Skocz do zawartości

[Z3] Plan zakupu i prośba o ocenę sztuki z aukcji


bosybmw

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim:)

Jestem świeżutkim forumowiczem i jeszcze świeższą osobą, która zamierza sprawić prezent mojej żonie i kupić Jej "fajne" autko do pracy:)

Zainteresowałem się Z3 ponieważ uwielbiam BONDA:)

Znalazłem kilka samochodów w cenie do 14-15 tyś:) po kilku weryfikacjach pozostało jedno, prosiłbym o pomoc(samochód ma być samochodem do dojazdu do pracy dlatego taki silnik) a oto mój wybraniec proszę o pomoc i kilka dobrych rad:)

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-z3-niezawodny-kabriolet-ID6y9ZD1.html

 

Zainteresowałem się nim gdyż wydaje mi się uczciwą ofertą z uczciwym opisem:)

 

Pozdrawiam wszystkich BMW-fanów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z3 to nie jest typowy wybór na "daily" to raz.

Dwa - nie kupuj tego typu samochód, bo uwielbiasz Bonda i masz takie "widzimisię" by kupić żonie na dojazdy do pracy kabrioleta.

Trzy - ten model na zdjęciach nie wygląda źle.

Cztery - to że auto jest od kobiety to dla mnie zawsze wielki minus bo kobietom takie auta zazwyczaj służą tylko do jeżdżenia ale ta Pani widać, że ma trochę pojęcie jak należy obchodzić się z samochodem.

Pięć - jak na ten silnik, spalanie jest bardzo realne i przyzwoite.

Sześć - wielki plus za zmianę zderzaka, bo ten jest z tego co widzę z oryginalnego pakietu "aero" więc to poniekąd rarytasik dodający smaczki.

Siedem - auto wygląda na powypadkowe i to naprawdę po większej przygodzie (żadnej tabliczki znamionowej ani naklejek pod maską) i na dodatek ten finezyjnie przyklejony znaczek "Z3" na klapie.

Osiem - wyposażenie bardzo skromne i standardowe oraz brak wiatrołapu przyczyni się do tego, że jazda kabrioletem szybko was zmęczy (no chyba, że jesteście masochistami i lubicie jak wiatr targa wasze twarze non-stop),

 

Moja rada: Zgarnąć nr VIN i przetrzepać cała historię auta w ASO BMW albo w innych źródłach i sprawdzić co w trawie piszczy. No chyba, że prawdziwy przebieg i powypadkowość auta nie są istotną kwestią dla Ciebie.

 

Może trochę rygorystycznie podszedłem do wyrażania własnej opinii na temat tego auta ale przedstawiłem klarownie wszystkie bolączki i przeszkody jakie możesz napotkać w tym konkretnym egzemplarzu.

 

Jeżeli masz jakieś pytania - wal śmiało - chętnie pomogę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, szukam już od jakiegoś czasu (pół roku) Z3. Rozgladam się w Polsce ale też u naszych sąsiadów.

Podpowiedzcie proszę co sądzicie o takim autku:

http://ww3.autoscout24.de/classified/279502239?asrc=st|as

Chce kupić samochód, który zostanie ze mną na dłużej, raczej dla przyjemności z jazdy niż na codzień.

Niektórzy nazwą to kryzysem wieku średniego ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny egzemplarz - wielki plus, że jest to 2.8 z szerokim tyłem no i wersja individual "Bella Machina"

Na zdjęciach prezentuje się dobrze widać, że zabdana.

Jeżeli jest bezwypadkowa z prawdziwym przebiegiem i od prywatnego właściciela tak jak jest napisane to może to być egzemplarz warty zakupu. :cool2:

 

PS. Podoba mi się Twoje podejście do tematu, ponieważ nie szukasz jak najtańszego egzemplarza a coś konkretnego i nietuzinkowego w samych ofertach Z3 więc trzymam za Ciebie kciuki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do poszukiwań Z3. Wiadomo, że wszyscy którzy jeżdżą z silnikiem 2,8l są zadowoleni z tego jak autko jeździ. Mi nie zależy na tym żeby mieć "wyścigówke" lecz przede wszystkim cieszyć się z jazdy bez dachu itp a w sezonie normalnie ją użytkować, jeździć po mieście, na zakupy itp i nie myśleć, że mi pali 15l. Dlatego proszę o opinie posiadaczy Z3 z silnikiem 1,9 140KM, który powinien wg mnie być kompromisem miedzy spalaniem a sprawnym poruszaniem się. Wiadomo ze spali mniej a jakie są Wasze odczucia z jazdy, czy dynamika jest zadowalająca i czy spełnia wasze oczekiwania (jeśli macie podobne do moich). Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeżeli nadal nic nie kupiłeś, a wątpię żebyś w zimie kupił.. To podzielę się swoją opinią. Swoją z3 kupiłem trochę ponad pół roku temu, jakoś w czerwcu. Zdecydowałem się na silnik cztero cylindrowy z tego samego względu, służy tylko i wyłącznie jako drugi samochód do przejażdżek bez dachu, do "lansowania się" po mieście. Moim zdaniem sprawdza się idealnie, mój egzemplarz jest z 1996 roku, ale ładnie utrzymany i zaraz po zakupie zrobiłem generalny przegląd(wszystkie uszczelnienia, wymiana chlodnicy, itp.). Na trasie przy delikatnej jeździe spalanie to ok 6-6,5l, natomiast w mieście gdzie zdarza mi się przycisnąć spod świateł to około 8-9l. Jednym słowem polecam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Co sądzicie o tym modelu:

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-z3-1-9i-16v-120km-m-pakiet-super-stan-polecam-okazja-ID6yhfux.html

 

Sprzedawca twierdzi ze auto jest bezwypadkowe, jest druga warstwa lakieru (było całe malowane bo lakier był zniszczony)

Technicznie Igła, silnik bez wycieków :) bez wkładu finansowego, użytkowany podobno okazjonalnie przez właściciela od 2 lat w kraju,

Do wymiany tylko tylna szyba bo wpadła do środka :)

Czy w takim wyposażeniu, stanie jak na zdjęciach i takim silniku (M43TU) 118KM jest warta tej ceny ?

(do ceny należny doliczyć recykling + przegląd + rejestracja ok 1000zl).

Na kierownicy widać ze jest lekko nadszarpnięta zębem czasu i przebiegiem.

Fotele i boczki podobno wymieniane.

Może jakieś inne wskazówki bo nie jestem fachowcem i może czegoś nie widzę.

Co sadzicie o tym motorze? Nie jest zbyt słaby? Jak się sprawuje przy normalnej jeździe? Jak z awaryjnością?

Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Zbyt niska cena jak za poliftowe Z3. Za 16 tyś zł to można dostać przedliftowe 1.9 w średnim stanie.

2) Z3 stoi 2 lata w kraju i dalej na włoskich blachach?

3) Każde auto przez telefon jest igła, bez wkładu finansowego, bezwypadkowa, malina itp itd.

4) Jak malowane wszystko i wymieniane wnętrze świadczy o tym, że nie była zadbana ale to większość aut sprowadzanych z Włoch swoje najlepsze lata ma za sobą.

5) Skoro kierownica zajechana a fotele i boczki miała wymieniane to przebieg na pewno koło 300 tyś albo po prostu ktoś o te auto nie dbał.

6) Sprawdziłem VIN - i fotele i boczki powinny być z materiału a nie ze skóry i dach jeżeli jest czarny a nie beżowy to musiał być wymieniony.

7) Auto stoi w komisie, odpicowane jak ta lala i czeka na swojego jelenia - radzę omijać ten egzemplarz szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wczoraj wieczorem w "Zakupie kontrolowanym" była Z3. Warto zobaczyc ten odcinek, gdy kogos interesuje te auto. Mimo ze mieli dobrą zadbana sztukę, to bez szaleństw i rozrzutnosci w naprawach zamknęli sie w 10 tys zł.
spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie była dobra ani zadbana. Lakier w tragicznym stanie co widać było głównie na masce i zderzaku.

Przelotki połamane w fotelach, sam fotel i kierownica przetarte. Zawieszenie całe do roboty no i ten SWAP na 3.0.

Po za tym auto było walnięte z przodu i niezbyt fachowo naprawione.

Zdaniem właściciela lepiej było hamulce kupić za kilka tyś zł jak doprowadzić auto do porządku.

Ja byłem rozczarowany tym odcinkiem bo zgłaszało się kilku innych właścicieli Z3 do programu z Zetkami w dużo lepszym stanie ale wiadomo - najfajniej to się takie odbudowy ogląda w TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie

 

Jeżeli uda mi się zakupić (nie trefnego) Roadstera to będzie mi miło stać się pełnoprawnym członkiem tego forum.

 

Wyposażenie im lepsze tym lepiej.

Im mniejszy przebieg tym lepiej.

Wersje Lift bardzo mnie interesują.

Chyba jeszcze bardziej sprowadzone z Niemiec ale nie jezdzone w PL.

Tylko wersja bez modyfikaci czyli fabryczna.

 

Najważniejsze jednak by auto było sprawdzone nie bite szpachlowane malowane albo modyfikowane.

 

Mimo iż aktualnie jeżdżę nową Rav4 to zakup Roadstera to takie spełnienie marzeń sprzed lat na które dziś mnie stać (o ile cena nie będzie z kosmosu) a że tego auta nie planuje za chwilkę sprzedawać to chcę żeby mi długo służyło i cieszyło to proszę bardziej doświadczonych o pomoc w znalezieniu takowego.

 

I dla tego szczególnie mocno liczę na pomoc "członków Klubu" przy poszukiwaniach i weryfikacji bo auto chce zakupić dla przyjemności jazdy nim do pracy i będzie to 4te auto w domu (na 2 kierowców) i tu nie $ będą najważniejsze a jakieś sprawdzone auto. Pewnie ktoś powie że się rozmarzylem ale co tam może znajdę, może się uda takie znaleźć szczególnie że na autach się nie znam a na OtoMoto i Allegro hmmm chyba będzie ciężko kupić "pewne" auto ale może dzięki Wam uda mi się przynajmniej wyeliminować te potencjalnie trefne bite etc.

 

I tu mam pytanie.ile powinno kosztować:

BMW Z3 Lift 2001r 1.9l ?

sprowadzone z Niemiec jeszcze nie zarejestrowane w PL

 

Pytam żeby zaniżona cena sugerowała mi tew trefny egz.

 

 

góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o "rzut" okiem na te propozycje:

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-z3-stan-idealny-szwajcar-polecam-140km-ID6yjS9J.html

 

oraz:

http://otomoto.pl/oferta/bmw-z3-andrychow-ID4nZpXl.html

VIN: wbacm11040lf10646

 

oraz to:

http://otomoto.pl/oferta/bmw-z3-bmw-z3-lift-z-niemiec-klima-alu-ID6yjJDJ.html

tu wiem że był robiony błotnik i maska - na VIN i zdjęcia sprzed "usterki" właśnie czekam

 

oraz:

http://otomoto.pl/oferta/bmw-z3-mbcars-bmw-z3-1-8-cabrio-roadster-hardtop-bezwypadkowy-faktura-vat-23-ID6yknqw.html

bez skóry ale widać po opisie że solidnie sprawdzony

 

który byście wybrali ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Politfy możesz sobie od razu z góry odrzucić bo za takie ceny chodzą same ulepy.

Jedyna warta uwagi to ta która znajduje się w Łowiczu.

Jeżeli ten przebieg jest faktycznie oryginalny to na chwile obecną jest to najbardziej atrakcyjny egzemplarz do kupienia z allegro chociaż szału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Jestem nowy na forum, rozglądam się za zetką już od dłuższego czasu. Ostatnio znalazłem ciekawy egzemplarz w Warszawie. Z racji tego, że jest tu tylu specjalistów proszę o ocenę egzemplarza : http://otomoto.pl/oferta/bmw-z3-ID6ykzKW.html#bf6e60e533 .

Może miał ktoś okazję ją zobaczyć? Co sądzicie?

 

Jest jeszcze jeden egzeplarz:

http://otomoto.pl/oferta/bmw-z3-2osobowy-kabriolet-1-9-ID6ykW6t.html#bf6e60e533

Właściciel twierdzi, że jest bezwypadkowa. Sam ją sprowadzał z niemiec. Wydaje się być zadbana.

 

Pomóżcie w poszukiwaniu samochodu marzeń!

A może ktoś z forum sprzedaje swoją zetkę? :wink:

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie takich zdjęć i opisów raczej niewiele można powiedzieć o autach, no może poza tym, że właścicieli chyba nie za bardzo stać na ich utrzymanie... (z3 + gaz, z3 + stalówki i kołpaki). Z tych dwóch bardziej bym się kierował w stronę tej z kołpakami, wygląda jak auto od gościa "w średnim wieku" :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te fotele z Warszawy to są półskóry i ten materiał na środku jest fabryczny.

Jeden ulep gorszy od drugiego.

Do 20 tyś to sobie poszukaj jakiegoś przedlifta bo w tej cenie na pewno żadnej konkretnej sztuki po lifcie nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.