Skocz do zawartości

E60 525d zgasł i nie odpala...


mateusz212121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam problem z moim BMW 525d przed lift.

Mianowicie auto zgasło podczas jazdy po 30 minutach odpalił ale na dosłownie minutę i znów zgasło i tak za każdym razem. Dodam że wyskoczył komunikat kraftstoffpumpe... zacząłem od wymiany filtra paliwa i po tym zabiegu auto już nie daje oznak życia... paliwo dochodzi do pompy cr ale nie wychodzi na wtryski. Wymieniłem zawor w pompie cr bez poprawy. Kody błędów 4b90 9af4 3fc0 43e2 4o30 6295 Mam zamiar wymienić pompę cr ale chciałbym się dowiedzieć jak tzn co trzeba remontować oprócz niej aby mieć dostęp.. . Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Zanim zabierzesz się za pompę zrób test przelewowy wtrysków, to po pierwsze i sprawdź czy nie masz powietrza w przewodach paliwowych. Obok filtra oleju znajdziesz przezroczysty przewód paliwowy, zobacz, czy nie ma tam pęcherzyków powietrza. Przewód wchodzi tak jakby w silnik, czasami się tam załamuje, paliwo cieknie i łapie powietrze. Pompę zostaw na koniec, bo to droga rzecz i ciężka do wymiany. Od pompy odchodzi przewód paliwowy, który idzie do szyny CR, sprawdź czy nie cieknie.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest następująca że do pompy cr paliwo dochodzi a na wtryski wogole nie podaje bo odkrecilem rurkę wtrysku i ani kropla...no i jak jest przezroczysta rurka która doprowadza paliwo do pompy cr to tam jest ciśnienie bo jak to zdjalem to ropa dosłownie wystrzeliła a obok niej jest czarna rurka jak się domyślam od powrotu i tam paliwa nie ma wcale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępna pompa musi dac odpowiednie cisnienie. To ze podaje paliwo to jeszcze o niczym nie swiadczy ;)

 

 

Moje auto stoi juz miesiac bo tez skubana nie podaje paliwa na wtryskiwacze ;) Pompa CR to to niestety nie jest ;) Podmienilem na moja starą oryginalna pompe CR i dalej nic ;) Moja pompa wstępna daje ok 5bar cisnienia ale i tak w piatek... moze sobote wjeżdża do baku inna pompa;) Dam znac czy pomoglo ;p

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie żadnego gongu etc na idrivie nie było ;) Jechalem normalnie.... auto zdechlo. Stanalem na awaryjnym pasie (autostrada) i odpalilem auto jakby nigdy nic ;) Zrobiłem jeszcze okolo 100 kilometrów i padło całkiem.

 

Błędy jakies tam sie zapisały ale juz nie pamietam jakie dokladnie. Na bank błąd wysterowania wtryskiwaczami x6 oraz jakis blad mowiacy o zbyt niskim cisnieniu CR przy starcie silnika. Pompa CR wykluczona.... czujnik ciśnienia CR wykluczony... zawór upustowy CR sprawny.... wtryskiwacze na 100% sprawne ;) No i brak ropy na listwie CR ;) Zostala mi pompa w baku ktora po rozmowach z dobrym kolegą (co tez ma E60) powinna dawać wieksze ciśnienie wstępne ;)

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mimo że leży u mnie progowa

W E60 nie ma pompy progowej

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moje auto stoi juz miesiac bo tez skubana nie podaje paliwa na wtryskiwacze ;) Pompa CR to to niestety nie jest ;) Podmienilem na moja starą oryginalna pompe CR i dalej nic ;) Moja pompa wstępna daje ok 5bar cisnienia ale i tak w piatek... moze sobote wjeżdża do baku inna pompa;) Dam znac czy pomoglo ;p
Fura lata. Pompy w baku nie musialem wymieniać bo okazało sie ze jeden wtryskiwacz po prostu umarł ;) Zalozylem inny... zakodowalem i tyle ;p

Jak było to sprawdzane, że nie podaje paliwa na wtryskiwacze? Fizycznie czy odczyt z czujnika ciśnienia cr na kompie? Skoro rozumiem, że zrobiłeś test przelewowy i znalazł się winny.

 

A czy głośne buczenie pompy w baku to normalne?

Mi z kolei przysłali zła pompę bo na 4 piny i druga dopiero w poniedziałek będzie.. .

Pytanie jak głośne, jak masz kanapę na miejscu i słychać ją bardzo wyraźnie to nie jest to normalne.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.