Skocz do zawartości

e 60 nie działa pokrętło od radia


hipek721

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Bo to taka norma w tych radiach, ja też tak mam. Chciałem nawet kupić używkę na allegro, ale gdzie nie zadzwoniłem, to wszędzie mówili, że gałka nie działa. Dobrze, że wszystkie e60 mają sterowanie na kierownicy.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Odświeżam temat. Mam podobny problem. Pokrętło ma delikatny luz i czasami przy lekkim dotknięciu radio się ścisza. Winowajca to zapewne potencjometr. Na angielskim forum znalazłem informację, że potencjometr do E65 to "EC11 Audio digital potentiometer with Switch". Czy w E60 jest taki sam? Ktoś z was już go wymieniał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Daj jakiegoś linka, zdjęcie, nazwę, parametry lub cokolwiek do tego co kupiłeś.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie potencjometra/enkodera. Sam robiłem około miesiąc temu i wszystko działa. Oryginalny jest chyba firmy Panasonic, ale nie wiem dokładnie jaki model (a jest ich dużo). Ja kupiłem online, Panasonic EVE-UPCAH516B. Okazuje się, że jest on troszkę inny niż ori, mianowicie: "trzpień" jest trochę krótszy i jest ząbkowany oraz ma troszkę większy opór przy przekręcaniu gałką (14 mNm). Trzpień spiłowałem pilnikiem i zainstalowałem - wszystko śmiga. Z informacji na stronie wynika, że żywotnośc tego enkodera to 30 000 cykli, czyli spokój na długi czas (Mechanical Life Cycles 30000)

 

Poniżej kilka zdjęć które zrobiłem przed instalacją.

01_-_lrd.jpg

 

02_0_lrd.jpg

 

image.jpg

 

04_-_lrd.jpg

 

 

Jak ktoś będzie szukał właściwego modelu to ori ma 32 obroty, przycisk o skoku chyba 0.5 lub 1 mm, sposób montażu "Surface Mount" (czyli bez "wystających" pinów do przylutowania). Mam go w domu, także gdyby ktoś chciał np. wymiary to piszcie na PW lub tutaj. Podaję link ze sklepu w którym kupiłem wraz z listą innych modeli Panasonica:

https://www.arrow.com/en/categories/encoders/mechanical-encoders?filters=Manufacturer_name:Panasonic;

Nie wszystkie są dostępne, ciężko powiedzieć który z modeli jest taki sam jak ten oryginalny w samochodzie. Ja jestem prawie pewien, że ori jest właśnie Panasonic'a.

 

A tutaj ten który kupiłem (wysyłka była za darmo)

https://www.arrow.com/en/products/eve-upcah516b/panasonic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.