Skocz do zawartości

E38 M62B35 Brak mocy, szarpie, przydusza sie


tomsen1

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

W wyszukiwarce jest za duzo technnikaliow, a ja jestem troche ciemny w tej materii. Opisze problem:

 

- Silnik chodzi nie rowno i trzesie cala buda,

- Chleje jak glupi,

- Brak mocy,

- Przy mocniejszym przyspieszaniu przydusza sie na jakies 20 metrow, zero reakcji na gaz, po czym wraca do normy,

- Na komputerze wyskoczyl brak sygnalu zaplonu na 7 gar,

- Potrafi zgasnac na zakrecie, swiatlach.

 

Wydedukowalem z innych wypowiedzi, ze to moze byc czujnik polozenia walu. Musze oddac moja kochana beate do mechanika, a w Bydgoszczy to 45% zlodzieje, 45% partacze, a reszta mowi, ze nie ma czasu.

 

Dziekuje za pomoc z gory:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% czujnik położenia wału :-) miałem bardzo podobne objawy. A jak odpala? Bezproblemowo,czy musisz długo kręcić ? Jak to czujnik ,to wsadź oryginał vdo siemens i żaden inny.

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Mam problem po wymianie silnika oraz tarczy sprzegła BMW e38 735i m62 manual.

Jakiś czas temu padła mi głowica , więc wymieniłem silnik na sprawny w 100% bo był wsadzony w innym aucie i go sprawdziłem.

Podczas wymiany mechanik stwierdził że jest już słaba tarcza sprzęgła i żeby nie ściągać skrzyni za jakiś czas poiwedział że trzeba to zrobić odrazu.

Ok kupiłem tarcze sprzegła i wymienił. Po złożeniu było przez chwile dobrze ale po ok tygodniu jazdy szarpie mi przy ruszaniu na zimnym delikatnie na ciepłym bardziej.

Nie dzieje się to zawsze bo nie raz nic nie szarpie a nie raz jest to odczuwalne i wkurzające wtedy więcej gazu i nie szarpie. Dzieje się to tylko przy ruszaniu do przodu lub do tyłu , podczas normalnej jazdy nie ma zadnego znaczenia wszystko ładnie pracuje , nic nie charczy , nie stuka itp.

Miał ktoś podobny lub taki sam problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik chodzi nie rowno i trzesie cala buda,

- Chleje jak glupi,

- Brak mocy,

 

Miałem dokładnie to samo, z tym że u mnie poszedł któryś cylinder, i mechanik wymienił 1 - nadal to samo, wymienił drugi - nadal to samo, wymenił 3 i problem zniknął, szkoda tylko, że za każdy płaciłem 400 zł :[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.