Skocz do zawartości

E60 pytanie o poduszkę silnika


Marzec39

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
To jest rurka z podciśnieniem - jest po to żeby poprawić kulturę pracy silnika .
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak z vacum pompy , ale przed poduszką jest jeszcze zawór który ją steruje .

Sprawdź ten zaworek.

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za porade mialem dzis zajrzec ale nie mialem kiedy. Szukałem jakiegoś schematu jak to działa bo nie lubię pchać łap nie wiedząc na jakiej zasadzie coś działa bo czasem można więcej szkód narobić. Udało mi się znaleźć że na biegu jałowym zaworek od sterowania poduszkami jest otwarty poduszki są miękkie podczas jazdy zaworem się zamyka przez co poduszki robią się twarde.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Rzuca silnikiem przy gaszeniu/odpalaniu i do tego w zależności o stopnia zużycia mogą być odczuwalne wibracje nadwozia.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Mianowicie mam problem z wibracjami na 4 5 6 biegu przy wiekszym obciazeniu. Wal juz caly sprawdzony. Podpora wymieniona i lacznik elastyczny a nawet lozysko koncowe. Zero poprawy drgania jak byly tak sa. Mechanicy magicy jeden mowi ze dwumasa. Drogi ze pollosie a trzeci ze poduszki moga byc i nie wiem co mam robic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Seria czy po programie? Jak po to pokaż jak wygląda wykres. Jeżeli nie masz objawów jak napisałem oraz kolega Rudy83 to poduszki odpuść.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po programie . Ale przed programem bylo tak samo. Nie mam ze soba programu zostal w polsce. Ale bylo cos okolo 270ps i 560mn. Jezeli chodzi o odpalanie moze delikatnie rzuca silnikiem a przy gaszeniu juz jest bardzo odczuwalne. Klapki z kolektora wywalone. Chyba raczej to dwumasa?? Jak moge sprawdzic dwumase jest jakis sposob?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wysoki bieg, niskie obroty i gaz do dechy, bo rozumiem, że to manual? Wtedy powinieneś usłyszeć jak stuka dwumasa.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podstawową oznaką padniętej dwumasy jest szarpanie przy ruszaniu. Jeśli ruszasz bez gazu i samochód zamiast płynnie jechać zaczyna szarpać, takie jakby żabkowanie, to na 90% dwumas.

Dziwne jest to co piszesz i rzucaniu silnikiem przy gaszeniu, bo po to jest tam zamontowana klapa gasząca, żeby silnik gasł miękko. Jeśli nie gasi się miękko, to możesz wyjąć całą tak zwaną przepustnicę i ją wyczyścić, to często pomaga.

Co do drgań przy przyspieszaniu, to już było o tym wiele tematów, wielu już z tym walczyło. Wymieniane były wtryski, poduszki, podpory, wyważane były wały, ale czy komuś udało się to naprawić... Poszukaj, tematy były całkiem niedawno.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pisałeś, że wał sprawdzony, w jaki sposób? Był wyważany? Objawy wskazują na niego jeżeli oczywiście podpora jest ok (wiem, że nowa, ale to nie znaczy zawsze, że dobra).

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.