Skocz do zawartości

Kierownica do E38 ... E46 i E39 czy to ta sama kierownica?


Rafal_W_wa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do zmainy kierownicy... chodzi mi okiere z drewnem ... taka akurat mi się podoba...

 

i teraz mam taką :

 

http://www.allegro.pl/item243338736_kierownica_bmw_e46_multifunkcja_skora_air_bag_.html

 

wizualnie tak wygląda... a ta np. jest od E46

 

a tu od e39 i tak samo wyglada ...

 

http://www.allegro.pl/item240167617_kierownica_bmw_e39_1999r.html

 

 

czy te kierownice ( jeśli tak samą wyglądają ) różnią się czymś szczegolnym....

 

znalazłem dwie w drewnie od E38 ... ale w złym stanie.. a od E46 jest ich wiecej....

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!!!!!

kierownica od e39 nie pasuje do e38!!!!!

bez przeróbek jej nie zamontujesz.Ja niestety zrobilem ten błąd i kupiłem kiere od e39 i musiałem ja zwracac.

na kierownicy wybity jest model po prawej stronie z przodu e39 , e38 itd.Optycznie są takie same ale metalowy środek z tymi wycięciami jest inny( to chyba naba sie nazywa czy jakos tak).

Więc uważaj!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!!!!!

kierownica od e39 nie pasuje do e38!!!!!

bez przeróbek jej nie zamontujesz.Ja niestety zrobilem ten błąd i kupiłem kiere od e39 i musiałem ja zwracac.

na kierownicy wybity jest model po prawej stronie z przodu e39 , e38 itd.Optycznie są takie same ale metalowy środek z tymi wycięciami jest inny( to chyba naba sie nazywa czy jakos tak).

Więc uważaj!!!!

Thx Robert...

to nie bedzie latwo znaleźc ładna kiere w drewnie do e38... lepiej chyba bedzie obszyć swoją na nowo... i bedzie gites... w jednym miejscu mam troche wytartą ... ( co gorsze to ja ja wytarłem przez kilka tysiecy..) widać wiadać jzu wiek w tworzywie... albo jezdze jakso specyficznie hehe

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm widze że ilu użytkowników tyle zdań...

 

http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=60589&highlight=kierownica+e39+e46&sid=9b941fbf3d0f22772bec3f968a6ccad9

 

tu podobno trójramienna pasuje do wszystkiego...

to jak to jest z tymi wieloklinami ... są takie same czy też nie ......

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!!!!!

kierownica od e39 nie pasuje do e38!!!!!

bez przeróbek jej nie zamontujesz.Ja niestety zrobilem ten błąd i kupiłem kiere od e39 i musiałem ja zwracac.

na kierownicy wybity jest model po prawej stronie z przodu e39 , e38 itd.Optycznie są takie same ale metalowy środek z tymi wycięciami jest inny( to chyba naba sie nazywa czy jakos tak).

Więc uważaj!!!!

 

a to ciekawe, bo kiera m sport jest taka sama jak w e39

 

sprawdz w realoem lub etk jak nie wierzysz, to ta sama czesc

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!!!!!

kierownica od e39 nie pasuje do e38!!!!!

bez przeróbek jej nie zamontujesz.Ja niestety zrobilem ten błąd i kupiłem kiere od e39 i musiałem ja zwracac.

na kierownicy wybity jest model po prawej stronie z przodu e39 , e38 itd.Optycznie są takie same ale metalowy środek z tymi wycięciami jest inny( to chyba naba sie nazywa czy jakos tak).

Więc uważaj!!!!

 

a to ciekawe, bo kiera m sport jest taka sama jak w e39

 

sprawdz w realoem lub etk jak nie wierzysz, to ta sama czesc

 

kierownica skórzano-drewniana taką jak chciał kupić pytający NIE PASUJE na 1000000% z e39 do e38.Ja zrobiłem ten błąd i kupiłem od e39 piękną kiere - niestety ten srodek metalowy z wyciąciami nie pasuje.Nie mozna przelozyc dzwigienek migaczy itd.Bez przeróbek sie nie obędzie.Na kierownicy widnieje po prawej stronie oznaczenie modelu e39 , e38 itp.Kierownica optycznie jest taka sama rózni sie wlasnie tym metalowym pierścieniem z wyciecami.Temat sam przerabiałem i wiem co mówie.Jak chcesz to kup d e39 i przerebiaj , ja mówie ze bez przeróbek nie pasuje.Koniec kropka.

 

 

p.s.

oczywiscie jak kupowałem to sprzedawca zarzekał sie że pasuej tez do e38!Niestety jest to nieprawda,straciłem tylko czas.Kiera naprawde była jak nowa i szkoda było zwracac.W drugiej 750 mam wlasnie drawnianą i jak pozniej sprawdzałem to na kierze wybity był zupełnie inny numer części choc optycznie są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!!!!!

kierownica od e39 nie pasuje do e38!!!!!

bez przeróbek jej nie zamontujesz.Ja niestety zrobilem ten błąd i kupiłem kiere od e39 i musiałem ja zwracac.

na kierownicy wybity jest model po prawej stronie z przodu e39 , e38 itd.Optycznie są takie same ale metalowy środek z tymi wycięciami jest inny( to chyba naba sie nazywa czy jakos tak).

Więc uważaj!!!!

 

a to ciekawe, bo kiera m sport jest taka sama jak w e39

 

sprawdz w realoem lub etk jak nie wierzysz, to ta sama czesc

 

kierownica skórzano-drewniana taką jak chciał kupić pytający NIE PASUJE na 1000000% z e39 do e38.Ja zrobiłem ten błąd i kupiłem od e39 piękną kiere - niestety ten srodek metalowy z wyciąciami nie pasuje.Nie mozna przelozyc dzwigienek migaczy itd.Bez przeróbek sie nie obędzie.Na kierownicy widnieje po prawej stronie oznaczenie modelu e39 , e38 itp.Kierownica optycznie jest taka sama rózni sie wlasnie tym metalowym pierścieniem z wyciecami.Temat sam przerabiałem i wiem co mówie.Jak chcesz to kup d e39 i przerebiaj , ja mówie ze bez przeróbek nie pasuje.Koniec kropka.

 

 

p.s.

oczywiscie jak kupowałem to sprzedawca zarzekał sie że pasuej tez do e38!Niestety jest to nieprawda,straciłem tylko czas.Kiera naprawde była jak nowa i szkoda było zwracac.W drugiej 750 mam wlasnie drawnianą i jak pozniej sprawdzałem to na kierze wybity był zupełnie inny numer części choc optycznie są takie same.

 

 

wszystko sprawdzone... w serwisie a potem jeszcze realoem... i widać że mają racje...

 

A wieć i w E38 i w E39 były montowane te same kierownice...

 

ALE

 

i w e39 i e38 były to dwa rodzaje... właśnie o innym mocowaniu...

wiec jest możliwość że pasuje i nie pasuje...

w wiekszośći E38 jest 32341162083 a w wiekszośći e39 jest 32341093243

 

ale obydwa i E38 i E39.

 

ale może się zdarzyć że kupimy kiere od e38 i też nie bedzie pasowała... a od e39 akurat przypasuje... trzeba po numerze bo inaczej kicha...

 

z e46 nie pasuja do e38 wogole,mimo iz był montowany model który wygladał podobnie...

 

 

więc każdy z was ma racje :P

 

 

pytałem o kierownice dotyczaće mojego auta i e39 w tych rocznikach... możliwe że e38 po lifcie ma taką sama jak e39 po lifcie ...

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , ja mam zamontowana kierownice od e46 ktora byla takze montowana w x5 i pasuje bez najmniejszych problemow .Jedyne co wymagalo przerobek to zmiana na pinach multifunkcji .Pozatym mam e38 z 96 i kierownica od e39 po lifcie(M) tez do niej pasuje oczywiscie tu takze trzeba pomajsterkowac przy kabelkach ale pozatym bez problemu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , ja mam zamontowana kierownice od e46 ktora byla takze montowana w x5 i pasuje bez najmniejszych problemow .Jedyne co wymagalo przerobek to zmiana na pinach multifunkcji .Pozatym mam e38 z 96 i kierownica od e39 po lifcie(M) tez do niej pasuje oczywiscie tu takze trzeba pomajsterkowac przy kabelkach ale pozatym bez problemu .

 

 

a który rok e38:>?

Do E38 przed liftem nie pasowały od e46 ... od e39 tak ale nie wszystkie... chyba że miałeś juz coś kombinowane..

 

 

 

wczoraj wymieniłem kier... miałem 32341162083 a kupiłem 32341093243 też z wybitym numerem E38, różni się napewno kostkami... trzeba przełożyć dwa piny od multifunkcji...

Jak równiez kostak ( jest jedna lewa druga prawa ) ... kształt kostki jest inaczej wyprofilowany ... ( wiec górę kostki przekładamy ze starej i wszystko gra ) ...

 

muszę dziś jeszcze rozebrac bo coś jest nie tak ze zwijaczem taśmy...nie mogę skrecic do oporu w lewo...

rozbiore i sprawdze... najwyżej przełoże zwijacz z poprzedniej kiery

 

PS... wiec można wywnioskować że E38 i E39 powinny pasować ... różnią sie tylko kostkami... ale to te same kierownice... ( sparawa dotyczy E39 i E38 przed liftemmm)

 

 

 

Nie będę pisał nowego posta... żeby nie zasmiecać..

dziś rozebralem znów wszystko... okazało się że zwijak tasmy od airbag był prawie rozwiniety ... dlatego nie dało się skrecać w jedną strone...

rozebrałem przekreciłem zwijak... i trzymając go nasadziłem na kołoczek na który wchodzi.( kiera wchodzi na wielofrez a ten zwijak na taki mały kołeczek - trzeba uwazać na ten zwijak żeby sie zaczepił)

skreciłem... i wszystko gra...

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.