie 160KM :D :shock:

A co do wyplukania, to jest takie urzadzenie co podobno pod cisnieniem wyplukuje olej w skrzyni!!!

Bo prawdopodobnie przy wymianie oleju , mimo wymiany oleju i tak bardzo duzo brudu jest w skrzyni nadal :cry: :mad2:

Czytalem to na niemieckim forum, ale nie wiem czy w kraju ktos to tez robi ? ? ? ?

Dlatego to moje pytanie :lol: :lol:

 

Pozdrawiam

Carllos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak wymieniają olej w stanach, mieszkałem kilka lat, to jest tzw. flushing. Podczas wymiany dynamicznej najpierw spuszczają stary olej, potem wchodzi detergent, a później nowy olej. Takie wymiany są zalecane do skrzyń w dobrym stanie, które nie szarpią ani trochę. Skrzynie z dużym przebiegiem szybko padają po takiej wymianie. Mówiąc o dużym przebiegu mam na myśli min 300kkm. Ja wymieniłem kiedyś tak olej w Fordzie F-150 z przebiegiem 260kmil i skrzynia padła po miesiącu. Należy jednak pamiętać, że automaty przy częstej wymianie oleju są wieczne, widziałem egzemplarze w Fordach Crown Victoria na taksówkach, które miały bez remontu po 500kmil.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ja widziałem E39 która ma ponad 500tys.i oryginalna skrzynkę i to A5S390R czyli te "sławną" GM-a.

Ta E39 ma jednego właściciela od nowości który regularnie wymienia olej w skrzynce i to statycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po paru serwisach się rozglądałem i najczęstszą metodą z jaką się spotkałem jest odłączenie przewodów do chłodnicy oleju od skrzyni i wydmuchanie wszystkiego z chłodnicy przez jedną rurkę do obwiązanej na drugiej rurce foliowej torby, zmieniają przy okazji oringi na tych rurkach, połączenie to lubi się pocic z czasem - przynajmniej w europie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Ja wymieniałem olej 2 razy z ASO Fota i tak jak skrzynia szarpie przy hamowaniu tak szarpie , pierwsza przy 80.000 km druga 135.000 km teraz tylko wymiana na inną bo będzie coraz gorzej . Miałem już dwie x5 z 2004r i 2005r i w tych dwóch autach był ten sam problem . Więc jeżeli macie z tym problem to absolutnie nie warto wymieniać ponownie oleju ani robić adaptacji za ponad 1000zł tylko od razu kupić następną skrzynie biegów . Polskie firmy nie naprawiają MECHATRONIKI bo części są nie dostępne w naszym kraju . Jedyna możliwość naprawy to kilka skrzyń z których robi się jedną . Pod Monachium jest firma która za 750 EUR ( wymagany zwrot starej) daje 12mc PISEMNEJ gwarancji na automat . ( Morze brzmi to głupio " wymiana na nową " ale walczę już 3 lata i bez sukcesu )

jeżeli jest ktoś zainteresowany adresem to mogę podać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem wypłukiwaną skrzynię (i nie chodzi tu o dynamiczną wymianę oleju). Skrzynia mi się rozleciała, zostało dużo drobnych elementów. Potem dopiero na koniec był założony filtr i zalany olejem. Jeśli chcesz dane firmy która mi to robiła, pisz na priva.
Trzy największe litery w całym uniwersum: B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatm, kupilem x z przebiegiem 130 tys dokrecilem juz ponad 100 tys i oleju w skrzyni nie zmienialem i nie zmienie.

W mercedesie posluchalem madrych i wymienilem olej po 300tys i po miesiacu skrzynia padla.

Osobiscie nigdy nie wymieniam i nigdy nie wymienie oleju w skrzyni.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam kolgów! X5 mam krótko z małym przebiegiem więc narazie kłopotów nie mam ze skrznią.Miałem jednak przez 9 lat E39 2,8 iA z automatem .Miała przy sprzedaży w zeszłym roku prawie 300 tys. km i działała bez zarzutu. Pomimo tego ,że instrukcja nie przewidywała wymiany oleju w skrzyni skorzystałem ze słusznej porady zaprzyjaznionego mechanika , który takie skrzynie naprawia i wymieniłem olej.Po wymianie nic się nie działo i skrzynia jezdziła poprawnie. Być może wyjątek potwierdza regułę, ale auto jak widzę jezdzi do tej pory bo sprzedałem znajomemu i nic się nie dzieje. Może miała to zapisane w " genach " :D Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy powie co innego na ten temat ale ja też myślę że olej zmieniać trzeba. Jak wszystko w samochodzie tak i olej w skrzyni ulega skutkom eksploatacji więc dyrdymały o dożywotnim oleju a asb można wsadzić między bajki. Pewnie że zaraz ktoś powie że on zmienił a skrzynia się mu i tak rozsypała ale tak samo może powiedzieć ktoś o turbinie że mu padła a zawsze ją studził i nie jeździł wcale agresywnie. W samochodzie jak w życiu trzeba mieć trochę szczęścia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Każdy robi jak chce :mrgreen: ale ja jeszcze nie widziałem oleju do automatu którego producent podaje trawłość bez limitu kilometrów.Przy syntetycznych podają od 100 do 150 tys. km.

Czekanie do pierwszych objawów uszkodzenia skrzyni to musztarda po obiedzie i na 100% jej nie naprawi ale za to jej właściciel będzie pisał "olej zepsuł mi skrzynię" :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i dlatego też ja w mojej X5 (E53 4.4i 143k km) w przyszłym tygodniu robiąc inspekcję II też każę wymienić olej w skrzyni bo wiem, że ma oryginalny.

Skrzynia póki co chodzi perfekcyjnie i chcę żeby dalej tak chodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ja robiłem bo mi cos tam pokapywało, olej i filtr.

 

ZF 176tys, mechanicy powiedzieli ze spuszczony juz byl czarnuch - przepracowany.

W gratisie ustapil efekt kangura co raz na jakis czas dawal o sobie znac przy dojezdzaniu do swiatel.

Teraz to juz furcy bucy i wszystko dziala jak nalezy, wiec wymiana ma jednak magiczna moc jesli zrobiona na czas.

 

Polecam Auto Classic Service z Raszyna, dokladnej ceny nie pamietam ale przystepna byla w porownaniu z innymi ofertami.

 

Odnosnie oleju Life Time i ASB przypuszczam ze ma tu blad interpretacji, trzeba by sprawdzic jaki jest Life Time dla takiej skrzyni oraz MTBF.

Moze 200kkm i dlatego nie zaleca sie zmiany oleju tylko skrzyni? :)

 

 

 

Pzdr,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje linki do sprzedawcow i Oleje jakie mozna stosowac w GA6HP26Z

 

Sprawdzony i odpowiedni olej do ASB GA6HP26Z

 

http://www.ebay.co.uk/itm/170709153868?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649

 

Alternatywa jest ten olej do 6HP26Z

 

http://www.opieoils.co.uk/p-1025-redline-d4-synthetic-automatic-transmission-fluid.aspx

 

A tu filtr i uszczelka w przystepnej cenie.

 

http://moto.autocentrum.pl/sklep.php/pl,,,,,artykul,filtr-3143160001,bmw-x5-e53-30-d,filtry-filtr-hydrauliczny,423343,16,4343,17625,144,100262,czesci-samochodowe.html

 

Najdrozszym olejem jest ten,ale niczym sie nie rozni od tego z niemiec.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/280557477545?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649

 

A tu ori olej ZF

 

http://www.ebay.co.uk/itm/280719942840?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649

 

Ale po co przeplacac jak mozna uzyc oleju na tych samych komponentach i np. wymienic sobie co 30-40 tys. i spac i jezdzic sobie spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Olej nalezy zmieniac i tyle!!!!!nie czekac do momentu az skrzynia zacznie sie slizgac szarpac itd...mtylko zmieniac, nie powiem co ile km bo zdania sa podzielone ale ja mam po zmianie bardzo pozytywne wrazenia-zapraszam do swoich postow-dokladnie opisane efekty....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

Olej nalezy zmieniac i tyle!!!!!nie czekac do momentu az skrzynia zacznie sie slizgac szarpac itd...mtylko zmieniac,

nie powiem co ile km bo zdania sa podzielone ....

 

... a tutaj jest czarno na bialym / strona ZF :

http://www.zf.com/brands/content/en/zf_parts/products_zp/oil_change_kits_zp/oil-change-kits.html

 

... tutaj Pdf - zalecenia firmy ZF przy wymianie ojeju .... ( dla zainteresowanych - pomoge przy tlumaczeniu na j. polski )

http://www.zf.com/media/media/document/brands_3/service_information/sitematrix~1/transmission/cars_4/deutsch_12/modelluebergreifend/ZP_SI_Oelwechselkit_DE.pdf

 

cytuje :

 

Angielski : "How often should an oil change be carried out on ZF automatic transmissions? "

 

Regular maintenance intervals will substantially increase the automatic transmission's service life. ZF recommends a regular oil change at between 80 000 and 120 000 km or after 8 years depending upon the stress.

 

Niemiecki : " Wie oft sollte ein Ölwechsel bei ZF-Automatgetrieben durchgeführt werden? "

 

Die Lebensdauer des Automatgetriebes wird durch regelmäßige Wartungsintervalle erheblich verlängert. ZF empfiehlt regelmäßigen Ölwechsel zwischen 80.000 und 120.000 km oder nach 8 Jahren – je nach Beanspruchung.

 

Tlumaczenie : Jak czesto powinno sie zmieniac olej w ZF - Skrzyniach biegow ?

 

Zywotnosc automatycznych skrzyn biegow przedluzamy dokonujac reguralarnie serwis.

ZF zaleca regularna zmiane oleju przy ok. 80.000 do 120.00 km albo co 8 lat - w zaleznosci od warunkow ( eksploatacji )

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za precyzyjne wskazowki...Ja u siebie plukalem i zmienialem olej z filtrem w zf-ie po okolo 220,000 i bylem pierwszym.teraz jest 265 czyli okolo 45 tys dalej i efekty pozytywne...;)lzej chodzi lewarek mniej odrobine pali zmienia rownie aksamitnie ale nieco inaczej(lepiej dostosowuje sie do stylu jazdy bez koniecznosci zmiany trybu pracy na sport-choc na sporcie ciagnie wyzej obroty to po plukaniu duuuuzo mniej uzywam sportu przy wyprzedzaniu!!!!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.