Skocz do zawartości

[E85] Z4 Awaria/Problem z dachem


bmwcarz4

Rekomendowane odpowiedzi

Zapytaj u kogoś kto szyje i montuje dachy do kabrio.

 

Ja ze składaniem dachu miałem podobnie jak wymieniłem dach na nowy, składałem a po chwili paliła się kontrolka. Wyjeżdżając na wakacje zapomniałem zamknąć dachu i auto stało w garażu z otwartym dachem przez 2 tygodnie. Trochę się zakurzyło ale za to problem z kontrolką zniknął :D chyba dach musiał się ułożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pacjent: e85 08.2006

 

Problem: Po wcisnieciu przycisku otwierania dachu nie dzieje sie nic albo -jak to raz mi sie udalo zrobic - dach zaczyna sie otwierac i zatrzymuje sie po otwarciu na okolo 20cm. Potem jedyna mozliwoscia bylo odblokowanie dzwigienki w bagazniku, dosuniecie reczne dachu i nacisniecie przycisku zamykania, co pozwolilo zaryglowac dach.

 

Czy to oznacza awarie pompy dachu, czy moze to byc inny problem?

 

Jesli to pompa, to jej wymiana jest plug an play, czy wymaga duzej znajomosci tematu?

 

Pozdrawiam, Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za sugestie. Ogladalem ten czujnik, ale niestety tylko ogladalem i symulowalem reka pozycje opuszczonej i podniesionej polki.

Dach jednak caly czas nie dziala. Przy probie otwarcia mruga dioda przy przycisku i nic innego sie nie dzieje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegadalem forum dokladnie, wiec zdaje sobie sprawe, ze najczestszy problem to "plywanie" pompy w brudzie i wodzie. Moje pytanie bylo glownie o to, czy objawy u mnie wskazuja na to, czy moze byc to cos innego.

Auto mam w garazu od soboty, a czas do wiosny, zeby sie tym zajac. ;)

 

W takim razie czeka mnie demontaz dachu. ;) Chetnie bym to komus zlecil, ale nie ASO, a znslezienie kogos, kto zna temat w Poznaniu pewnie nie jest proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze zebys dokladnie przegladal forum

Gdybys to zrobil to bys wiedzial, ze do wyciagniecia pompy nie demontuje sie dachu.

Cala operacja zajmuje 4-5h

Jak masz wolny dzien i chcesz to zrobic duzo taniej niz w ASO to moge Ci polecic mechanika 1.5h drogi od Poznania.

Ma to przecwiczone 2 razy.

Niestety jak pompa bedzie padnieta zaplacisz 2 razy za robote albo zostawisz auto i wrocisz ze sprawna pompa

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5h jazdy to nie duzo, gdy robota jest wykonana fachowo.

 

Moge nawet kupic te pompe wczesniej, zeby nie przedluzac pozniejszych prac.

 

Gdzie dział ten czlowiek? Będzie eksta, jak dasz mi namiary. Poproszę i dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Cześć ;) Jestem tu nowy. Posiadam BMW Z4 , 2007r i mam problem z dachem . Rano otworzył się normalnie z przycisku , pojechałem do sklepu zamknąłem , wszystko w porządku. Przy wyjściu ze sklepu chciałem zobaczyć czy otwiera się z kluczyka. Otworzył się po kilku zacięciach, tak jeździłem 2 dni aż zaczęło padać. 30km od domu stanąłem zamknąć dach.. Niestety podniusł się na 20cm i opadł (dodam że lampka miga na czerwono) :cry: musiałem go złożyć ręcznie , zatrzaski pracują , dociągają dach do przedniej szyby... Po naciśnięciu przycisku dach się rusza , odbija od słupka przedniej szyby lecz nie składa się :oops: Wszystko przed złożeniem dachu z kluczyka działało perfekcyjnie , Błędu na OBD nie pokazuje żadnego , bezpiecznik okej , przekaźnik też.. Prosze o pilną pomoc :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykazales (albo poprzedni wlasciciel) minimum obslugi serwisowej, ktorej wymaga ten model. :nienie:

W dobie internetu i google translatora jest to latwe do wykonania

A teraz zamiast czekac na odpowiedz uruchom funkcje szukaj na tym albo innym forum :search: i dowiedz sie jak poradzic sobie ze swoim problemem. Bylo o tym wiele razy. Dla uspokojenia nerwow...mozna to naprawic samemu i bezkosztowo. :mrgreen:

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie Forumowiczów!

 

Moja bezusterkowa dotąd Z4 nawalila jak nigdy...

Lato, pełnia słońca i mojego urlopu... a dach się zablokowal w pozycji otwarty :-S

 

Wiem wiem, szukać na forum!

Wiem ze to nieoczyszczony kanałami / awaria pompy :'( Ale ja tu neta nie mam a poza tym warsztatu szukam w okolicach Www, co się w cabrio specjalizuje.

 

Jakieś zaufane adresy?

Z góry podziękować!!!

---

JayZet®

---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Witam serdecznie, czy któryś z użytkowników miał taki problem w z4 e85 3.0i. Otóż sprawa wygląda tak że dach nie od razu się otwiera lub zamyka czyli przykładowo jeszcze w tamtym sezonie miałem sytuację że np po otworzeniu gdy chciałem go zamknąć na wieczór to po wciśnięciu przycisku nic się nie działo - dach nie chciał się zamknąć, dopiero po jakiejś godzinie po kilkunastu próbach zamknięcia zapaliła się konrolka i dach się zamknął. Czy któryś z użytkowników wie w czym może być problem ? z góry dzięki za info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam. Moje pierwsze bmw i pierwszy post. Problem -dach

Bmw z4 2006.

Auto kupione w lecie ubiegłego roku wszystko dzialalo. Autkiem pojezdzilem z tydzien i zostawiłem. Pracuje za granicą. Dwa tygodnie temu chciałem sprawdzic czy wszystko sprawne. Emocje wielkie po takim okresie ale eureka dach działa.

Niestety wczoraj tylko sie opuścił i doslownie po przejechaniu 100 metrów już sie nie podniósł. Żadnej czerwonej czy żółtej kontrolki, szyby się nie opuszczaja, cisza. Dach w pozycji otwartej. Wziąłem instrukcję i zamykam manualnie. Dach unosze daciagam do ramy szyby i tu jest problem. Bo te rygle przy dachu ani silnikiem ani tym imbusem nie mogę ich ruszyć. W prawo w lewo krece i nic. Rygle sztywne i dach nie zamkniety.

Gdzie patrzeć co zrobić? Możliwe ze po 100 metrach i pompa i silnik nad głową ten od rygli i wszystko padło w tym sam czasie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo. Nikt nic ?? Czy mechanizm blokady dachu ten nad głową, nie działa ani z przycisku ani imbusem rygle sie nie ruszają. Czy jego usterka powoduje nie uruchamianie pompy ?

Czy padnieta pompa powoduje to że juz nic nie działa ?

Na YT widziałem że można recznie złożyć dach i przyciskiem zaryglowac. U mnie ani przycisk ani recznie imbusem lewo/ prawo nie idzie ruszyć tych rygli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

No i mnie dopadło... :(

Z dnia na dzień dach przestał działać. Po naciśnięciu przycisku dach odryglowywał się, szyby opuszczały (miganie czerwonej lampki) i koniec. Przyczyną oczywiście były kanały drenażowe, które przez 13 lat zatkały się i sukcesywnie zniszczyły silnik hydrauliczny. Staram się nie jeździć w deszczu a zimą auto stoi w garażu. Kilukrotnie nawet probóbowałem udrożnić te kanaliki.

Kiedyś na allegro zapisałem sobie telefon do firmy, która ogłaszała się , że naprawia takie usterki. Szybki telefon i dzisiaj już byłem u nich. Moja diagnoza potwierdziła się. Czas naprawy około 3,5 godziny. Mają na miejscu zregenerowane pompy, swoją uszkodzoną po wymianie trzeba zostawić. Koszt 900 pln netto. Okolice Ostrołęki, miejscowość Czerwin - 100 km od Warszawy. Mówią, że w sezonie wymieniają 2-3 miesięcznie, był nawet ktoś z Czech i że do tej pory nikt nie wrócił z reklamacją. Ja w każdym razie polecam. Mam nadzieję, że na następne 13 lat mam spokój .

Dla potrzebujących telefon do nich 696903123.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Dlatego właśnie koniecznie chciałem wersję bez elektronicznego składania dachu. W manualnej wersji jest prościutko - odryglowanie ręczne, ruch ręki za plecy i w 2 sek. dach złożony - bez tej lubiącej się psuć elektroniki i bez obawy, że kanaliki mi się zatkają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silnika to możliwe, że tylko 2.0 ale poliftowe też miały manualny dach.

PS. A nowa MX5 to też średniowiecze? No błagam ...

PS2. Przy całej rzekomej niepraktyczności tego auta starałem się być w wyborze wersji silnika i wyposażenia jak najbardziej pragmatyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie porównuj Mazdy do BMW. W Mercedesie czy Audi masz manualnie otwierany dach? Nie masz.

Ta Mazda po 3 latach będzie warta tyle co Z4 po 10. Nie wspominając już o wyglądzie tego auta.

Kryterium powinieneś był zacząć od dobrego stanu auta, nie od wyposażenia.

Musisz zrozumieć, że te 900 zł za twoją naprawę, to jest nic, tyle to się w serwisie BMW na dzień dobry zostawia. To są marki premium ich utrzymanie kosztuje. 900 zł kosztuje przegląd Z4 w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.