Skocz do zawartości

czy to koniec skrzyni ?????????


andre1981

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taki problem automat, na zimnym silniku niezałapuje mi biegów jest tylko jedynka no wiadomo D ale co najwazniejsze ale jak sie tylko rozgrzeje i załapie to chodzi elegańsko i moge jechać a jechać hehe ,ale potrzyłem na bagnet no i mam opiłki !!!!zajechałem do mechanika zeby mi wymienił olej filter itp .to odmówił powiedzaił jezdzić aż padnie i szukać nowej skrzyni ,bo nowy olej wypłucze i juz od niego nieodjade!!!!!NO I CO MAM ZROBIĆ !!!!Co wy na to ????? pozd. dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i znowu loteria! nie bierz moich slow za jakis pewnik - dziele sie tym co zaaobserowowalem w swoich samochodach:

 

- 4HP22 potrafi dobrze dzialac nawet przy bardzo przepracowanym oleju, z kolei paradoksalnie potrafi tez calkowicie pasc przy krystalicznie czystym oleju i filtrze! to ze w oleju sa opilki wskazuje na to ze dawno nic nie bylo robione i filtr jest juz bardzo brudny bo inaczej by je wylapal

 

- to ze na zimnym oleju skrzynia nie bardzo chce zalapywac moze byc spowodowane niskim stanem oleju (sprawdz poziom na rozgrzanym)

oczywiscie nie jest to dobry objaw, ale powinno to jeszcze chwile podzialac oczywiscie jesli jej nie pałujesz :mrgreen:

 

podsumowujac - 4HP22 to najwieksza zagadka e32, skrzynie potrafia dawac juz oznaki zuzycia (tak jak to o czym piszesz) i jezdzic jeszcze bardzo dlugo dzialajac mniej wiecej poprawnie, potrafia takze pasc bez zadnego ostrzezenia w najmniej spodziewanym momencie podczas normalnej pracy!

 

mysle ze do tego tematu sporo moze wniesc kolega Banol, zaczekaj na jego wypowiedz bo warto :cool2:

 

 

...

http://images.google.pl/url?source=imgres&ct=img&q=http://www.after-hours-japan.com/forum/download/file.php%3Favatar%3D2927_1256015996.jpg&usg=AFQjCNHOPvQjuY6a3NonAqZpEu-c86ARiw w benzynie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, a gdzie na śląsku ,oklice katowic można zrobić jakis remont ,ogledziny tej skrzyni ??bo zbytnio niechce kupywac nowej uzywanej ,wole dołozyc i wiedziec ze bende jezdził pewniej pozd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pytasz już o remont, to rozumiem, że sprawdzałeś poziom oleju? Co to za 'opiłki' na bagnecie? Ile ma przejechane Twój pojazd (licznikowo i realnie, względnie podaj rok produkcji) Opiłki najprawdopodobniej z przekładni, jeśli stan oleju jest ok, to niestety do przekładni dołóż jeszcze hydraulikę (wszystkie gumowe elementy skrzyni). Jeśli poziom jest ok i olej nie jest żółty, to wymiana nie pomoże.

Na remont w razie czego, zapraszam do Krakowa. Będzie taniej i lepiej niż gdziekolwiek indziej. Remontujący na codzień 'sypiają' z 4hp22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam no i padła całkowicie po przejechaniu ok 1000 km stoi u mojej dziewczyny na bytomiu 30 km odemnie!!!!! i co byście tera proponowali chłopaki,moze ktoś jest z okolic bytonia co ma automata do sprzedania ,lub przerubke wogole na manuala co proponujecie ???dziekuje pozd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MYSLOWICE- TAM ROBIA REMONT SKRZYNI KAZDEGO JEDNEGO, WARSZTAT ZNANY I RACZEJ POLECANY- TEL: SZEF-501 809 680, BIURO- 032 299 11 37.TYLKO MUSISZ LICZYC SIE Z WYDATKIEM OK 2500TYS , I NIE WIEM CZY NIE LEPIEJ KUPIC PEWNIEJ SKRZYNI UZYWANEJ, JAK MAM CALE 735iA NA CZESCI
fajne autko, tylko maly silnik")
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
witam no wreszcie przełozyłem nowa skrzynie no ale ....hehe mam nastepny problem potrzebuje sterownikwa do kick downu bo na poprzedniej miałem na linke !!!a teraz mam tylko 3 biegi bez D a nawet niewiem jak to wyglada ten sterownik .dziekuje pozd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twoja stara skrzynia była na linkę i miała złącze z dwoma pinami, a ta którą kupiłeś ma złącze na 7 lub 8 pinów, to ta nowa nie będzie działać w Twoim samochodzie. Sterownik, o którym piszesz nie jest od kickdownu, tylko odpowiada za włączanie poszczególnych biegów do przodu. Czerpie on informacje z urządzeń, w które samochód ze skrzynią sterowaną mechanicznie nie jest wyposażony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko idzie przerobić. Tylko kto Ci to zrobi? Trzeba zmienić komp silnika, podłączyć TPS, pociągnąć wiązki, podpiąć... Nie jest to jakaś mega robota (tak się przynajmniej wydaje) ale jak byłbym mechanikiem, to powiedziałbym za taką usługę jakąś mega kwotę... Przede wszystkim, trzeba mieć dawcę, z którego się to wszystko wyjmie. Twoje opcje są średnio ciekawe. Albo szukać odpowiedniej skrzyni, albo manual... albo, znaleźć zajawieńca, który polepi ci tą elektrykę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak i bende robił samochod rok czasu ,narazie szukam sterownika i wiazki ,no i normalnie jezdze tym samochodem srednie krasy max 90 km/h,ale u mnie juz cos było grzebane w elektryce bo poprzedni właściciel wymieniał juz skrzynie i tez coś tam był nie tak bo wyrzucił ten przełązcznik sport/zima itp.troche mam tam namieszane hehe ok dzieki pozd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andre1981 zdobadz symbol skrzyni ktora padla oraz tej ktora masz obecnie, napisz w tym temacie i podaj jeszcze 7 ostatnich znaków VINu byc moze cos bede w stanie pomoc

...

http://images.google.pl/url?source=imgres&ct=img&q=http://www.after-hours-japan.com/forum/download/file.php%3Favatar%3D2927_1256015996.jpg&usg=AFQjCNHOPvQjuY6a3NonAqZpEu-c86ARiw w benzynie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam o i dziekuje ci sz4l0ny ze przynajmniej jakos to razem przerobimy ,czyli tak sterownik i wiazke bende miał załatwioną !!co by było jeszcze potrzebne ??oznaczenia skrzyni nowa to 4HP-22 a padnieta 44HP-22 jesze dam ci znać na 1oo% bo stara jeszcze woze w bagazniku a bracik teraz nią jezdzi i wieczorem dam ci mumery vin ,ale ja niewiem ale chyba u mnie juz była przerabiana elektryka bo jak pisałem poprzedni właściciel juz przekładał skrzynie i niemam tych przycisków sport/zima juz coś tam było grzebane ale trza sie temu blizej przyjzeć (jest to mozliwe ze te starsze skrzynie na linke niemiały tych przycisków ) dziekuje jeszcze raz pozd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
hej chlopaki jak to jest z ta wtyczka od skrzyni bo u mnie jest odlaczona czy wtyczki sa takie same jak 7 pin lub 8pin , bo ja pod samochodem naliczylem 8 wejsc w tyczce tylko niewiem czy mam poprowadzony 8 kabel i gdzie on tam moze isc ,powoli stydiuje z elekyryka ,ale jak pisalem cos juz mialem przerebiane w elektryce tylko tera musze dojsc gdzie sa te kable odpiete lub odciete!!!!ale dalej moja bmka sobie smigam hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
no i sa jaja z ta skrzynia !!!!mam wtyczke na 8 pin ale tylko dwa kabelki no jest ona do przerubki mam sterownik wiazki ,jeszcze kompa potrzebuje ,ale potrzebuje kogos kto mi ta elektryke polepi !!!!w myslowicach nieroba z elektryka ,moze wy wiecie kto by mi to przerobil , bo juz powoli mnie trafia !!!!!pozd.moj tel 886 085 406
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.