Skocz do zawartości

Przednia szyba SICURSIV


norbi_1221

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,w moim 750,co dziś zauważyłem,moim oczom ukazal się napis,SICURSIV na przedniej szybie.Ja w 730 mam podwójne szyby i tam taki napis jest,a w 750 jest na przedniej szybie.Co to może być ? i dodam że ma inne spirale od podgrzewania niż zwykła SEKURIT szyba.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwójne szyby w E32 są wszystkie z wyjątkiem przedniej. Ta szyba w każdej wersji miała taką samą grubość. Wyjątek stanowi szyba w wersji pancernej E32 ale to tak na marginesie. Różnica w paskach podgrzewania jest taka, że w przedliftowych szybach paski mają kształt fal, zaś w poliftach jest to bodajże 5 poziomych prostych linii. Spotkałem się juz jednak z jedna 750 przedliftową, która miała szybę ori od nowości z poziomymi liniami jak w polifcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ponawiam temat, przeszukałem całego neta, to musi być szyba że szkła laminowanego, zresztą w Vinie mam wpisane '' Szkło bezpieczne'', poczytałem na forach, stronach internetowych i to napewno jest szyba laminowana.

Ktoś na 7er miał taką, tyle że mu się rozbiła, i miał pokazać foto, ale nie pokazał ...

Po za tym, szyba laminowana, podczas zderzenia , rozwala się na drobne kawałeczki, zaś szyba zwykła , na duże płaty, chyba każdy wie o co chodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wyposażenie

Dane pojazdu

Art.

 

Wartość

Numer podwozia WBAGB81040*******

Kod typu GB81

Typ 750I (EUR)

Typoszereg E E32 ()

Seria 7

Rodzaj konstrukcji LIM

Układ kierowniczy LL

Drzwi 4

Silnik M70

Pojemność skokowa 5.00

Moc 220

Napęd HECK

Skrzynia biegów AUT

Kolor Sonderlack Glanzschwarz (490)

Tapicerka SCHWARZ VOLLEDER (0232)

Data prod. 1991-07-04

 

Wyposażenie

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S209A LIMITED SLIP DIFFERENTIAL (25%) Blokada dyrefencjału

S214A AUT.STABIL.-CONTROL+TRAKTION(ASC+T) Automat. ukł. przeciwpoślizg. (ASC+T)

S222 ELEKTRONISCHE-DAEMPFER-CONTROL

S235A TRAILER-HITCH WITH REMOVABLE HEAD Hak holowniczy ze zdejmowaną głowicą

S241A AIRBAG FAHRER/BEIFAHRER Poduszka powietrzna kierowcy i pasażera

S306A FERNBEDIENUNG FUER ZV/DWA Pilot do zamka centralnego

S365A HECKSCHEIBE, VERBUNDGLAS Szyba ze szkła bezpiecznego (Sicursiv)

S481A Fotele sportowe

S423A FLOOR MATS, VELOUR Dywaniki podłogowe Velours

S459A SEAT ADJUSTM., ELECTR. W. MEMORY Elektryczna regulacja foteli z pamięcią

S488A LUMBAR SUPPORT DRIVER/FRONT PASSENGER Podparcie lędźwi kierowcy i pasażera

S494A SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

S500A HEADLIGHT WASHER SYS/INTENSIVE CLEANING Inst.czyszcz.refl./Czyszcz. intensywne

S528A AUTOMATISCHE UMLUFT CONTROLL (AUC) Autom. kontrola obiegu powietrza

S570A STRONGER ELECTRICITY SUPPLY Silniejsze zasilanie prądem

S577A MIETWAGENVORBEREITUNG Instalacja samoch. do wynajęcia

S633A PREP.MOB. PH. BUSINESS BLUET.INTERF. Inst. tel. Siemens ze sł. z przodu

S668A BMW BAVARIA C EXKLUSIV Radio BMW Reverse RDS

S676A HIFI LOUDSPEAKER SYSTEM System głośników HiFi

S679A HECKSCHEIBENANTENNE Antena tylnej szyby

S685A TELANTENNA F C-NET Antena tel., sieć C

 

 

PS. Żeby nie robić , następnego tematu, co to jest to S577A MIETWAGENVORBEREITUNG Instalacja samoch. do wynajęcia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to coś jest nie tak z tym Twoim Vinem ponieważ Opcja szpery wyklucza opcje ASC+T w jednym aucie. Fabryka nie wypuszczała takich aut a tym bardziej nie może być tego w Vinie auta. Opcja ASC+T wychodziła dopiero w poliftach czyli po 1992 roku a Twoje auto to 1991 rok.

Druga sprawa to piszesz że przeszukałeś cały internet i nic a tym czasem jak wół jest napisane że S365A HECKSCHEIBE -tylna szyba, VERBUNDGLAS - szkło laminowane czyli bezpieczne. Szyba taka różni się od zwykłej tym że jest skonstruowana identycznie jak szyba przednia czyli posiada w środku warstwę kleju dzięki czemu po rozbiciu nie pęka na drobne kawałki tylko wciąż trzyma się kleju. Dla potomnych, S365A wygląda tak po stłuczeniu:

 

http://imageshack.us/a/img841/2760/zdjcie0335o.jpg

 

http://imageshack.us/a/img593/643/zdjcie0336x.jpg

 

Jak widzimy jest ona laminowana tak jak wszystkie obecne przednie szyby i miała za zadanie uchronić tylnych pasażerów przed odłamkami szkła.

 

Dla wszelkiej jasności pokażę tu diametralną różnicę między szybą podwójną tylną. Otóż podwójna tylna szyba jest szybą złożoną z dwóch zwykłych szyb hartowanych:

 

http://imageshack.us/a/img690/237/zdjcie0337p.jpg

 

http://imageshack.us/a/img35/1162/zdjcie0338f.jpg

 

http://imageshack.us/a/img829/1962/zdjcie0339h.jpg

 

Jak widzimy można tu stłuc jedna warstwę a druga może wciąż zostać :-)

 

P.S. Wszelkie zamieszczone tu zdjęcia są mojego autorstwa i zabraniam ich kopiowania!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.