Skocz do zawartości

E60 530d Koło pasowe - wibracje fotela pasażera (VIDEO)


mateuszski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No to tak jak u mnie. Po mocnym przyspieszeniu jest lepiej a jak jadę jak dziadek i wibruje na maksa i na kierownicy aż czuć. Kiedy wymieniasz ten przeglub? Ja mam koło pasowe nowe zawieszenie nowe amory 85% opony nowe olej w skrzyni wymieniony. Dla przypomnienia powiem że na podnośniki po odpięciu połośi od dyfra wibracje dalej występują a kręci się tylko silnik skrzynia wał i dyfer....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiennie w ciągu dwóch tygodni, po wymianie oleju w skrzyni po naprawie i zobaczymy bo oprócz tego mam wszystko w bardzo dobrym stanie a półosie tez wymieniłem i nie pomogło. Wiec myślę ze na 95% jest ten właśnie przegub. Jak wymiennie to na pewno dam znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wibracje masz w konkretnym przedziale prędkości? Czy cały czas? Gdzie kupujesz przegub? Ja wiem że u mnie jest 32 zeby jest na nim tylko jeden numer ale nic się nie pojawia jak wpisze w google. To bedzie ten?

 

http://allegro.pl/przegub-wal-walu-bmw-3-e46-5-e60-e61-32z-100mm-i6849348807.html

 

to jest mój:

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/70fbe86d8304c7dc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja mam skrzynie świeżo po remoncie koszt 5400 zl i tez walczę z wibracjami. Będę wymieniał przegub na wale ten od dyfra i zobaczę co będzie dalej

Witam, przegub wymieniony na wala przy dyfsze i jest wszystko ok , skończyły się wibracje. Pojeżdżę trochę przez weekend to zobaczymy czy nie za wcześnie na radość, na razie jest ok :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że może to być koło pasowe. U mnie wytrzymalo 240tys jeśli widać pęknięcie zazwyczaj po wewnętrznej stronie od silnika to wymieniaj bo i tak się rozleci. Kup corteco drogie ale najlepsze. Sprawdź poduszki pod silnikiem i skrzynia. Mogę też to być wtryski...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Stawiam na wtryskiwacz, sprawdź korekcje najpierw.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mateuszski, czy wymieniałeś przegub na wale przy dyfrze? Kolega marton4 pisał, że mu pomogło.

Jeśli wymieniałeś, to jak wrażenia i gdzie kupowałeś przegub?

 

Mam identyczne objawy jak te, które opisujesz (wibracje tyłu w zakresie 65-75, 110-130 km/h, czasami wyczuwalne na kierownicy). Zawiecha w stanie idealnym, amortyzatory też, wymienione tarcze przód na OEM, klocki, łącznik elastyczny wału, półosie, i jeszcze kilka innych elementów. Na obecną chwilę wszystko co dawało jakiekolwiek podejrzenia zużycia jest nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Przegub wymieniony. Stary miał bardzo duze luzy pomimo wymiany wibracje sa nadal takie jak były. Zadnej poprawy. Przy okazji okazało sie ze poduszka silnika od strony pasazera jest uszkodzona. Silnik lekko przechylony. Od strony kierowcy jest lepiej chodz nie wyglada to dobrze. Kupilem dwie z CORTECO wymiana w piatek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam tuleje dyfra lub tuleje tylnej belki. Jedyna rzecz co przychodzi mi do głowy nie była ruszana i moze powodować wibracje. Na oko wygladaja ok pozrywane tez nie sa. W sumie to poduszki pod silnikiem tez mialy byc ok a po wyciagnieciu tragedia. Juz sam nie wiem, a samo sie nie naprawi. Tylko niechce znow dobrego na dobre wymieniac albo wymienię i tak to nic nie zmieni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleje sprawdzone tylnej belki jest ok dyfra tez ok. Zawieszenie tylne było opuszczone zadych luzow. Gdzies na forum trafiłem na temat ze łożysko w skrzyni na ataku tam gdzie flansza do której przykręca sie wał może mieć luz. Lub tez łożyska w dyferencjale...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam panowie ,zakończyłem bój z wibracjami ,u mnie przynajmniej za to była odpowiedzialna skrzynka rozdzielająca napęd na przód.Po rozebraniu okazało sie że łozyska miały luzy,kosz sprzęgłowy w którym są tarczki na części zewnętrznej miał wyrobioną płaszczyzne tam gdzie pracuje igiełkowe łozysko ogólnie materiał z którego zostało to wykonane to chyba plastelina i ogólnie kpina jak na Bmw które kosztuje tyle kasy. Po wymianie bebechów i 900eur w plecy spokój jak narazie zobaczymy co dalej bo auto odebrałem kilka dni temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

WITAM PANOWIE

CZY KTOS Z WAS UPORAŁ SIE Z WIBRACJAMI AUTA?? JA ZAKUPIŁEM AUTO POŁ ROKU TEMU OD 3 MSC WALCZE Z TYM SAMYM...

KOŁO PASOWE ZAKŁADAM JUTRO NOWE CORTECO BO MIAŁO DOSC DUZE DRGANIA

PO PRZECZYTANIU CAŁEGO WĄTKU ZA BARDZO NIE WIERZE W POPRAWE..RECE JUZ OPADAJA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest pęknięcie tylko sparciała guma. Także dużo nie trzeba żeby się pojawiło pęknięcie i problem gotowy.

 

już takie małe jedne pęknięcia widać mocniejsze pod kątek 45C, jakoś głośniej mi silnik zaczął chodzić i dlatego sprawdzam, ciekawe jak od drugiej strony to wygląda... ale tak jak mówisz, już trzeba szykować sie na wymianę bo trasa na wakacje z takim kołem to raczej odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.