Skocz do zawartości

Dołożenie oryginalnego PDC


sparr0w

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji na to, że jest to mój pierwszy post, zacznę od przywitania się, zatem:

Witam drodzy forumowicze!

Ufff, już ;) A teraz AD REM,

Od niedawna stałem się szczęśliwym posiadaczem Z4 E85 z 2003 roku.

Widząc jak długą ma maskę i jak nisko jest zawieszona stwierdziłem, że bez przedniego PDC zderzaki będę musiał wymieniać raz w miesiącu.

Zatem mam kilka pytań:

 

1) Jakich części potrzebuję, żeby dołożyć oryginalny (Z-kowy?) czujnik parkowania do mojego ukochanego auteczka?

2) Czy, aby nie dżaźnić komputera, muszę dołożyć również czujnik z tyłu, czy były wersje z czujnikami tylko z przodu?

3) Czy te czujniki są tak ustawione aby ostrzec mnie przed zbyt wystającym krawężnikiem? Pytam bo problemem nie jest sama długość machy, a wyższe krawężniki, które tylko czekają abym uj**** sobie na nich kawałek zderzaka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

witam,

dołączę się tutaj,kupiłem ostatnio e86 wersja usa,niestety samochód nie posiada PDC,chciałbym założyć tylne czujniki parkowania,w związku z tym mam pytanie,czy może ktoś wie czy w tylnym zderzaku,od środka są wytłoczone (albo jakoś inaczej zaznaczone) miejsca w których mają być osadzone czujniki,albo wiecie na jakiej wysokości należy je założyć.

samochód jest z 2007r,wersja usa.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare bmw jak e85 czy e60 maja duze czujniki zaglebione w zderzakach

Nowsze jak e90 czy e89 zlicowane

Wg mnie oznaczenie nic ci nie da bo jest inny zderzak

Kup czujniki valeo, podlacz pod lampy cofania i nie kombinuj z drogimi oryginalami, kodowaniem etc

Nie wspomne juz o tym, ze przy aftermarketowych do e85/e86 zalozysz sobie przod ktory sie przy dlugiej masce przydaje

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie valeo kupiłem,oryginał w częściach 4000zł :? ,tylko nie wiem na jakiej wysokości jest założony oryginał,może ktoś zmierzyć ile jest od krawędzi czujnika do dolnej krawędzi zderzaka.

dziury wywiercone,czujniki valeo założone i działa całkiem ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.