Skocz do zawartości

E60 525d cieżko odpala ponizej 0°C brak błedów??


41kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. jak w temacie e60 cieżko odpala poniżej 0c, i jak dłużej postoi.Tak jak by swiece nie grzały, brak błedów na kompie, świece wymienione w zeszłym roku zimą, ponieważ były podobne objawy, ale były też błedy o przepalony świecach. po wymianie wszystko ok. Czy winny moze być sterownik ??? Edytowane przez 41kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Błędów brak to sterownik i świece działają, pokaż korekcje wtryskiwaczy, na zimnym i po pełnym rozgrzaniu, warto też zrobić test przelewowy, może jeden lub dwa dawać na przelew i spada ciśnienie cr podczas rozruchu. Dopisz 525d do tytułu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nagraj tą zakładkę podczas odpalania, wtryskiwacz na 1 cylindrze powyżej 1, więc w niedługim czasie może się jeszcze pogorszyć, obserwuj, ale to nie ma związku, zrób test przelewowy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dziwnie, bo zanim odpali to paliwo i powietrze nie podnosi się. Jakby to był problem z ciśnieniem na szynie (byłby błąd a u Ciebie nie ma) to rosłoby 20, 50, 100 i po chwili zaskoczyłby a tu jakby nie podaje paliwa przez tą chwilę. Dzieje się tak tylko na zimnym? Jak nie to zainteresowałbym się czujnikiem położenia wałka rozrządu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko pali tylko na zimnym gdy jest poznizej 0. A jeszcze nie ma takich mrozow. I siwy dym z tlumika. Zachowuje sie podobnie jak by swiece nie grzaly. Chodzby nie szedl na wszystkie gary przez chwile. Przez reszte dnia pali normalnie. Trudno testowac poniewaz nie ma jeszcze takich mrozow. Tylko z rana jest ok 0 i po dluzszym postoju hmmm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
test przelewowy co myslicie ???

 

d23f32ae5d985de2

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/d23f32ae5d985de2

 

:cool2:

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
po regeneracji wtrysków i czyszczeniu układu problem nie ustapił. po odpaleniu na zimnm po nocy trzesie nie równo pracuje przez pare sekund... 0 błedów.. może wpływ ma na to sterownik swiec? tylko nie pokazuje błedu ? czytałem ze ktoś miał kiedyś taki problem, wymienił sterownik i okazało sie ze to on a błedu nie wyswietlał? a może wina wycietego dpf ? zle zmapowany ? bo wyswietla mi bład 4cf3?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest walnięty sterownik to nie będzie dawał błędu o uszkodzonej świecy.. najlepiej wziąć jakiś na podmianke albo profilaktycznie zregenerować sterownik, to nie są duże koszta ale będzie można przynajmniej go wykluczyć

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś coś takiego, włączyć zapłon aż sie zaświecą kontrolki ,odczekać chwile i dopiero odpalić?

 

 

 

Nie pewnie nawet samochodu nie otwierał a co tu mówić dopiero o włączeniu zapłonu i kontrolach. A co to ma do rzeczy poczekać na kontrolki aż się zapala,zgasną czy co one tam maja robić skoro auto przy rozruchu samo w zależności od temperatury uruchamia lub nie podgrzewanie świec. A po za tym pomysl to nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po regeneracji wtrysków i czyszczeniu układu problem nie ustapił. po odpaleniu na zimnm po nocy trzesie nie równo pracuje przez pare sekund... 0 błedów.. może wpływ ma na to sterownik swiec? tylko nie pokazuje błedu ? czytałem ze ktoś miał kiedyś taki problem, wymienił sterownik i okazało sie ze to on a błedu nie wyswietlał? a może wina wycietego dpf ? zle zmapowany ? bo wyswietla mi bład 4cf3?

 

Ja miałem identyczny problem ze po odpaleniu zimnego silnika po nocy przez pare sekund nierówno chodził silnik a później już Ok i przez resztę dnia tez Ok tylko ze u mnie pokazywał błąd 2 świec żarowych. Po wymianie wszystkich świec zarowych na beru problem nie ustąpił a na komputerze dalej błąd tych samych świec wiec wymieniłem sterownik i w ten oto sposób problem został rozwiązany a morał taki ze sterownik nie wywalał błędów tylko właśnie świece. U ciebie może być tak samo ze wina sterownika a nie pokazuje błędów. Zrobisz jak uważasz ale ja bym zajrzał do sterownika tym bardziej ze do jego wymiany nie trzeba ściągać kolektora(filmik na YouTube).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

Słuchajcie mam taki sam problem tylko sterownik wymieniłem dwa tygodnie temu. Do dnia wczorajszego kiedy na mrozie chciałem uruchomić samochód.

Przy odpaleniu samochód długo kręcił i nie mógł odpalić gry już załapał strasznie kopcil na siwo i nie równo przez chwilę pracował.

Gdy wymienialem sterownik również profilaktycznie dałem wtryski do sprawdzenia i były ok.

Więc czego szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj tez kopcil. Po regeneracji wtryskow troszke mniej kopci. Zapala od strzalu tylko po odpaleniu nie rowno pracuje. Sprobuje podmienic sterownik ale to za jakis czas bo teraz brak czasu. Moze pomoze...

 

 

Zgadza się mój też kopcił zwłaszcza w momencie nierównej pracy silnika a pózniej wszystko się normowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.