Skocz do zawartości

E65 730d wyciek oleju ze stabilizatora Dynamic Drive


Piotr1000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Tak jak w temacie... Świeżo po zakupie e65 staram się eliminować usterki. Posiadam spory wyciek oleju z elementu który zamieszczam na zdjęciu. Nie mam pojęcia do czego to służy. Jest trochę skorodowane może to jest powód? Kiedy kupiłem auto w zbiorniczku od wspomagania było prawie że sucho... Dolałem i pomalutku wycieka sobie dołem. Proszę o jakieś opinie...

 

http://fotoo.pl//out.php?t=512758_dsc09900.jpg http://fotoo.pl//out.php?t=512757_dsc09914.jpg

Edytowane przez Piotr1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to stabilizator przedni Dynamic Drive widać mocno skorodowany widocznie nie bylo dolnej oslony silnika.

Ogólnie uklad w remoncie dość kosztowny.

pozdrawiam

 

Witam, właśnie w tym rzecz ze mam osłone silnika tylko ją zdjąłem aby zlokalizować wyciek. Myślisz ze to coś poważnego? może po prostu wystarczy wymienić uszczelki na przewodach wchodzących do tego stabilizatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że trzeba dokladnie zlokalizować wyciek i uszczelnić.

Korozja jest dość duża i dlatego pomyślalem że nie mial dolnej oslony silnika może zostala dopiero zalożona przed sprzedażą aby nie bylo widać wycieków. Sam wyciek nie jest poważną usterką ale może spowodować inne konsekwencje i wtedy koszty będą już spore np.nowy stabilizator to 5500 chyba,że używka.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że trzeba dokladnie zlokalizować wyciek i uszczelnić.

Korozja jest dość duża i dlatego pomyślalem że nie mial dolnej oslony silnika może zostala dopiero zalożona przed sprzedażą aby nie bylo widać wycieków. Sam wyciek nie jest poważną usterką ale może spowodować inne konsekwencje i wtedy koszty będą już spore np.nowy stabilizator to 5500 chyba,że używka.

pozdrawiam

 

 

Sprawdzę to za jakiś czas, może po prostu da sie wymienić jakiś oring i będzie ok, jak nie to wymiana drążka widziałem używki chodzą po ok 800zł. Nie ma tragedii :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
czy mozna sprawdzic poziom plynu hydrulicznego w ukladzie Dynamic Drive ? znalazlem informacje ze jest to ten sam plyn ktory znajduje sie w zbiorniku z plynem od ukladu kierowniczego ? czy to prawda ? czy te uklady sa polaczone ? z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozna sprawdzic poziom plynu hydrulicznego w ukladzie Dynamic Drive ? znalazlem informacje ze jest to ten sam plyn ktory znajduje sie w zbiorniku z plynem od ukladu kierowniczego ? czy to prawda ? czy te uklady sa polaczone ? z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

 

To ten sam olej, tylko że nie jest to zwykły olej wspomagania z tego co wiem i flaszka kosztuje jakies 60 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapala ci sie czerwona kontrola od dynamic drive? Ten system najprościej w świecie jak by to powiedzieć '' kładzie samochód na zakrętach'' :) Używany kosztuje mało, nie ma co pchać się w nowe z serwisu, te systemy nie padają po 100 tysiącach więc można poszukać dynamic drive z rozbitego angola lub innego modelu. Jesteś pewny że ten wyciek jest z dynamicu a nie gdzieś wyżej i po prostu z góry kapie na dynamic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapala ci sie czerwona kontrola od dynamic drive? Ten system najprościej w świecie jak by to powiedzieć '' kładzie samochód na zakrętach'' :) Używany kosztuje mało, nie ma co pchać się w nowe z serwisu, te systemy nie padają po 100 tysiącach więc można poszukać dynamic drive z rozbitego angola lub innego modelu. Jesteś pewny że ten wyciek jest z dynamicu a nie gdzieś wyżej i po prostu z góry kapie na dynamic?

 

Witaj!, Tak jestem pewny 100%. Wyżej jest suchutko. Wyraźnie ten drążek jest skorodowany i kapie z niego. Zbiorniczek z olejem prawie ze suchy. Wymieniłem drążek na drugi używany lecz tez w 100% nie jest szczelny, na 3 dni jedna kropelka spadnie. Trzeba zdjąć osłonę silnika i tak pojeździć bo z nie nie jestesmy w stanie sprawdzić tak małego wycieku. Ugadalem się z gosćiem że jak będzie miał drugą e65 to wyśle mi inny drążek a ten odeśle. Wymiana tego jest banalnie prosta jeśli dwa węże które są wkrecane od strony pasażera są w dobrym stanie i nakrętka na węzu się obróci.... Ja tyle szczęścia nie miałem i musiałem zakupić dwa używane węże DD (400zł) wypruć koło nadkole ogólnie było zabawy, wymiana samego drążka przedniego to kwestia 20 min bez niespodzianek. Ciężko chyba będzie dostać używkę 100% szczelną ponieważ ten element ma po obu stronach puszki jakieś uszczelki które co by sie nie działo po czasie życia na naszych drogach lekko zaczynają puszczać... Dla info używkę można dostać w przedziale 400-1000zł. Nowy to nawet nie chce wiedzieć ile...

 

Co do kontrolki DD to nie pali sie nic takiego albo nie wiem jak ona wygląda. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś trafić na zużyty drążek, przecież jak wyciągają je z rozbitych aut to one mają minimalne przebiegi. Nowy kosztuje 5 tysi :mrgreen: DD to taka czerwona kontrolka na której jest samochód przechylony na jedną stronę, ten drażek właśnie jest od pochyłu auta. Daj znać jak uporasz się z tym poceniem, ciekawy jestem, u siebie też mam ten drążek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
WItam, wymieniłem drążek i wyciek ustał, poci się delikatnie ale nie cieknie jak wcześniej. Przy wymianie drążka jeszcze czekała mnie wymiana przewodów bo były tak skorodowane że nie dało sie odkręcić... dość kosztowna operacja... w e65 także rozszczelnia się chłodniczka wspomagania i tam też potrafi sobie pokapywać olej co niestety też wystąpiło u mnie. Rozszczelnienia są tak małe ze widać je tylko pod wodą i pod cisnieniem. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.