Skocz do zawartości

SELFLEVEL SUSP. INACT. Wymiana tylko jednego miecha


mikolajj

Rekomendowane odpowiedzi

Hello,

auto opadło z lewej strony - tył.

Podłączyłem komputer - zero błędów na "1 axle suspension", komputer pokazuje, że auto stoi krzywo, czujniki działają.

Próba poziomowania uruchamia kompresor auto się podnosi i po chwili opada.

Syku nie słyszę ale spada od razu do "dna".

 

Pomierzyłem multimetrem prądy kompresora, nanometrem ciśnienie z kompresora. Wszystko ok.

Podłączyłem kompresor do tego przewodu od lewego miecha (tył) podniósł się i tym razem już syk było słychać.

 

Ucieszony, że to tylko to, bo koszt oryginału BMW to 195$ pojechałem do mechanika a ten ni wpiera, że muszę wymienić parę czyli lewą i prawą stronę równocześnie motywując to "dobrymi praktykami".

 

Przejrzałem forum i jest o tym zawieszeniu kilka tematów ale nigdzie info że musowo dwa na raz.

 

Może ktoś wałkował już temat i ma dla mnie jakieś argumenty za i przecie?

I może ktoś wie ile czasu zajmuje wymiana, bo kilka instrukcji, które znalazłem mówią, że to raczej łatwe zadanie i około 1h jak się ma głowę na karku powinno wystarczyć. Potwierdza to ktoś?

 

Pozdrawiam

MJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie musisz wymieniać obu razem, nie jest to konieczne.

Ale skoro jeden już strzelił, to wysoce prawdopodobne jest że drugi też niedługo padnie, zwłaszcza że pewnie siedzą tam jeszcze fabryczne poduszki.

Wymieniałem w e39, tam to bułka z masłem, sądzę że w x5 nie będzie to dłuższa operacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a może ktoś podpowie co może być że świeci się komunikat selflevel susp inact a samochód stoi równo... czujnik od położenia zmieniałem kompresor działa, błędów brak, a komunikat zaświeca się jak zapalę światła trochę dziwne może ktoś poprowadzi mnie w dobrą stronę co jeszcze sprawdzić pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Faktycznie wymiana w e53 jest dość prosta. Udało mi się tez dostać oryginały w bardzo rozsądnej cenie więc zmieniłem oba.

 

Nie do końca ciągle jestem przekonany, czy zmieniać razem czy nie, bo argument, że drugi pewnie zaraz się zepsuje jakoś do mnie nie przemawia ;-)

 

bartx5 WYDAJE MI SIĘ (podkreślam to) , że jeśli podłączasz komputer do samochodu to nie ma czegoś takiego jak świecąca się kontrolka błędu na konsoli i brak błędu w komputerze. (może poza opcją zwarcia kabli od żarówki przez przypadek z potencjałem innego urządzenia ale to nie dotyczy napisów tylko kontrolek)

Jeśli dziej się tak po zapaleniu świateł, które się same poziomują być może te systemy są połączone (poziomowanie zawieszenia i poziomowanie świateł). W końcu podniesienie tyłu auta powinno spowodować podniesienie świateł i odwrotnie jak siądzie Ci tył, to żeby nie razić innych auto powinno obniżyć snop światła.

 

Włącz w komputerze pełny odczyt błędów z wszystkiego i sprawdź czy nie ma czegoś przy światłach albo poziomowaniu osi.

Swoja drogą na jakiej podstawie zmieniłeś czujniki położenia? Ja swój sprawdziłem podnośnikiem. Podłączyłem komputer pokazało wartość na - (minusie) a jak ruszałem autem za pomocą podnośnika to wyrównało się z prawą stroną - czyli czujnik działał.

http://imgur.com/download/OiGVvbZ/

http://imgur.com/download/kAzwQdU/

 

 

Aha, nie wiem jak są zaprogramowane światła u Ciebie, ale w wersji usa jak zapalisz xenony to one wykonują swój test i poziomowanie właśnie. Wizualnie po prostu się ruszają w lewo, w prawo potem od góry do dołu i się ustawiają. Jeśli to jest test, to zapewne jego wynik nie jest pozytywny i ta informacja leci pewnie dalej i dalej i na końcu pokazuje się jakiś finalny komunikat. (niestety deska to nie ekran komputera, żeby wyświetlić cały log zdarzeń ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.