Skocz do zawartości

e60 3.0d 218km automat stuka jak na filmiku ponizej


pawelekbbercik

Rekomendowane odpowiedzi

 

to nie koło pasowe ani nie wtryski bo regenerowałem wszystkie. Silnik mimo regenerowanych wtrysków kuleje na którys cylinder.

Jak odpalam przez pierwsze 30s nie stuka a potem zaczyna stukac jak na filmiku az do pelnego rozgrzania silnika wtedy sie ucisza.

Prosze o pomoc bo juz nie wiem co dalej robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolego,

to nie jest nagranie z mojej e60. Znalazlem filmik ny yt. Moja stuka identycznie.

Na zimnym silniku przez pierwsze 30s nie stuka. Pozniej zaczyna stukac az do rozgrzania. Nie ma tez liniowego zmniejszania stukow. W pewnym momencie po prostu stukanie znika. Ciekawe jest tez to ze wtryski sa nowe. Korekcje dobre a silnik kuleje. Nowe wteyski maja 8 cyfrowe kody ima a moj ecu przyjmujeuje tylko 7 cyfrowe kody. Nie wiem co z tym fantem tez zrobic. Wtryski sa euro 3 czyli numer 131. Stare wtryski mialy 6 cyfrowe kody ima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czyli założyłeś wtryskiwacze euro4 mając w aucie euro3? Jak tak to nie będą dobrze pracować po samej wymianie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dawales do roboty komus pasek wieloklinowy i kolo pasowe, ktore jest raczej banalna sprawa do wymiany to nie obraz sie ale lepiej bedzie jak po prostu pojedziesz zareklamowac usluge do mechanika, ktory Ci to robił i juz Ci tlumacze dlaczego. Nawet jesli Ci doradze, zebys zdial pasek pk i nowe kolo pasowe to i tak tego nie zrobisz.

Lepiej jest cos sprawdzic niz wydawac kase na darmo a bmw lubi szmalec. Z tego co tutaj czytam to prawie wszyscy stawiaja diagnoze typu "wymien kolo pasowe jak Ci cos stuka" rzekomo to mial byc pewniak a pozniej czytam dalszy komentarz. Wymienilem kolo pasowe za 1000 zl wtryski za 2500 zregenerowalem pompe cr itp itd

I NIC TO NIE DALO. Wiec najprosciej bedzie jak pojedziezz do swojego mechaniora i mu powiesz. Sluchaj stary wczesniej nie stukalo a po Twojej robocie stuka. Nie wiem co robiles nie znam sie na tym ale cos spierdoli... i stuka. Niech ci to zrobi w ramach reklamacji i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dawałem do mechaniora bo pasek strzelił mi w trasie więc bez lawety i garaży raczej ciężko by było coś samemu zrobić w środku lasu... Nie do końca mogę obwiniać mechniora ze względu na to, że nie wyglądało to tak, że zrobił odpaliłem i stuka nie absolutnie autem polatało się może 2-3 tyg po czym dopiero się to zaczęło.
Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Przebieg 290 tys. Odglos dochodzi z okolic 3 a 4 cylindra z boku kolo tyrbiny najbardziej slychac. Korekty na cylindrach sa dobre( na 4 w granicy 0 a na 2 max 1.2 ) bo wszystkie wtryski sa zregenerowana i wpisalem wlasciwe kody ima. Silnik kuleje na ktorys cylinder. Cyklicznie nie pali na wolnych. Potem jak sie rozgrzeje to to juz chodzi prawie idealnie stuki sa prawie nie slyszalne silnik chodzi jak benzyniak ale mimo wszystko nawet na cieplym silniku czuc na budzie ze lekko kuleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Diagnozy jeszcze nie ma. Ten post jest dla wszystkich, ktorzy chca skozystac z Beben autoservice we Wroclawiu. To jest jedno wielkie nieporozumienie. Fachowiec jest zlotousty. Obiecuje ustalenie usterki za kwote x. Trzyma auto ponad tydzien. W miedzyczasie zero kontaktu z tym Panem. Teraz bedzie dobre. Ten pan ma szklana kule w biurze, w ktorej widzi ze to nie stuka panewka. Taka metoda pozwala mu stwierdzic na 100 procent bez rozkrecania ani jednej srobki z silnika ze to nie panewka. Pan robi diagnoze a zapomina o zmierzeniu cisnienia oleju. Zamienia wtryskiwacze i zapomina przypisac kody ima. I na sam koniec faktura, ktorej bez grozb nie ma szans otrzymac.

Radze sie zastanowic dobrze przed oddaniem tam auta bo to sie moze skonczyc naprawde zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wtryskiwacze dokręcone odpowiednim momentem? Byłeś przy tym czy sam to robiłeś? Jak wyglądają teraz korekcje?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.