Skocz do zawartości

Regeneracja konwertera ZF Germany


Progresivv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś z was regenerował konwerter w automacie w Fabryce ZF w Niemczech ?

natknąłem się na taką aukcje

 

http://allegro.pl/konwerter-zf-6hp26-f85-bmw-e60-e65-e83-e90-i6963005940.html

 

Ponoć wysyłają konwerter do fabryki zf i tam sa regenerowane

czy ktoś z was może regenerował taki konwerter w Niemczech czy to działa w Polsce regenerowałem już 3 razy w 3 róznych firmach i po roku znów do wymiany nawet nie chce mi sie juz dawać ich na gwarancje nikt w tym kraju nie potrafi ich dobrze złożyć i naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że to niczym się nie różni a akurat ZF sprzedaje nowe.. akurat..

wszystko to to samo, a przecież konwerter to zwykła puszka z turbiną jak wentylator w środku i okładziną cierną. To nie płyta krzemowa jak np główna od kompa, że jak sie zepsuje to rzeba nową produkować od podstaw.

Gdyby faktycznie była nowa taka jak na pierwszy montaż wytrzymała by drugie 200 tys albo więcej a żadna część tyle już nie wytrzyma jak ją włożysz do auta jako zamiennik czy nowa orginalna część.

 

Ja wymieniałem konwerter na nowy ZF, plus miałem przeprowadzoną regeneracje mechatronika przy 235 tys, wszystko było rozkręcone i wymienione (oprócz elektrozaworów) tarczki były w dobrym stanie (olej był wymieniany dwa razy)

dlaczego to robiłem, a to dlatego, że zaraz po zakupie auta po jakimś czasie zaczeły falować obroty przy stałej prędkości i albo trzeba było przyspieszyć lub zredukować bieg a w dodatku przy zjeżdzaniu z górki i puszczeniu gazu również obrotomierz falował.

 

Po wymianie tego wszystkiego było ok przez 2 lata gdy zaczeło się dziać takie coś jak na filmiku podobnie (obecny przebieg to 276 tys)

 

 

(filmik kolegi ale objaw bardzo podobny)

 

Wcześniej tego nie było i to wygląda jak by się sprzęgło ślizgało obroty idą w górę po chwili opadają ale auto cały czas przyspiesza.

Oczywiście gdy się mocniej wciska pedał gazu obrotomierz leci równo z prędkościomierzem i jest ok.

 

I nie wiem czy jest ok czy jest coś nie tak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to nowe sprzeglo wlasciciele firmy z aukcji odpisali mi na emaila tak

 

Jest to sprzęgło po regeneracji fabrycznej ZF. Wykorzystywane są tylko tylne

metalowe obudowy .

konwerter przysyłany jest bezpośrednio z fabryki zf w niemczech z gwarancja nowego produktu zf tj. do 100 tys. kilometrów.

za konwerter nowy chca 3930

stad moje pytanie czy ktos mial stycznosc z regenerowanym sprzeglem w fabryce zf

 

i niech kolega wyzej nie pisze glupot ze jest to tylko puszka z metalowymi tarczkami bo nawet nie masz pojecia jaki jest proces regeneracji tego elementu i ze 90% firm w tym kraju regenerujacych konwertery zf akurat nie potrafi ich zregenerowac poniewaz spaw jaki idzie od 1 tarczki ma kilka minimetrow grubosci i wystarczy za mocno zespawac i konwerter po uruchomieniu silnika sie rozwala i auto szarpie jak przed regeneracja robilem w 3 firmach w Polsce i zadna nie zregenerowala dobrze kilka warsztatow zajmujacymi sie skrzyniami mowili mi o tym ze nie regeneruje sie tego elementu bo nikt tego nie potrafi dobrze zrobic aby dzialalo tak jak robi to zf nie posluchalem ich i wydalem 3 razy tyle czlowiek uczy sie na bledach

prosilem o opinie osoby ktore mialy stycznosc z regeneracja w ZF i tego sie trzymajmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto pisze że konwerter ma tarczki ?

Faktycznie rzeczywiście mi skomplikowana sprawa budowa konwertera 6hp

 

https://kinergo.eu/upload/medialibrary/607/607fff38b884fe1682771a92835ad7dd.jpg

 

Jedyne co się może tam zużyć to okładzina cierna która jest zaprzęgana na stałe powyżej danej prędkości i odpowiada za to zawór lock up a tak to konwerter działa na zasadzie przepływu oleju i ciśnienia kierowanego na łopatki turbiny i tam nie ma się co zepsuć chyba że ktoś pali gumę automatem jak głupi i przegrzewa go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy konwertera napisali jeszcze cos takiego

PS: BARDZO WAŻNE: zf zaleca przy wymianie konwertera wymianę uszczelniacza pod pompę na konwerter (cena 100 zł) jest to gumowa uszczelka która twardnie pod wpływem temeratury i traci szczelność

slysze o tym pierwszy raz czy ktos wymienial ta czesc podczas wyimany konwertera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawcy konwertera napisali jeszcze cos takiego

PS: BARDZO WAŻNE: zf zaleca przy wymianie konwertera wymianę uszczelniacza pod pompę na konwerter (cena 100 zł) jest to gumowa uszczelka która twardnie pod wpływem temeratury i traci szczelność

slysze o tym pierwszy raz czy ktos wymienial ta czesc podczas wyimany konwertera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ten uszczelniacz to simering.Koszt około 30zł.

Ja jestem po zabiegu wymiany konwertera o którym piszesz.

ZF oferuję właśnie takie które maja tylko starą obudowę a nowy środek .

Wiesz jaki model potrzebujesz?

Wymiana sprzęgła wiąże się z wymianą oleju.co warto również wymienić miskę z filtrem oraz mechatronika-czyli adapter,tuleje,tłoczki mrowisko.

Sprzedam łączniki stabilizatora do bmw e60 FEBI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Też sie czaiłem na regenację ale po przeczytaniu 1tb opini na ten temat to sobie odpusciłem.

500 najtaniej za hydrokinetyk plus olej 400 i wymiana z 500.

A jak bedzię du... z regeneracji to odnowa robota i pieniądze.

Sprzedam łączniki stabilizatora do bmw e60 FEBI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość w mojej E60 525i 192km zaczęły falować obroty wraz z prędkościomierzem. Podczas jazdy powyżej 120 km/h po czasie wyskakuje błąd przegrzanego oleju w skrzyni (podczas jazdy po mieście bądź poniżej 120km/h błędu nie ma pozostają tylko falujące obroty i prędkość) podejrzewam że kończy mi się konwerter. Bardzo dziękuję za Wasze opinie o naszych rodzimych warsztatach które "regenerują" ten osprzęt. Chciałbym wysłać moje sprzęgło do regeneracji w zf germany i mieć spokój z tym na dłuższy czas. Proszę o jakiś namiar na taką firmę która się tym zajmuje lub osobę która nakieruje mnie na kogoś kto prawidłowo to wykona. Nie chce sprzedawać mojej bawarki i pchać kogoś na minę , chcę to zrobić i zapomnieć. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość w mojej E60 525i 192km zaczęły falować obroty wraz z prędkościomierzem. Podczas jazdy powyżej 120 km/h po czasie wyskakuje błąd przegrzanego oleju w skrzyni (podczas jazdy po mieście bądź poniżej 120km/h błędu nie ma pozostają tylko falujące obroty i prędkość) podejrzewam że kończy mi się konwerter. Bardzo dziękuję za Wasze opinie o naszych rodzimych warsztatach które "regenerują" ten osprzęt. Chciałbym wysłać moje sprzęgło do regeneracji w zf germany i mieć spokój z tym na dłuższy czas. Proszę o jakiś namiar na taką firmę która się tym zajmuje lub osobę która nakieruje mnie na kogoś kto prawidłowo to wykona. Nie chce sprzedawać mojej bawarki i pchać kogoś na minę , chcę to zrobić i zapomnieć. Pozdrawiam

Ja kupiłem regenerowany w zf z dwuletnią gwarancją w firmie, którą znalazłem na aledrogo, bez problemu zajdziesz i Ty. :D

852c2d3fdc685c61m.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za szybką odpowiedź ;) wie ktoś może czy będzie do mojej 192km pasował konwerter z 2.3 177km? Myślę nad kupnem używanego bo ogólny koszt tego z aledrogo + miska i olej wyjdzie grubo ponad 3k :nienie: i jeszcze jedno pytanko sam wymieniałeś konwerter?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Konwerter masz dobierany pod silnik.

W realoem dowiesz się jaki masz model.

Daj 7 ostatnich znaków VIN to się sprawdzi.

Sama wymiana wandlera to nie filozofia-pamietaj że przy takiej wymianie należy wymienić uszczelniacz pompy-kosztuje ze 30zł markowy.

Jeżeli będziesz sam to robił to odejdą Ci koszta roboty a może i warto wtedy włożyć regenerowany/używany ale nowy to nowy-spokój na długie kilometry.

Kto nie ryzykuje,nie pije szampana :D

Sprzedam łączniki stabilizatora do bmw e60 FEBI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.