Skocz do zawartości

Buczenie pod maska po zgadaszeniu 520i


MarcinE60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wsztstkich. Dzis pojawil sie problem w mojej e60 (sedan) 2.2i. Mianowicie problem polega na tym ze po zgaszeniu silnika, wyjeciu kluczyka i zamknieciu drzwi pojawia sie buczenie pod maska po czym po chwili slychac "cmokniecie" i cisza... Tak bylo do dzis... Po skonczeniu buczenia jest cisza przez ok 5 sekund i znow slychac zalaczenie pompki paliwa i buczenie, tak w kolko przez okolo 30minut. Co moze byc przyczyna? Zauwazylem ze mam popekane przewody na zagieciu przy rurcedo klapy bagaznika, brazowy nawet calkiem urwany, czy to moze miec z tym zwiazek?? Pomocy Edytowane przez MarcinE60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zdecydowanie, przez zwarcie auto budzi się. Dopisz 520i do tytułu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Komputer i sprawdzenie błędów w całym aucie pozwoli nakierować prawdopodobnie, ewentualnie zrób pomiar poboru prądu i wyciągaj po kolei bezpieczniki aż trafisz na ten, który powoduje pobudkę auta.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
... /quote]


Mam identyczny problem jak Marcin. Buczenie zawsze ustawalo po 1-2 minutach. Ale ostatnio rozladowalo mi od tego akumulator bo nie zgaslo po tym czasie. Dziś podłączyłem tymczasowy akumulator (trochę mniejszy) i trzeba było czekać 30 minut żeby zgaslo buczenie.


1. Jaka cześć odpowiada w ogóle za ten dźwięk? Przeszukałem te i kilka forów i przyczyn może być mnóstwo. Dlatego chciałbym wiedzieć co to za czesc tak buczy skoro tyle od niej innych części zależy.

2. Marcin, czy ktoś kto miał podobny problem może już rozwiązał podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To buczenie nie jest od silniczka krokowego? Przecież tak właśnie on działa, buczy a na końcu cmoka. Wystarczy np. otworzyć auto z pilota i już słychać buczenie. Otwarcie drzwi i też słychać.

Jeśli się nie wyłącza to może on jest przyczyną?

 

Myślisz? Już gdzieś czytałem właśnie ta teorie. I myślisz, że silniczek krokowy działałby jeszcze po wyłączeniu silnika/zaplonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jest to zaprojektowane. Czemu buczy nie wiem ale buczy na 99% krokowiec. Dostań się do jego wtyczki wywołaj buczenie np. klikając "otwórz" na pilocie a następnie odepnij wtyczkę i zobaczysz. Jak nie przestanie to coś innego i trzeba szukać dalej. Na YT znalazłem kiedyś film z czyszczenia krokowca i właśnie po odpięciu wtyczki przestało buczeć. U mnie tak samo było przy czyszczeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Rozumiem. Dzięki za podpowiedź. U mnie samoistnie problem się rozwiązał. Kompletnie nie wiem jak, ale nie narzekam ;) Jedyne co podejrzewam to wilgoć, bo problem powstał po długim, dokładnym myciu auta. Podobnie z resztą jak z Active Steering - raz działa, raz wywala błąd i brak wspomagania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.