Skocz do zawartości

Drzwi kierowcy - problem z otwarciem


p.s.w.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Jestem tutaj nowy więc na początek chciałem się przestawić i przywitać ;) Od ponad roku jestem szczęśliwym posiadaczem BMW Z4. Auto sprawuje się bardzo dobrze, choć dzisiaj pojawił się z nim duży problem. Mianowicie nie mogę otworzyć drzwi kierowcy od zewnątrz. Centralny zamek działa, od środka nie ma problemu, drzwi się otwierają, ale z zewnątrz nie ma już szans. Od dłuższego czasu miałem z klamką drzwi problemy, czasem musiałem się ostro naszarpać, aby otworzyć drzwi, no ale dzisiaj już nie daje rady.

Na necie odszukałem poradnik jak poradzić sobie z podobnym problemem w E46 (dokręcenie śruby na końcu drzwi pod zaślepką), ale to nic nie daje. Podobnych tematów o Z4 nie było.

Jak ruszam klamkę to przez pierwszy ok 1 cm wydaje się, jakby miała jałowy skok, a dalej nic się już nie dzieje. Od strony pasażera nie ma takiego problemu (jałowego skoku - od razu czuć opór mechanizmu).

Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? Da się to jakoś wyregulować, czy konieczna jest wymiana jakiegoś elementu. Jutro pewnie zabiorę się za rozbieranie drzwi, żeby sprawdzić jak to wygląda od środka, no ale jakąś wskazówkę przyjąłbym chętnie.

 

Pozdrawiam,

Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to klamka i jej mocowanie w e46 to zupełnie inny typ niż e85,sprawdź czy cięgno łączące klamkę z zamkiem pracuje w pełnym zakresie,jeśli nie to sprawdź czy nie jest uszkodzone (jest tam chyba linka,która mogła się zerwać,albo jest już naderwana i "zrobiła " się dłuższa niż powinna być).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.