Skocz do zawartości

spawanie tig-em


jaras

Rekomendowane odpowiedzi

witam.mam do pospawania chłodnicę od klimy.nieszczelność jest w rurce widać po zdjęciu zderzaka i jest tam dostęp...pytanie czy można spawać tig-em na samochodzie przy oczywiście odłączonym akumulatorze-czy nie uszkodzi się elektroniki
PRZEDNI NAPĘD JEST DLA DZIEWCZYNEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.mam do pospawania chłodnicę od klimy.nieszczelność jest w rurce widać po zdjęciu zderzaka i jest tam dostęp...pytanie czy można spawać tig-em na samochodzie przy oczywiście odłączonym akumulatorze-czy nie uszkodzi się elektroniki

 

a ile będzie kosztowało takie spawanie? Z tego co wiem to ciężko się te stopy spawa... a Twoja chłodnica pewnie i tak nie tylko tam jest uszkodzona. Nowa Behr to wydatek jakieś 350 pln.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20-30zł.jest tylko w jednym miejscu nieszczelna.była sprawdzana azotem.ile kosztuje nowa to ja wiem.ale nie takie było moje pytanie.chodzi o spawanie.bo facet od klimy powiedział,że pospawa ale na moją odpowiedzialność-boji się o komputer
PRZEDNI NAPĘD JEST DLA DZIEWCZYNEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koles w mojej E32 spawal tłumik przy odłączonym akumulatorze. Nic się nie stało. Komputer przecież nie wytwarza napięcia więc co na mu się stać?

Mamuuussiu a czemu ci ludzie klęcza?

......... bo to synku jedzie siódemka!

http://img355.imageshack.us/img355/6865/s5000290mz8.jpg

Leokadia, Amelia, Przemek, Marcin

http://7er.pl/customprofilepics/profilepic345_1.gif

WIELE SERC, JEDNO BICIE. BMW PONAD ŻYCIE

www.bmwteam.boo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik spawa się migomatem, a nie tig-em. Spawanie tigem jest o wiele bardziej niebezpieczne, ponieważ prąd jest większy to jedno,a drugie, że częstotliwość jest o wiele wyższa więc jest szansa przeskoczenia impulsu elektrycznego na elektronikę. Facet od klimatyzacji powiedział krótko: on może pospawać ale na moją odpowiedzialność. Można to porównać z piorunem i telewizorem. W 10-ciu autach nie wywali kompa a w 11 może i co wtedy...?? Ale jest już po sprawie, wyciągnąłem chłodnice, pospawałem, zamontowałem z powrotem i klima działa, oczywiście po nabiciu. Reasumując - nie spawać tig-em na samochodzie!
PRZEDNI NAPĘD JEST DLA DZIEWCZYNEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.