Skocz do zawartości

Wasze Opinie o Bmw E60


franczesko89

<t>Co wybrac benzyna czy Diesel??</t>  

26 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie przymierzam sie do zakupu bmw serii 5 modelu e 60, mam do was użytkowników forum pytanie na temat awaryjności tego modelu jaki i z jakimi silniakmi go polecacie każda uwaga będzie ważna pozdrawiam i zgory dziękuje:) i czekam na opinie:) Edytowane przez franczesko89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jesli chodzi o to co polecać to powiem tak: zależy co kto lubi (benzyna/diesel lub mocny/kopniak) lub na co kogo stać. Ja kierowałem się zasadą, że nie jest to mój ostatni samochód i wybrałem taki, który jest popularny i przy ewentualnej odsprzedaży nie będzie problemu, przy okazji spełnia moje wymagania co do wyglądu mocy, ekonomiczności, nowoczesności, gadżeciarstwa i ekologii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze benzynka wygrywa, i tak powinno byc :mrgreen:

 

Benzynka nie wygrywa :nienie: Większość E60 jeżdżąca po naszych drogach to diesle, a najpopularniejszy z nich to 530D. Trudno jest określić jaki to może być procent, ale napewno znaczny, sądzę nawet, że jak powiem 60% to 530D, 20% to 525D, a reszta to 535D, M5 itd. to wiele się nie pomylę. Czytając post o awaryjności można się szczerze zniechęcić do E60, ale uważam że jego awaryjność mieści się w średniej (jakby czytać np. o e39,e34 to także można dojść do podobnych wniosków). Ludzie właśnie dlatego piszą na tym forum, że coś ich autom dolega. Ja od kupna zrobiłem 12000 km i poza dosłownie drobnostkami nie mogę o tym aucie złego słowa powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Wiekszosc E60 to diesle bo po pierwsze jeżdzą nimi własciciele firm i z oczywistycz względów tankują paliwo do traktorów, a po drugie bogaci rolnicy którzy jeżdzili do tej pory passatem dieslem i chcieli sobie poprawic byt :)

 

Hehe... ale mimo wszystko mam nadzieję że moja następna to będzie E60 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercedes nie powinien być brany pod uwagę, jeśli to A6.

Polecam jednak E60/530D w dobrej opcji obowiązkowo z Dynamic Drive,

aktywne wspomaganie i porzadne opony nie RunFlat /polskie drogi do nich nie pasują/.

Dlaczego 530D ? bo, żadna benzyna się nie równa w jeździe i w ekonomii.

Wrażenia akustyczne owszem, preferują benzynę, ale tylko to !!!

No i jak Ci będzie za mało kucyków, zawsze jesteś w stanie za ok. 2 tys.

dołożyć bez żadnej szkody dla silnika, 40 kM i 80 nm. Benzyny nie wzmocnisz, a mocy nigdy nie jest za dużo.

Pozdrawiam :hand:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyny nie wzmocni? :duh:

 

Co do zakupu: kup co Ci odpowiada. Mnie odpowiadał z wielu względów 530d, ale ze względu na awaryjność potwierdzoną w znajomym serwisie BOSH oraz przez rodzine, która pracuje na bawarii w BMW, zdecydowałem się na benzynke i jestem zadowolony. Postaraj sie kupić takie auto, byś też z niego był zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyny nie wzmocni? :duh:

 

Co do zakupu: kup co Ci odpowiada. Mnie odpowiadał z wielu względów 530d, ale ze względu na awaryjność potwierdzoną w znajomym serwisie BOSH .

 

Polecam Jednak serwisy BOSCHA. BOSH to chyba jakas konkurencja :)

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc E60 to diesle bo po pierwsze jeżdzą nimi własciciele firm i z oczywistycz względów tankują paliwo do traktorów, a po drugie bogaci rolnicy którzy jeżdzili do tej pory passatem dieslem i chcieli sobie poprawic byt :)

 

nie rozumie do czego to było no ale ok,niech Ci będzie tylko ciekawe ile rolników stać np u nas w okolicy na E60.

 

Ja tez sie przymierzam do kupna E60 (juz nie E38) ale to na pewno będzie benzyna-myślę o 545iA

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc E60 to diesle bo po pierwsze jeżdzą nimi własciciele firm i z oczywistycz względów tankują paliwo do traktorów, a po drugie bogaci rolnicy którzy jeżdzili do tej pory passatem dieslem i chcieli sobie poprawic byt :)

 

nie rozumie do czego to było no ale ok,niech Ci będzie tylko ciekawe ile rolników stać np u nas w okolicy na E60.

 

Ja tez sie przymierzam do kupna E60 (juz nie E38) ale to na pewno będzie benzyna-myślę o 545iA

 

Ano był to do tego ze mając auta dostawcze spełnijące wymogi przepisów mozna tankować takie E60 na firmę. Wychodzi znacznie taniej niz benzyna:

1. niższe spalanie

2. mozliwosc odliczenia VAT

3. nie placenie podatku od kwoty jaką się wydało na ON

Korzysci znaczne...

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc E60 to diesle bo po pierwsze jeżdzą nimi własciciele firm i z oczywistycz względów tankują paliwo do traktorów, a po drugie bogaci rolnicy którzy jeżdzili do tej pory passatem dieslem i chcieli sobie poprawic byt

 

:lol:

 

A ze takich 2/3 w pl to oczywiste dlaczego jest wiecej diesli...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej dokuczliwe to chyba wizyty w ASO :) ale też cały czas uważam że do tego samochodu inne warsztaty odpadają.

A tak wogóle przejechałem 40.000km (dwa lata) i oprócz spraw eksploatacyjnych wymieniłem żarówkę od ringów.

Ale jutro idzie na pełny przegląd (mechanika i elektronika) i zobaczymy co tam wyjdzie i jak będę po tym "gadał"

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

odebrałem po okresowym przeglądzie (60.000km vehicle check)-koszt 461zł

przejrzeli całe autko nic nie znaleźli do roboty,poregulowali ręczny i jakieś błędy pousuwali nie pamiętam jakie

ważne że teraz zapie.. jak wariatka, :dance: trakcja ciągle sie włącza :jawdrop:

humor mam jak małe dziecko na gwiazdkę

BMW rządzi

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.