Skocz do zawartości

Bmw 530d 235 ps stukanie


neo177

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Prosił bym o pomoc jakiegos dobrego fachowca co to moze byc dodam iz zostały wymienione wszystkie wtryski na ori!, dwumas nowy , rozrząd ori ! Nie żałuje mu na wymiany . Myslalem ze po wymianie wtryskow przestanie stukac a jednak puka cos :( nie mam juz siły do tego :(

Dodam film:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze napisz gdzie ta pompa sie znajduje bo nie mam bladego pojecia i czy odpiac ja na zapalonym czy przed zapaleniem i czy cos sie stanie jak ja odepne? Pytam dlatego ze jestem wlasnie w niemczech i nie chciałbym cos uszkodzic bo musze dojechac jeszcze do Polski hehe :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Trochę rzuca tym silnikiem, więc bardziej stawiałbym na koło pasowe, zrób sobie zdjęcie gumy na nim, jeżeli będą pęknięcia to do wymiany, ewentualnie zdejmij pasek i odpal. Oczywiście najpierw sprawdź jak kolega wyżej pisał pompę vakum, ale raczej wtedy jest inny dźwięk. Wtryskiwacze zakodowane po wymianie?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

podepnę się pod temat. U mnie słychać taki głuchy "miękki" stuk w okolicy pokrywy zaworów.

Filmik co prawda nie mój ale dokładnie słyszę ten sam dźwięk w okolicy pokrywy:

 

 

Czy to wtryski (spalanie stukowe - powinien być bardziej metaliczny dzwięk chyba), "zawieszony" popychacz a może jeszcze coś innego..?

Z góry dzięki za podpowiedzi od czego zacząć.

 

PS

podpiąłem go pod kompa, było sporo błędów ale zdaje się że były spowodowane słabym aku bo po wymianie aku błędów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja obstawiam koło pasowe/tłumik drgań.

Złap ręką i poruszaj, jeśli uda Ci się poruszać do przodu i do tyłu, to masz przyczynę. To częsta przypadłość. Guma może wyglądać dobrze od przodu, ale od strony silnika może być popękana i stąd te dźwięki, które przenoszą się na cały silnik. Dźwięk uszkodzonej pompy vacum jest bardzo metaliczny, jakby ktoś młotkiem walił w jakiś metal i dźwięk jest mocniejszy, gdy odkręcisz korek wlewu oleju. Stukot pompy vacum jest mocniejszy po dodaniu gazu, a jeśli ustaje, to tym bardziej wskazuje na koło pasowe.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Wracając do tematu to koło pasowe dobre zero odchylen sztywne. Po przesluchaniu calego silnika przez słuchawki ten stuk dochodzi z 3 cylindra prawdopodobnie cos z wtryskiem, ale co najlepsze ten wtrysk jest nowy tak jak i reszta ! Mozliwe ze cos jest zle skrecone ? Nieszczelnosc dała by pukanie na wtrysku? Mechanik sugeruje podkladke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak jarzmo wtryskiwacza nie jest dokręcone z odpowiednim momentem to będzie stukać.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeszcze jedno jaki moment dokrecenia ma byc?

W starszych silnikach 9nm, tu pewnie tyle samo, ale możesz sprawdzić w tis, albo ktoś potwierdzi. To nie ma związku z samym wtryskiwaczem, jarzmo to osoby element, który mocuje wtryskiwacz.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sprawdziłem koło pasowe - jest dobre. Rolka nadaje się do wymiany, po rozruchu bez paska stukanie nadal występuje. Zostają wg mnie dwie rzezy, wtryski i popychacze.

Ważna informacja to taka że auto miało wymieniony rozrząd i planowaną głowice i dlatego być może któryś z popychaczy jest zapowietrzony lub zabity brudem. Po świętach sprawdzę wtryski, póki co tylko korekcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.