Skocz do zawartości

E38 przedlift - skrzypienie, trzeszczenie z tyłu wewnątrz!


n3g0cj4t0r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Szukałem odpowiedzi na mój problem, ale nic nie mogę znaleźć.

 

Od kiedy zakupiłem e38 rocznik 1996, przedlift, nurtuje mnie problem trzeszczenia, skrzypienia pod tylną kanapą z tyłu.

 

Objawia się to na nierównościach, nawet małych, jak auto wpada w drgania.

 

Ściągałem kanapę, jechałem z tyłu i nasłuchiwałem - trzeszczenie wydobywa się z okolic środka.

 

Co więcej, gdy jadą z tyłu 2 osoby nic nie trzeszczy i nie świszczy.

Siedząc na miejscu środkowym z tyłu - także objaw ucicha.

 

Sprawdzałem podłokietnik - ale raczej to nie to.

Zdejmowałem matę wyciszającą ale to także nie to.

 

Nie mogą zupełnie dojść, o co chodzi.

 

Gdy uderzam ręką w miejsce po środku maty z tyłu wydobywa się ten sam dźwięk - z jednej strony jakby śrubka, ale z drugiej podczas jazdy z założona kanapą, jadąc z przodu, jakby styropian, takie dziwne dźwięki.

 

Proszę pomóżcie, już nie mam pomysłów!

 

Po podniesieniu maty do góry i uderzając w sam "metal" pod nią, pod siedziskiem dźwięk dalej się wydostaje...

 

Pozdrawiam! :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W moim E36 podobne objawy dawały mocowania amortyzatorów - nr 8 tutaj: http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=CB13-USA-10-1992-E36-BMW-320i&diagId=33_0386

 

Długo nie byłem w stanie dojść co to takiego. Nie mówię, że u Ciebie to samo, ale też mi się wydawało, że to gdzieś w środku trzeszczy a tymczasem... po wymianie ustało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Kolego czy udało się znaleźć przyczynę trzeszczenia? Mam to samo u siebie. Szukałem i właśnie pod kanapą w miejscu łączenia ścianki grodziowej z podłogą wydobywa się ten dźwięk. Jak ktoś z tyłu siedzi to go nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego czy udało się znaleźć przyczynę trzeszczenia? Mam to samo u siebie. Szukałem i właśnie pod kanapą w miejscu łączenia ścianki grodziowej z podłogą wydobywa się ten dźwięk. Jak ktoś z tyłu siedzi to go nie ma.

U mnie problem był z listwą podszybia. Nieźle się namęczyłem z dojściem do niej. Trzeba wyjąć oparcie i samą półkę tą przy szybie z tyłu. Trzeba wymienić wszystkie plastikowe zatrzaski albo jeśli nie połamane, to owinąć je taśmą teflonową. Zrobiłem to drugie, bo plastiki i tak się po jakimś czasie wyrobią, a teflon dobrze to amortyzuje i wypełnia.


A i jak wymieniasz zatrzaski to i tak owiń je taśmą teflonową. Grosze kosztuje a spokój na kolejne 20+ lat.

http://i.imgur.com/CgYlyQw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.