Skocz do zawartości

E61 2.5d 163km brak kompresji na pierwszym cylindrze


tomecek5

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chłopaki jest problem z moja bmw mianowicie ostatnia odpalam auto i słyszę straszny halas pod maską auto zaczęło chodzić jak traktor. Diagnoza nie.chodzi na pierwszy cylinder wtryski sprawne. Pomiar kompresji pokazał na 23456 po 20bar A 1 nawet nie drgna próby olejowej nie robiłem. Dodam że na biegu jalowym autem trzeslo, po dodawaniu gazu powyżej 2tyś obrotów silnik jako tako chodził.głowica zdjeta gniazda ok tłok ok żadnej dziury po zalaniu Wszystkich cylindrów ropą z pierwszego cylindra ropą zeszła do silnika reszta trzymała. A jeszcze jedno po odpaleniu auta i odkreceniu korka do wlewu oleju było pełno białego dymu i po dodawaniu gazu było go więcej nawet pokazał się z seperatora odmy. Ktoś coś doradzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej by nie nadmuchal bo przepuszcza ciśnienie do skrzyni korbowej dlatego opary ropy pojawily sie w odmie i i z wlewu oleju.Jesli niema rys i pęknięć to pierścienie zapieczone lub uszkodzone.Bez demontażu sie nie obejdzie.Druga opcja taka że gdyby na wszystkich cylindrach po zalaniu ropą nie splynela by do skrzyni korbowej co u ciebie wystąpilo tylko na 5 a na 1 pierwszym cylindrze zrobilo sie sucho to mógłbyś podejrzewać głowice.W tym przypadku tłok na wierzch i kontrola pierścieni i tulei cylindra na okoliczność pęknięć i rys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej , u mnie w 3.0 d zapada się scianka tłoka , odbieram auto we wtorek , koszta u mnie to 10 tys - 4 wtryski do wymiany, tłok, pieścienie i nowe panewki. masakra.

a ciśnienie powinno być tak około 24 bar ze zdjętym kolektorem, zapadnięty tłok miał 16 bar i dmuchało do odmy tak że wyrzucało nią olej , zmień wszystkie piescionki i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.