Skocz do zawartości

Tylne oparcie


progressowy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Jestem posiadaczem e-60tki bez dzielonego tylnego oparcia oraz bez otworu do przewozu dluzszego bagazu. Wiem, ze to nie kombi to coz mam wymagac. Ale wkrotce wybieram sie na wieksze zakupy i polozenie tylnego oparcia bedzie mi niezbedne. Za pomocna odpowiedz dziekuje. :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Hallo!!! Czy wszyscy maja tylne oparcie kladzione?Moze moja 5tka to jakas wersja specjalna bez kladzionych oparc? Musi byc jakis sposob na odkrecenie oparcia. Probowalem odkrecac sruby od strony bagaznika. Sruby na gornej czesci przegrody ukryte koncem wykladziny. Jednakze sruby sie kreca, a do nakretek nie mam dojscia. Sa jeszcze 4 sruby "gwiazdki". Wydaje mi sie, ze to moga byc wlasnie uchwyty oparcia przykrecone tymi gwiazdkami do gornej polki. Co o tym myslicie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w E60 ale czy jak fotele nie są składane to czy pod oparciem komora bagażowa nie jest oddzielona od komory kabiny metalowa (blaszaną) przegrodą??? Jak by tak było to zdemontowanie oparcia w niczym ci nie pomoże bo pod spodem zobaczysz blache z grubym wygłuszeniem a nie przestrzeń bagażową. Tak było we wcześniejszych modelach np w E39 sedan w których oparcia nie są dzielne i składane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za stronke, szkoda ze nie w jezyku polskim. Dodalem do ulubionych. Na pewno sie przyda kiedys.

Z oparciem juz zwyciezylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co zrobiłes w końcu??

Rozkrecilem te uchwyty,wyzej opisane. Te cztery gwiazdki. Przedtem wyjelem spodnie siedzenie. Nastepnie odkrecilem 2 sruby "gwazdki"od dolnych uchwytow oparcia. Poczym oparcie bylo zdemontowane. Okazalo sie, ze gorne uchwyty niepotrzebnie odkrecalem. Gdyz tam w gornej polce w bagazniku jest maly otwor przy uchwytach.(2 otworki po 1 na uchwyt) Tam nalezy wsadzic srubokret i odpowiednio podhaczyc, a uchwyt sie odblokuje. Analogicznie trzeba postapic z drugim.

Skladajac juz siedzenia nie skrecilem dolnego mocowania,poniewaz teraz wystarczy mi tylko zanurkowac w bagazniku podwazyc rygiel gornego mocowania i oparcie mam rozlozone. To, ze dwa dolne mocowania nie sa skrecone w niczym nie przeszkadza. Siedzisko jest stabilne i nie

trzeszczy.Przestrzen bagazowa nie jest oddzielona zadna blachá.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.