Skocz do zawartości

czujnik cofania,parkowania nie działa


Michanek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Za waszą poradą sprawdziłem które z czujników nie działają-są uszkodzone(nie brudne) i teraz dwa pytania:

 

- jak wymontować przednie środkowe czujniki (czy koniecznie trzeba zdjąć cały zderzak) ?,

- czy czujniki przednie są inne niż te z tylu,czy narożne są taki same jak środkowe,

 

Może ktoś już ma taką zabawę/wymianę w przednim zderzaku za sobą i nie odeśle mnie do serwisu?

 

 

 

SPOKOO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujniki aby zdemontowac,potrzebne jest zwalenie zderzaka ze samochodu.

Te boczne maja gniazda pod katem 90 stopni,te srodkowe sa proste,przynajmniej u mnie.

Ja tez przymierzam sie do wymiany lewego przedniego czujnika,bo mi PDC nie dziala.Czekam na czesc,dam znac co i jak sie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Z czujnikami tylnego zderzaka nie ma najmniejszego problemu:

 

-zdjąć dwie (w sumie w naszych modelach są trzy) klapki boczne umieszczone na dolnej części zderzaka,

-włożyć rękę do otworu :shock: i ruchami:góra-dól,prawo-lewo wypinamy czujnik z zatrzasku,

-każdy jest taki sam,środkowe czy boczne,są identyczne,

-cena na alle.... i na ebey jest zbliżona 120-170zl za używkę,nowy u dealera ok.400zl/szt.

 

Gorzej jest z przednimi-to prawdziwa mordęga,trzeba zdemontować zderzak:

 

-wchodzimy na alle...

-szukamy ofert przedniego zderzaka do sprzedaży,

-kopiujemy zdjęcia do kompa,

-szukamy,zapamiętujemy gdzie są śruby montażowe

 

ja znalazłem:5 śrub po środku na samym dole zderzaka,2 śruby pod klapkami do wkręcania haka,i 2 śruby idealnie równolegle powyżej u zbiegu nerki z reflektorem (szt.2)

 

 

ale być może są jeszcze jakieś inne niespodzianki żeby zdjąć przedni zderzak.

Edytowane przez SPOKOO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po bokach zderzaka przedniego są też trzy spinki zatrzaskowe. Trzeba umiejętnie je rozpiąć i bardzo delikatnie bo się szybko łamią. Jak się złamie zatrzaski to trzeba później cały trójkąt z zatrzaskami kupować, więc lepiej delikatnie i pomału je rozpiąć.

Poza tym wszystkie śruby wymienił kolega powyżej. Jak ktoś ma całą osłonę to trzeba też zderzak od osłony silnika odkręcić, chyba 5 wkrętów jak dobrze pamiętam, ale niestety zderzak trzeba cały zdemontować :(

Moc jest Bogiem, Prędkość Nałogiem, Drift Zabawą, a BMW Podstawą!


Ten kto wolny, nad swym losem nie płacze.

http://images40.fotosik.pl/109/a7d127f79a376034m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C.d-jak ściągnąć przedni zderzak.

 

2-wkręty przy każdym nadkolu od strony opony,

2-wkręty u zbiegu nerki i reflektora (trzeba otworzyć maskę),

2-śruby pod klapkami gdzie wkręcamy awaryjnie zaczep do holowania,

2-śruby w dolnej kratce za tablicą rejestracyjną (nie trzeba jej demontować),

2-śruby w dolnej kratce na jej obydwu końcach,

2-śruby pod osłonami/maskownicami światełek p.mgielnych,

5-wkrętów od spodu zderzaka(skręcony jest z plastikową osłoną komory silnika,chyba przeciw błotną,

 

wszystkie śruby są jednakowe i są na torksa.Czas robótki to dla nie wprawnego majsterkowicza ok.1 godzinka na gotowo.

 

Wszystkie czujniki są identyczne te z przodu,z tylu,narożne i środkowe.

 

Życzę udanej zabawy. :cool2:

 

 

 

SPOKOO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich milosnikow BMW X5 jestem tu nowy wiec milo Was poznac chlopaki...Od pewnego czasu jestem szczesliwym posiadaczem Bmw x5 diesel z 2005roku mam mianowicie maly problem z czujnikami parkowania...Problem jest taki ze czasami jak zalanczam wsteczny slysze pisk piiiiiiiiiiiiiiiiiii....po chwili czujniki sie wylanczaja...nie dziala tak za kazdym razem!!! czasmi jest wszystko ok...Sprawdzilem wszystkie czujniki na sluch wszystkie pulsuja(moze jeden troszke slabiej) srodkowy z przodu...Postanowilem sprawdzic kazdy osobno przyblizajac powoli reke...Wszystkie pikaja z wyjatkiem tego srodkowego z przodu(nic nie slychac ale ten czujnik na sluch pulsuje troszke slabiej )

Dzieki za jakie kolwiek rady...pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich milosnikow BMW X5 jestem tu nowy wiec milo Was poznac chlopaki...Od pewnego czasu jestem szczesliwym posiadaczem Bmw x5 diesel z 2005roku mam mianowicie maly problem z czujnikami parkowania...Problem jest taki ze czasami jak zalanczam wsteczny slysze pisk piiiiiiiiiiiiiiiiiii....po chwili czujniki sie wylanczaja...nie dziala tak za kazdym razem!!! czasmi jest wszystko ok...Sprawdzilem wszystkie czujniki na sluch wszystkie pulsuja(moze jeden troszke slabiej) srodkowy z przodu...Postanowilem sprawdzic kazdy osobno przyblizajac powoli reke...Wszystkie pikaja z wyjatkiem tego srodkowego z przodu(nic nie slychac ale ten czujnik na sluch pulsuje troszke slabiej )

Dzieki za jakie kolwiek rady...pozdrawiam :cool2:

Ja miałem to samo - pomogło ASO - za free:)

U mnie raz działało raz nie - ciągły pisk - jakby się już stało przy przeszkodzie.

Nie uwierzycie co to było: ramka z nr rejestracyjnych z przodu - była za druga, czujniki ją chwytały - dali swoje ramki z ASO i problem znikł. Koszt 0pln.

Trzy największe litery w całym uniwersum: B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dali swoje ramki z ASO i problem znikł. Koszt 0pln.

nie przejmuj sie,przy nastepnej wizycie u nich skroja cie podwojnie za te ramki ;)

Nie rozumiem tej dygresji :(

Osobiście chwalę sobie wizyty w ASO

Trzy największe litery w całym uniwersum: B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście chwalę sobie wizyty w ASO

Ja rowniez mysle chwalil bym sobie,gdybym mieszkal w Polsce.Niestety w kraju gdzie mieszkam podziekowalem za ASO BMW i przeglady robie w ASO innej marki,gdzie pracuje i gdzie moge liczyc na mega rabaty ;)

Taki przyklad ASO BMW,gdzie mieszkam:

wymiana swiec zarowych wraz ze sterownikiem i wykasowaniem bledow w X5,w przeliczeniu na zlotowki bagatela 3200 zl.

Swiece,sterownik wraz z wymiana u mnie w pracy kosztowaly mnie 600 zl.Ot taka mala roznica :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
witam,bede wymienial przedni czujnik parkowania.Mechanik zciagnie zderzak i mam problem,ostatnio polamalem przednia dolna kratke w zderzaku.Kratke zmieni bez problemu i ja kupi ale mam polamane 2 pionewe slupki przed ta kratka stojac przed autem.W srwisie niema tej czesci na alegro sa razem z zderzakiem u mnie wiadac jak by ten rzad s 6ciu slupkow bu polaczony w jedna calosc i to odzielna czesc od zderzaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.