Skocz do zawartości

e38 M62 klekotanie vanosa


Danek24

Rekomendowane odpowiedzi

No miałeś albo masz to wiesz :).

Mam i dlatego wiem, że napisałeś bzdurę. Z pewnością E39 z mniejszymi silnikami rzeczywiście nie dorastają do E38 740, ale E39 540 osiągami jest od siódemki lepsza i ma do tego sztywniejsze nastawy zawieszenia, więc można nią sobie bardziej poszaleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
czemu się chełpisz? zarówno 3er, 5er, jak i 7er to świetne samochody, tylko po prostu każdy z nich spełnia wymagania innego typu użytkownika :) 3er to szybkie i sportowo zestrojone małe autko, 7er to luksusowa limuzyna, a 5er to kompromis doskonale sprawdzający się jako auto rodzinne, szczególnie w wersji touring.

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
polecam tańsza alternatywe tj: uszczelniacze vanosów beisana lub mehenkera, ostatnio robilismy klientowi w x5 4.4 i po zrobieniu całkiem inne autko, przedewszystkim nie klekoczą vanosy ani na zimnym silniku ani na goracym i zdecydowanie "odżyło" autko w dolnej partii obrotów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam tańsza alternatywe tj: uszczelniacze vanosów beisana lub mehenkera, ostatnio robilismy klientowi w x5 4.4 i po zrobieniu całkiem inne autko, przedewszystkim nie klekoczą vanosy ani na zimnym silniku ani na goracym i zdecydowanie "odżyło" autko w dolnej partii obrotów

 

O ile tańsza ta alternatywa?

Problem w tym, że wymiana uszczelniaczy tylko maskuje problem i rozwiązuje go na chwilę. Wątpię, że po zrobieniu 50kkm problem nie wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile tańsza ta alternatywa?

Problem w tym, że wymiana uszczelniaczy tylko maskuje problem i rozwiązuje go na chwilę. Wątpię, że po zrobieniu 50kkm problem nie wróci.

 

- cena nowych uszczelniaczy komplet na dwa vanosy - 300-400 zł

 

- cena nowego vanosa w polskim aso za sztuke - od 2200 zł do 2474 zł - w zaleznosci od znizek

 

- uzywane vanosy - koszt 300-500 zł sztuka -i tak naprawde nie wiemy co kupujemy, dopiero po złozeniu to sie okaże

 

koszt robocizny i dodatkowych czesci ten sam czy wymieniamy na nowe vanosy czy robimy regeneracje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vanosy są po 1500zł, całość z rozrządem i robocizną jest do ogarnięcia za 7k pln.

 

Z uszczelniaczami wychodzi 2500zł taniej, ale to rzeźba i druciarstwo - no chyba że dajecie gwarancję na minimum 100.000km bez ograniczeń czasowych na cały rozrząd i vanosy? Uszczelnienie nie rozwiązuje problemu, ale jak pisałem - maskuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vanosy są po 1500zł, całość z rozrządem i robocizną jest do ogarnięcia za 7k pln.

 

Z uszczelniaczami wychodzi 2500zł taniej, ale to rzeźba i druciarstwo - no chyba że dajecie gwarancję na minimum 100.000km bez ograniczeń czasowych na cały rozrząd i vanosy? Uszczelnienie nie rozwiązuje problemu, ale jak pisałem - maskuje.

 

 

podaj mi numer do aso w Polsce gdzie kupie vanosy po 1500 zł, bo sprawdzałem i na dzień dzisiejszy tj: 18 sierpnia 2014 vanosy kosztują w polskim aso za sztuke - od 2200 zł do 2474 zł - w zaleznosci od znizek, co do rzeźby i druciarstwa to mam pytanie czy regenerowałeś kiedys vanosy w m62tu że piszesz że to rzeźba, osobiscie montowalismy nowe vanosy jak i regenerowaliśmy vanosy w m62tu i jak bym miał wydac 4500 zl na nowe vanosy to osobiscie kupiłbym uszczelniacze za 300-400 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bym miał wydac 4500 zl na nowe vanosy to osobiscie kupiłbym uszczelniacze za 300-400 zł

 

Trzeba odróżniać regenerację od maskowania objawów. Jak się ma katar, to też można próbować zatkać nos korkiem. Na chwilę pomoże, w dłuższej perspektywie zatoki "do remontu".

Ja kupowałem vanosy po 1500zł/szt. niecałe 2 lata temu. Czyżby tak poszły ceny od tamtego czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zatykaj nos korkiem... skoro robią to w klinice bmw w opocznie znaczy, że jest to porządny zabieg...

http://www.klinika-bmw.pl/feat/regeneracja-vanosow-naprawa-vanosow-regeneracja-vanosa-m62-e39-e53-x5-540i-4-4-e38/

 

i tyle w temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW jak będzie dalej tak szalało z cenami tych vanosów samo sobie strzeli w kolano.

Będą kisić na magazynach vanosy a auta do zabiegów wymiany zawalać szrotowe place siejąc renomę firmie "nie kupujcie tego bo się psuje i jest bardzo kosztowne w naprawie"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zatykaj nos korkiem... skoro robią to w klinice bmw w opocznie znaczy, że jest to porządny zabieg...

http://www.klinika-bmw.pl/feat/regeneracja-vanosow-naprawa-vanosow-regeneracja-vanosa-m62-e39-e53-x5-540i-4-4-e38/

 

i tyle w temacie...

 

Robiłem w klinice rozrząd i vanosy włąśnie 2 lata temu. I mam trochę zastrzeżeń. Technicznie zrobili to na poziomie dobrym, ale nie bardzo dobrym, a tego od nich oczekiwałem. Poza tym zawalają totalnie terminy i są niesłowni.

Dlatego nie traktuję ich jako wyroczni, choć oczywiście ASO miażdżą.

Widzę, że na te vanosy regenerowane udzielają gwarancji - pytanie czy na cały rozrząd i wszystko co ma kontakt z vanosami czy tylko na stukanie vanosów - mam nadzieję, że całość - wtedy OK. Swoją drogą znasz cenę u nich całości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam, kiedyś dzwoniłem ale nie pamiętam jednak około 4 tysie mi chyba za same vanosy z robocizną powiedzieli

 

wiem, że 1500 chcą za regenerację vanosów + robocizna pewnie 1.5-2k doliczyć ślizgi, łańcuch, napinacze itd i wyjdzie z 5 koła zapewne (zależy ile robocizna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Tak z czystej ciekawości , jak klepią vanosy ile można na tym jeszcze pojeździć? , mam zamiar kupić e38 i od razu sprzedający uprzedził o vanosach ,chciałbym zrobić to w lutym ale nie wiem czy do tego czasu coś się rozleci

 

Nie ma na to żadnej reguły.

Może byc za pare dni, a możesz jezdzic rok bez problemów.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.