Skocz do zawartości

x5 Dymi na czarno


seba12_2007

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanko dotyczace mojej x5.Mianowicie na zimnym czy ciepłym silniku przy przyspieszeniu puszcza czarna chmure dymu byłem u trzech mechaników podłaczyli komp.

i nie mam nic wszystko wporzadku.jeden powiedział że możliwe że EGR się zawiesza i trzeba przeczyścić drugi zaprzeczył i tak pozostałem bez odp.mam 530d.z przebiegiem144tyś i nic takiego sie niedzieje silniki Diesla mają to do tego że czasem puszczą chmurkę ale ta tarczej jest nienormalna taka jest że w lusterku wstecznym nic niewidać.oleje filtry wszystko na czas wymienione paliwo dobrej jakośći ma swoją moc nie jest słaby ale to dymienie :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Czy samemu zabierać się do tego czy lepiej do mechanika jechać?

]

 

Jest opis w dziale "Zrób to sam" ale ja zleciłem i płaciłem chyba ok. 150 zł jak pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego dymienie na czarno może byc spowodowane źle działającym doładowaniem może to byc zawór egr którego czyszczenie to bardzo prosta czynność wyciągasz ustrojstwo na zewnątrz i czyścisz w preparacie do czyszczenia gaźników lub benzynce i dieslu wiekszość problemów tego egr to poprostu nie domykający sie zawór i i uciekające ciśnienie z układu doładowania kolejna sprawa sensor doładowania lub ew problemy z turbiną wężami intercoolerem etc proponuje także wymienić filterek odmy olejowej która jest na górze silnika przykrecona do pokrywy zaworów w okolicach filtra powietrza jak filterek jest brudny to dymi tez ale głównie na niebiesko wymień go bo napewno nikt tego nie robił a napewno poprawi sie kultura pracy silnika pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.