Skocz do zawartości

Lampy E89


tommroz1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z jedną z lamp w moim E89

Są to lampy z modułem doświetlającym zakety, podczas uruchamiania lampy wykonują test (widać jak światło się porusza)

Samochód jedzie na wprost i po kilku sekundach pojawia się błąd awarii świateł doświetlających zakręty (nie ma standardu czasami komunikat pojawia się dopiero po kilku minutach jazdy)

Moduły sterujące zostały od nowa zaprogramowane i niestety efekt jest taki sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy nie ma specjalistów na tym forum ??

Czy problem tkwi w lampie czy w modułach ??

Są specjaliści ale od e36,e46 ;)

były e36 od 316 do 320,kilka e46 od 318 do 323,e39 525tds,z3 2.8,z4 3.0

z4 jest fajne ;) ale tylko e89

http://img442.imageshack.us/img442/4116/z4avatar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy nie ma specjalistów na tym forum ??

Czy problem tkwi w lampie czy w modułach ??

 

Trzeba podłączyć pod komputer i zobaczyć co się zapisało. Przecież nikt nie jest wróżką i nie ma kuli żeby powiedzieć, co się zepsuło. Może być silniczek, może być uszkodzony moduł.

Jak jesteś z okolic Warszawy, to mogę podłączyć kompa i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem już w 4 warsztatach które podłączały komputer i wychodził im błąd modułu sterującego (tego który znajduje się na górze w lampie), ale ostatecznie stwierdzili że komunikacja pomiędzy modułem z lampy a głównym modułem sterującym jest. Więc orzekli że problem jest w lampie

Ale nie wydaje mi się że to prawda ponieważ podczas uruchomienia samochodu lampa wykonuje ruch kontrolny i skręca soczewką dopiero po chwili wyświetla komunikat błędu i wówczas soczewka przestaje się poruszać.

Wyjeżdżając z garażu przez chwilę komunikat o błędzie się nie pojawia dopiero po chwili (podczas jazdy na wprost) pojawia się komunikat błędu

Nie chcę kupować drugiej lampy która kosztuje nie mało a okaże się że elektryk który robił wiązkę źle polutował kable

Możecie polecić jakiegoś specjalistę elektryka/elektronika od BMW ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.