Skocz do zawartości

Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania


Hondelyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Na zachodzie ludzie czesto malują swoje samochody co dwa/trzy lata i nikt z tego problemu nie robi,a nawet podnosi cene przy sprzedazy .

przepraszam, ale gdzie na zachodzie tak robią? bo szczerze mówiąc pierwsze o tym słyszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

np w Australii - troche lat tam mieszkalem i niektorzy sasiedzi nawet co dwa lata caly samochod potrafili pomalowac. Osobiscie sadze ,ze to paranoja szukac dziadka ktory ma 10 lat i oczekiwac ze bedzie fabryczny lakier.Oczywiscie ze sa takie samochody z fabrycznym lakierem ,ale to zdecydowana mniejszosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wybacz ale Australia to "Zamorze" i nijak się ma do specyfiki rynku samochodowego w europie centralnej i zachodniej.

Nie słyszałem jeszcze by ktoś w Europie malował auto co 2 lata...

 

Sent from mobile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie wkopalem i chyba nie zostalem zrozumiany. Zachod nie jako kierunek tylko jako kraj/kontynent bardziej rozwiniety ;) Widziales samochody z wybielonymi dachami od slonca ? takie widoki sa tam czeste. Mocne slonce w Austalii przez praktycznie caly rok robi swoje z lakierem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To sie wkopalem i chyba nie zostalem zrozumiany. Zachod nie jako kierunek tylko jako kraj/kontynent bardziej rozwiniety ;) Widziales samochody z wybielonymi dachami od slonca ? takie widoki sa tam czeste. Mocne slonce w Austalii przez praktycznie caly rok robi swoje z lakierem.

 

No tak, tu sie z Toba zgodze...ale Australia to nie Europa :D Idzmy juz dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Cena niewiarygodna jak na rocznik 2006 , wez po uwage ze to komis wiec dodatkowo gdzie tutaj miejsce na profit dla handlarza ? Te roczniki ida po 50 000 zl za dobre sztuki bez wiekszych przygod.

 

Cena za te X5 rzeczywiscie niska jak na dobrą sztukę.

Ale to diesel z manualem - malo kto w tej klasie aut decyduje sie na manuala.... takie auto cieżej sprzedac. Dlatego też może byc tańsze.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. jakieś opinie na temat tych egzemplarzy?

http://allegro.pl/bmw-x5-4-4-lpg-i5047030283.html

http://otomoto.pl/bmw-x5-C35941365.html

 

 

pozdrawiam

Dawid

 

Wg mnie nie kupisz dobrego e53 i to V8 za 26 tys zł. Turdno znalezc zwykle e39 z tym silnikiem z tego roku w bdb stanie za taką kasę.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadłem się z E60 2,5d na E53 3.0d i nie widzę jakiś szczególnych różnic z kosztach utrzymania. Oczywiście E53 produkowana była tylko do połowy 2006, to i części mogą być już droższe, ale a rynku jest wysoka dostępność części zarówno oryginalnych jak i zamienników, poza tym E53 mniej awaryjna i chyba jeszcze na tamte czasy nie oszczędzano na materiałach. Pozdr!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie to bywa, miasto dość krótkie odcinki to około 9-10l. Trasa ok. 8l, zależy od prędkości :) oczywiście da się nieco mniej i wcale nie trzeba się szczególnie starać :) Ogólnie 3.0d to oszczędna jednostka w porównaniu z innymi markami. Pozdr!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jesli chcesz utrzymac e53 w dobrym stanie to koszt jest x2 vs e60. Zobacz sobie zakup samych opon z " * " do e53. Komplet na zime, drugi na lato. :D Spalanie w miescie na poziomie 9-10l ....ciezko mi sie wypowiadac, troszke malo realne jak dla mnie bo tyle to mi 1.9tdi spalalo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat opony tutaj są złym przykładem :) bo do x5 rzeczywiście komplet np. 19" opon to już nie mały wydatek, ale nie przesadzajmy, aż 2 razy drożej to nie jest.

Uważam, że cenowo części wychodzą podobnie, poza tym silnik 3,0d i inne podzespoły nie występują tylko w x5. Kosztowna może być naprawa skrzynki x-drive albo pneumatyki. Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pada elektronika? Jeśli o pneumatykę chodzi to dopiero wymieniłem miesiąc temu kompresor z osprzętem.. I poduszkę.. A tu juz druga pada... Zreszta też już wymieniona nie tak dawno temu... Więc albo wolniej jeździć albo x5 bo myślę jest w stanie więcej wytrzymać.. Mieszkam i jeżdżę w 95% tylko po Holandii...
Będziesz Miał Wydatki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bylem uzytkownikiem roznych aut, a4,a6,e60,e90 itp mam e46 oraz e53 oraz seat altea. Koszty sa x2. Powtarzam, jesli chcesz utrzymac w top kondycji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do seata i do Golfa to na pewno 2x drożej :D Ale do normalnych zarobków? To Łada Niwa jeszcze tańsza. Ludzie proszę Was!

Co do opon, nikt nie każe jeździć na 19czy 20. Oryginalne też są 17 i 18. A zapewne miedzy tymi oponami za 500 zł za szt a 1000zł widzicie taką diametrialną różnicę(przecież my Polacy jesteśmy najlepszymi kierowcami na świecie)! :mad2: Zużycie paliwa, na baku robię 970 do 1150km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak silniki benzynowe radzą sobie z instalacja lpg? Rozglądam się właśnie za x5 i zastanawiam się nad taka kombinacja. I jeszcze jedno pytanko jest szansa znalezienia czegos sensownego w kwocie kolo 40 tys?

 

Nie ma żadnego problemu z lpg , duzo v8 ma instalacje. Za 40tys dostaniesz zadbany model z roku max 2003.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.