Skocz do zawartości

Impregnacja dachu


Mio

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że 'zima' w trakcie i auto się trochę nudzi w garażu, pomyślałem, że to dobry czas na wyczyszczenie i impregnację dachu. Jako, że jeszcze tego nie robiłem (mam auto od 1,5 roku) chciałbym dopytać dłuższych stażem, jak się za to zabrać i jakich preparatów użyć. Czy to dobry czas na tego typu zabiegi? Może lepiej poczekać do wiosny jak będzie już słoneczko grzało i wszystko szybko wyschnie, itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Meguiars Convertible Top Cleaner do czyszczenia i Koch Chemie CABRIO DACH VERSIEGELUNG Impregnat - podobno najlepszy impregnat.

 

Niestety muszę poczekać do wiosny, bo garaż nieogrzewany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przed zimą skorzystałem z chemii firmy 303. Teraz poszukam czegoś innego. Jak ktoś ma doświadczenia w tej kwestii to chętnie się czegoś nauczę. :)

Koszmarnie drogi ten Koch .... 100 zł za 40 ml :?

 

Ja miałem to:

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=303+Aerospace+Fabric+Guard+&search_scope=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://www.bmw-sklep.com.pl/pl/impregnat-do-miekkiego-dachu-bmw-300-ml.html tu jest on ciut taniej.

 

Dzisiaj naniosłem go na daszek. zamiast gąbki i wiadra użyłem pistoletu lakierniczego, dzięki czemu zużyłem, tylko pół litra środka i nie uwaliłem całej karoserii i szyb (to co kupujesz to koncentrat, do rozcieńczenia w 3 litrach wody).

 

Dach zrobił się ładnie czarny jednak zobaczymy na jak długo i w jakim stopniu będzie chronił przed wodą.

 

Edit:

Po jednym dniu woda niestety nie spływa z nigo tak ładnie :mad2: jak to było w przypadku Maquarius'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.