Skocz do zawartości

Pomoc w zakupie e38, jaki silnik,porady, opinie, porównania


michalastercity

Rekomendowane odpowiedzi

Z samych zdjęć nie wiele widać, jak to zawsze w takich wypadkach sprzedający nie pokaże tegoco chce ukryć, osobiście podchodził bym do tego ze sporą rezerwą, bo skoro jest wystawiona za taką kasę to pomyśl za ile koleś musiał ja kupić wliczajac w to koszty transportu, zarobek itp. Wyposażenie to kwestia drugorzędną, nie jest to może wypas, ale co kto lubi
E39 530dA lata, E38 740iA zapier... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cena nie jest za wysoka.

Skoro to auto z zagranicy to dolicz po miesiacu jazdy na naszych pieknych drogach okolo 3-4 k na zawieszenie.

Plus oleje filtry kolejne 1500.

Jakies poprawki lakiernicze czy spowalniacze kolejna kasa.

Podlicz i wychodzi realna kwota :)

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nie jest za wysoka.

Skoro to auto z zagranicy to dolicz po miesiacu jazdy na naszych pieknych drogach okolo 3-4 k na zawieszenie.

Plus oleje filtry kolejne 1500.

Jakies poprawki lakiernicze czy spowalniacze kolejna kasa.

Podlicz i wychodzi realna kwota :)

Uważasz że jeżdżąc po polskich drogach co miesiąc wypadałoby remontować zawieszenie?! skąd ci t przyszło do głowy, ja w przeciwieństwie do ciebie nie dojeżdżam codziennie polnymi drogami do biedronki. Nie wspominam o pakiecie startowym po kupnie samochodu typu filtry oleje detaling tylko pytam o suche fakty jak na chwilę obecną każdy widzi ten samochód. Nie wiesz do czego będzie mi służył taki samochód więc nie wybiegaj w przyszłość za bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi o to, że 20-letnie zawieszenie, które jeździło po równych drogach, jak zacznie regularnie pracować na nierównym w krótkim czasie dokona żywota. Zdjęcia robione przy zmierzchu, zbyt wiele się po nich nie powie, aczkolwiek cena zawiera już opłaty. Najlepszą odpowiedzią będzie, jak wejdziesz na mobile.de, ustawisz takie kryteria, jak w aukcji i sprawdzisz ceny dobrych 728i.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o to... O czym wypowiedział sie Azaj.

Kupilem e38 ze Szwajcarii i nic nie pukalo w zawiasie

Po miesiącu zaczely sie pierwsze stuki.

Poskladalem zawias na lemforderze i mile hd. I 30kkm nic.

Ale kasy jednorazowo troche poszlo. I przestan się spinać bo przedstawiłem Ci jakie sa fakty bo użytkuje takie auto tylko po lifcie na codzien.

I wcale nie jeżdżę po polnych drogach bo za bardzo moje e38 leży na glebie:)

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wcale nie jeżdżę po polnych drogach bo za bardzo moje e38 leży na glebie:)

 

Tylko upalasz je pod Biedronką :mrgreen:

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś z Was był zainteresowany najbardziej ekonomicznym wariantem jaki tylko można mieć w e38 , przy bardzo przyzwoitej dynamice to będę się nosił z zamiarem sprzedaży poliftowego ex 740iA z silnikiem zmienionym na m54b30 , skrzynią manualną i gazem sekwencyjnym vsi prins, cosmosschwartz + shadowline. Auto jest bardzo mocno doinwestowane.

 

Myślę nad sprzedażą ponieważ potrzebuje kombi a e38 mimo,że jest dużym autem to jednak znacznie ustępuje pakownością takiemu nadwoziu.

Gdyby ktoś chciał więcej info to zapraszam na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam przymierzam sie do kupna bmw e38 czystej benzyny

 

Dzis bylem ogladac jedna kolo lodzi moze ktos ja juz ogladal link do ogloszenia

 

http://allegro.pl/bmw-728-i-e-38-i6556950410.html#

 

Samochod spoko skrzynia silnik super zawieszenie od strony pasażera przod cos lekko zaczyna stukac.

Srodek auta przepiekny wszystko pieknie zachowane elektryka dzialajaca

Lakier maska lekko rdza ja bierze nad lampa tak drzwi od kierowcy cos malowane na wysokosci klampki

Cala prawa jak i lewa strona malowana od listrw drzwiowych do progow

lusterko od pasazera malowane slupek tez cos lekko modzone cos jakby w jednym miejscu szpachla drzwi przy domknieciu i zamykaly sie jak pozostale:)

 

 

Co sadzicie o aucie? Warty ceny w cenie nowe opony ziomowe z felga bmw

 

Jutro jade ogladac samochod w kielcach

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-7-skora-nawigacja-webasto-serwis-aso-idealna-ID6yAgix.html

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-7-e38-1996r-4-4benz-286km-shadowline-unikat-z-niemiec-ID4p6YEb.html

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-7-735i-lift-pelna-opcja-zadbany-egzemplarz-z-niemiec-koszt-rej-256-zl-ID6yzlJh.html

 

Moze ktos juz je ogladal i moze sie wypowiedziec jak naprawde wyglada i jaki jej stan techniczny :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam forumowicze mała prośba czy ktoś mógłby zerknąć na to ogłoszenie:

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-7-728i-194ps-oplacony-prosto-z-niemiec-super-stan-ID6ys1Dn.html#95f98d073f

 

jestem zainteresowany tym samochodem a nie wiem czy warto, bardzo proszę o konkretne odpowiedzi co o nim sądzicie a może ktoś go widział i może coś o nim powiedzieć...

Z góry dziękuję i pozdrawiam...

Kolego słuchaj doświadczonych kolegów i nie wierz że za 11 czy 12 tysi kupisz auto którym będziesz jeździł od razu.

Powiem Ci jak ustrzec się chociaż trochę przed problemami a raczej bardzo dużymi wydatkami.

Mam 4 BMki, 1,5 tygodnia temu kupiłem też e38 750IL, co prawda do tych aut kupisz wszystko jak koledzy piszą ale tutaj niema taniości a tanie zamienniki to wyrzucoana kasa w błoto na te zamienniki i do tego robocizna.

Takie autko bierzesz do ASO ale tutaj sprawdzenie takiego autko to około 700 czy 750pln, taniej wyjdzie Ci skorzystać z "prawdziwego" warsztatu który specjalizuje się w naprawach tylko BMW, tutaj koszt takiego przeglądu przed zakupowego to około 200 czy 250pln.

Uwierz przy takim aucie lepiej dać te 2 stówki ale o aucie wiesz prawie wszystko i nie będziesz miał dużych niespodzianek, znaczy wydatków.

Zapytałem sprzedającego czy zgodzi się na przegląd i że pokryję jego koszty i pojechaliśmy sprawdzić samochodzik.

Wszystko niby na pierwszy rzut oka wszystko działało ale po tym przeglądzie wiedziałem w co się pakuję.

Trzeba wymienić dwa wahacze górne z tyłu ( banany ), lewy przepływomierz, prawa sonda przed katalizatorem, dwie tylne opony bo jedna od wewnątrz ma bułę, dwa czujniki parkowania.

Ci co są w temacie wiedzą że to już ze 3 tysie.

Gdyby mój kolega żałował te 2,5 stówki wpieprzyłby się na 12 tysi zaraz po zakupie a wszystko wyglądało pięknie zewnątrz.

Także czytaj i wyciągaj wnioski bo chyba nikt Ci tutaj źle nie życzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,pytam tu bo cały czas myślę nad zakupem auta BMW 61/E91 ale przypadkowo koło sklepu podjechał BMW e38 740i po lifcie jak go zobaczyłem to nie mogłem oderwać oczu.

Powiedzcie mi czy za 25 tys zł kupię dobrego 728i po lifcie?czy może lepiej inwestować na 740i;)To ma być auto na dojazdy weekendowe,wyjazdy rodzinne na wczasy.Czy wejdzie wózek dla dzieci z bagazami?

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak wielki jest wózek :-D ogólnie siedem to raczej nie jest wóz rodzinny :-) co do silnika to kwestia indywidualna, jak dla mnie 2.8 to stanowczo za mało jak na tą masę auta :-) no i mi osobiście polift się właśnie nie podoba. Za tą kwotę można już coś rozsadnego znaleźć :-D
E39 530dA lata, E38 740iA zapier... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a ja nie mogę sprzedać E38 728i za 25 tys., w które włożyłem prawie 40 tys. PLN.

Bez wkładu, nawet z gwarancją na silnik i skrzynię.

Ogłaszałes tu na forum? Kiedys długo szukalem e38, nie mogłem znalezc dobrej sztuki w granicach 25 tys zł.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie nie rozważałem sprzedaży swojej e38 728 lift. Ale gdyby tafił się zdecydowany kupujący to za okolo 21-22k bym ją oddał. Wszystko porobione nowa sekwencja za prawie 4k włożona na wiosnę tego roku.

Czarna na Bi-xenonie duza navi fotele łamane czarna skóra. Alu 19 Styling 95.

Wypolerowana i nawoskowana kolejną zimę bedzie spędzać w garażu. Bez rdzy. Na całym aucie lakier mieści w 120-220 mikronach.

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99 rok więc czego oczekiwać?

Zreszta kazdy wie że e38 nie słynie z dobrej blachy tymbardziej polift.

Klapa.. tylny pas ranty drzwi nadkola tylne a nawet maska... wszedzie wychodzi po jakims czasie rdza.

Po drugie jestem lakiernikiem i skoro mam warunki to dlaczego mam pozwalac na to by moje auto gryzł rudy jak mogę sobie z tym poradzic we wlasnym zakresie.

do 140 mikronów to normalny przedział lakieru w e38. Powyżej można stwierdzać już o kolejnej powłoce lakierniczej

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z blachą to się zgadza :-( piątka pod tym wzgledem zdecydowanie lepiej wypada :-/ drzwi też mi puchną, aż prawie wszystkie listwy powypychało :-/ pachnie mi to zemstą niemieckich inżynierów za porażkę pod Grunwaldem :-D
E39 530dA lata, E38 740iA zapier... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując pełnoletnie auto należy się cieszyć ,że ktoś o nie dbał i stać go było na to a nie marudzić ,że malowany :) Ciekawy jestem czy ktokolwiek ma taką perełkę z oryginalnym lakierem w 100% w idealnym stanie bez rdzy i ryski .Chyba musiałoby stać w garażu całe życie a tam też można zarysować brykę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując pełnoletnie auto należy się cieszyć ,że ktoś o nie dbał i stać go było na to a nie marudzić ,że malowany :) Ciekawy jestem czy ktokolwiek ma taką perełkę z oryginalnym lakierem w 100% w idealnym stanie bez rdzy i ryski .Chyba musiałoby stać w garażu całe życie a tam też można zarysować brykę :)

 

Dbasz? Źle.. bo za drogie w zakupie dla kupującego.

Nie dbasz? Też źle.

 

;)

 

Polacy to bez kitu ''barany'' pod tym względem.

To, czym w PL się człowiek podnieca, że ŁAAAAAŁ ALE WÓÓÓÓZ to niemiec nie chciałby na to wysrać.

Taka prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gó..o prawda akurat, 90 % niemiaszków popyla średniej klasy kompaktami, obecnie upodobali sobie koreańczyki. Nie trzymają w swoim mniemaniu starych samochodów, bo im się to po prostu nie opłaca biorąc pod uwagę koszt badań takiego auta. Nie każdego stać tak samo jak u nas na furę za ówczesne 100 tys DM i jak ktoś ją kupi to za parę lat bierze kolejna z salonu a tamta opycha i tu w zależności od użytkownika i tego jak dbał o nią końcowo ląduje taka perełka u Turka by w końcu trafić do Polski z magicznym przebiegiem 180 tys :-D
E39 530dA lata, E38 740iA zapier... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.