Skocz do zawartości

e61 530d 235km dymi na niebiesko


hay1989

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem już sporo tematów ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi zwykle problem był rozwiązywany przez wymianę odmy. Mam problem z moim bmw, mianowicie podczas ruszania i prawdopodobnie zmiany biegów dymi na niebiesko. Nie widać tego w lusterku, zauważyłem to tylko jak obserwuje auto i moja kobieta nim rusza. Nie ma raczej znaczenia czy auto jest ciepłe czy nie, choć śmiem przypuszczać że dymienie jest mniejsze jeśli przejadę 10 km. Dodam jeszcze że dymienie na zimnym na jałowym biegu jest po przegazowaniu, po chwili znika i na luzie nie ma żadnego dymienia na niebiesko. Oprócz tego przy mocnym bucie jest dymienie na czarno, tu obstawiam wtryski ale tym się zajmę i jest to chyba osobny problem. Odma została wymieniona (przejechałem 100km problem dalej aktualny), turbo sprawdzone pod kątem luzów i tu nie było nic, warsztat sugerował że mogą to być uszczelnienia turbo. Nie było widać przy turbo jakiś znaczących wycieków. Jak auto stoi z włączonym silnikiem to czuć smród, w wydechu widoczna sadza chyba z oleju. Oleju znika jakieś 150 ml na 1000 km. Pytanie co należy teraz sprawdzić czy zacząć od turbo, czy może uszczelniacze, pierścienie od czego zacząć? Przebieg 295kkm udokumentowany brak DPF. Nie czuję żeby auto miało jakiś spadek mocy aczkolwiek ten problem występuje prawdopodobnie od zakupu z tym że tak jak wspomniałem w lusterku dymienia nie widziałem, zrobiłem nim 5kkm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bardzo możliwe, że to właśnie turbina puszcza olej, ale najpierw skupiłbym się na tym dymieniu na czarno. Sprawdź korekcje wtryskiwaczy i od razu jak dmucha turbina oraz jak wygląda masa powietrza. Dolot szczelny? To też może być przyczyna dymienia.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może, dobrze jakbyś wrzucił film z testu podczas jazdy, bo to dość dziwne jak wszystko jest niby ok a kopci na czarno (zły skład mieszanki).

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej obiecany film:

 

to jest przy mocnym ruszaniu

https://streamable.com/6jsqo

 

tu na biegu jałowym brak dymienia

https://streamable.com/hbo69

 

co ciekawe mam wrażenie że przy ruszaniu dymi teraz mniej niż przed wymianą odmy, czy to możliwe że wypluwa resztki oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wrzuć film z live data w inpa, zakładka f6 po wejściu w status, 4 lub 5 piąty bieg i gaz do dechy. To, że kopci to widać tylko na podstawie tego nie da się stwierdzić dlaczego. Tak jest za każdym razem czy jak go się przegoni to potem nie dymi albo miej dymi? Wielkiej zasłony nie ma a skoro dpf jest wycięty to zawsze coś poleci.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z livedata sie zejdzie, muszę w takim razie ogarnąć jakiś interfejs do laptopa i samą inpę, zbadam temat. Kopci jakby mniej po przegonieniu, ale sprawdzę jeszcze tą różnicę między zimnym silnikiem a takim po trasie. Znasz może kogoś z okolicy Warszawy kto może mi pomóc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Szukaj tutaj:

viewtopic.php?f=48&t=110554&start=1080

albo czekaj, może ktoś po przeczytaniu tematu sam zaoferuje się.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to tzw Twoje dymienie to normalka przy takim przebiegu. Na filmiku mało widać , normalna mała chmurka jak to w dieslu z takim przebiegiem. To nie benzyniak żeby nie puszczał "bąką" . Mam podobnie przy przebiegu około 270tys. Tylko jak moją "przegonię" 1-2 razy to już nie puszcza czarnego dymka i wg mnie to sadza z tłumika. Też nie mam DPF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.