Skocz do zawartości

czerwona kropka obok licznika


menio

Rekomendowane odpowiedzi

Czerwona kropka zapala się jeżeli jest jakaś niezgodność w liczniku np. po próbie korekcji przebiegu, ale potrafi sie zapalić również w przypadku niezgodności między licznikiem a np. modułem świateł.

Jeżeli nikt nic nie grzebał to dziwny przypadek i należało by podpiąć komputer celem diagnozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem troche o tej kropce i nie wszystkie teorie pasują do mojego przypadku

 

raz zapaliła mi się na trasie co wyklucza słaby akumulator, kiedys gaz rozregulował mi sterownik silnika i nie moglem odpalic krecilem dosłownie z 10 min i akumulator cały czas był dobrze naładowany bo dobrze kręcił, więc słaby akumulator mógłbym wykluczyc

 

z kręconym licznikiem też średnio bo kropka zapaliła mi się po ponad pół roku posiadania auta a ja nic z licznikiem nie robiłem

 

do mojego przypadku pasuje teoria o padającej elektronice licznika, nieraz zdażyło mi się że licznik głupiał przez pare sekund trzęsły się wskazówki, nieraz od razu po odpaleniu przez sekunde sie nie ruszyły

 

 

i na koniec jeszcze jedno kropka zapalała się w różnych momentach, w czasie jazdy, nieraz od razu po przekręceniu kluczyka, nieraz gasła jak zgasiłem auto i wyciągnąłem kluczyk nieraz nie

 

może to Wam w czymś pomoże

 

pozdrawiam

........srebrne beem wjeżdża na teren........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i mnie to zatakowało,dzisiaj wymieniłem tylnie lampy na nowsze(z diodami),super wygladaja i swieca ale wsiadam do auta i pierwsze co żuciła mi sie w oczy ta kropka zgasiłem silnik i ponownie zapaliłem już jej nie było ale jak ruszyłem wyskoczyło mi kilka błedów zwiazanych z tyłem oswietlenia,jak np. swiatło mgielne oswietlenie tablicy itp. ale wyszedłem z auta patrze i wszystko swieci takze nie wiem czemu te komunikaty wyskoczyły? przy okazji zauważyłem że osłabł mi aku nie wiem czy to jedno z drugim ma wspólnego,ale duzo ludzi juz kupiło takie lampy i chyba nie mieli z nimi problemu,macie moze jakies rozwiazanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!oj z ta kropka to historie,faktycznie,ja gdy kupowalem swoje autko przywiezione z Niemiec zauwazylem wlasnie to zjawisko,no ale u mnie byly wymieniane przed kupnem liczniki Alpiny na oryginalne i fotele skorzane nowe wiec mysle ze to po wymianie,a swoja droga to mechanik powiedzial abym do 150tys jakie mam obecnie dodal tak ze 100tysiaczkow wiecej.najwazniejsze ze autko odpala bezproblemowo z kropką na nowym aku..:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam kolegów kropka zaswieca sie wtedy gdy licznik nie pochodzi z tego auta w liczniku jest wpisany nr.vin auta jesli ruzni sie od tego co jest w aucie wtedy zaswieca się kropka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.