Skocz do zawartości

BMW E61 530d 2008 LCI skretny xenon


donkamyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy i kolezanki mam takie pytanie mianowicie chce wyczyscic soczewki w lampach i nie wiem jak sie do tego zabrac ;) Znalazlem na forum ze mozna wyjac soczewke w zwykłej lamnpie hmm ale co w moim przypadku czy da sie bez demontazu kloszy? Bardzo prosze o porade z góry dziekuje i pozdrawiam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Ostatnio po oględzinach auta tez zauważyłem ze mój prawy reflektor wymaga czyszczenia od wewnątrz i tez nie za bardzo wiem jak za to się zabrać. Mam Dynamic-Xenon

 

Zadzwoniłem do pewnej firmy co oferuje pełna regeneracje reflektora chcą 600zł stwierdzili po zdjęciach ze trzeba rozklejając reflektor i dopiero można czyścic.

 

Dołączę do pytania robił ktoś już taki zabieg ? Czy może istnieje inny sposób by usunąć brud z KLOSZA wewnątrz samemu jakimś domowym sposobem ?

 

Na moje oko soczewka xenonu jest OK a problem jest z kloszem ogólnie nieciekawie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam polifta nieskretnego i udało mi się wymontować soczewkę.

Ale wcześniej wyczytałem gdzieś, że można zaszyć magnes w szmatkę z mikrofibry. I na jakimś sznurku "spuścić" magnes przez otwór od żarnika do środka klosza. I potem wykorzystując jakiś metalowy element wyczyścić klosz od wewnątrz i soczewkę od strony klosza. Albo odwrotnie, zaszyć metalowy element (np nakrętkę) i poruszać magnesem. Oczywiście wszystko z wyczuciem, wcześniej sprawdzić w innym miejscu czy magnes nie za mocno przyciąga.

Soczewkę od wewnątrz można wyczyścić poprzez otwór od żarnika.

Zostaje jeszcze odbłyśnik, ale chyba też da się pokombinować i dotrzeć do niego szmatką z mikrofibry. Ale delikatnie, żeby nie zniszczyć warstwy odbłyśnika. Chociaż w polifcie nie ma z tym problemu. Odbłyśnik jest odlewany i wartwa błyszcząca nie odchodzi.

Nie trzeba wcale dokładnie tego pucować. Wystarczy lekko przetrzeć nawet suchą szmatką.

Moje auto miało 8 lat i 280 kkm i wszędzie była delikatna, mleczna warstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.