Skocz do zawartości

[E60] Drgania podczas jazdy z prędkością 90-140 km/godz.


Gino71

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Drgania występują wyłącznie podczas jazdy w przedziale prędkości między 90-140 km/godz. i tylko w tym przedziale i nie zawsze z taką samą siłą. Nie są to drgania mocne i wyczuwalne na kierownicy bardziej czuć je pod fotelami, podłogą. Mam wrażenie, że drgania są bardziej odczuwalne kiedy jeżdżę na kołach 16", które mam obecnie założone (zima) na 17" (lato) jakby mniej ale są również. Wykluczam koła bo są poprawnie wyważone i proste, opony również. Irytuje mnie ten stan i chciałbym zrobić z tym porządek więc od czego zacząć, podpory-łącznika wału :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felgi masz ori ? bo objawy jak by nie bylo pierscienia centrujacego :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi 16" E60 ori, 17" F10 ori, posiadam dystanse ale jakiej szerokości w tej chwili nie podam. Auto podczas zakupu miało ten problem o czym uprzedził mnie poprzedni właściciel, który nie potrafił powiedzieć skąd te drgania któregoś dnia zaczęło drgać i tak z tym jeździł, taka była jego wersja i pomijam fakt czy mówił prawdę czy nie bo nie o to teraz chodzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne drgania i podobno to wina konwertera. Jeszcze go nie zmienialem bo jak narazie przyspiesza bez poslizgu i nie ma falowania obrotow. Jak padnie dam znac po zabiegu wymiany.

aaaa i umnie nie sa wyczuwalne na kierownicy tylko tak jakby pod fotelami poprostu pod autem.

Felga org 17" proste wywazane

Edytowane przez Henq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucales kola bez dystansu :?: w takim wypadku najlepiej wywazac kola na aucie badz felge razem z dystansem :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...tego nie robiłem nawet nie wiedziałem, że można wyważać koła z dystansem. Już widzę miny wulkanizatorów bądź mechaników jak o to proszę i pewnie usłyszę ,,...Panie o czym Pan mówisz ja tego nie robię..." :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Z racji zbliżającej się wiosny jakiś czas temu oddałem moje 17" felgi do odświeżenia tzn. piaskowanie i malowanie na nieco inny kolor tak sobie założyłem w zeszłym roku i tak zrobiłem. Firma, która mi to robiła nie stwierdziła żadnych skrzywień czy pęknięć felg. Kilka dni temu ,,nowe" felgi zostały odebrane i założone na auto i od tego czasu drgania ustały w całym przedziale prędkości. Co ciekawe w zeszłym roku felgi były sprawdzone wraz z oponami i porządnie wyważone w tym roku opony są te same i tak samo założone na auto i póki co drgań nie ma... :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.