Skocz do zawartości

e60 530i n53 2009 tylna lampa nadpalona MASA


kacper_WLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od 2 dni borykałem się z problemem niedziałającej tylniej żarówki swiatła przeciw mig. niestety dopiero gdy doszło do tego brak kierunku postanowiłem to sprawdzić i:

w kostce dochodzącej do lampy na około przewodu MASY stopił się plastik i stykała się ona z innym przewodem oraz we wkładzie lampy też widać że lekko sie przykopciło ale plastik nie stopiony tylko blaszka przykopcona. odłączyłem tą lampę (żeby mi przypadkiem się auto nie zapaliło czy to możliwe?) i teraz moje pytanie:

czy kupić tylko kostkę czy kostkę i cały wkład nowy? co mogło być powodem tego zwarcia, wydaje mi się że na początku było tylko zwarcie ale przez dwa dni sie poddtopiło i zwarcie i przestała działać cała lampa ale dlaczego?

wszystkie podpowiedzi mile widziane.

 

p.s auto ma nieorginalną dedykowaną wiązkę do elektryki haka przez rok nie było problemów (często była podłączała przyczepka i nigdy nie było problemów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od 2 dni borykałem się z problemem niedziałającej tylniej żarówki swiatła przeciw mig. niestety dopiero gdy doszło do tego brak kierunku postanowiłem to sprawdzić i:

 

To czyli przez te 2 dni nic nie zrobiłeś?, dopiero jak zabrakło kierunku wtedy dopiero sprawdziłeś, coś się zaczyna dziać to to sprawdzamy , tym bardziej że z tylnymi lampami zawsze jest problem , albo styki ,albo masa itp, od razu sprawdzamy i działamy , nie czekamy aż nam się cała lampa pali , teraz to pewnie kupiłbym nowy wkład do lampy a kostkę bedzie ci ciężko dorwać , pomyśl sam co byś tu najlepiej zrobił , i zrób to raz a porządnie aby za chwile nie było to samo ,

Reflektory Samochodowe-SpawaniePlastików
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wada fabryczna tych wkładów/instalacji :cry2:.Żle dobrany materiał w kostce.Najpierw utlenia się styk masowy po czym zaczyna się grzać i wytapia wpadając do środka.Pożarem raczej nie grozi ale wielu użytkowników dowiaduje się o tym po informacji na wyświetlaczu auta. Tak więc teraz wkłady maja dodatkową masę.I jeśli macie takie lampy dobrze by było doprowadzić dodatkową masę aby wyeliminować powyższy problem.

Spotykam się z tym na co dzień i wiem bo wymieniłem już b. dużo tych wkładów.

http://i3.fmix.pl/fmi683/cd6a71ab0003b9dd55f27112

BMW RETROFIT

http://bmw-retrofit.pl/

https://www.facebook.com/bmwretrofit

bmwdoposazenia@gmail.com


733-15-91-91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
u mnie tez zignorowalem ze lampa slabo swieci az padlo ,okazalo sie ze w pozycji wadliwa zarowka byla wytopily sie w metalu [ podstawa zarowki]dwie dziurki okolo 1,5ml w wyniku czego stopil sie pin i wtyczka :cry2: dlaczego nie przepalil sie bezpiecznik :twisted: , w 18letnim mitsubishi jeszcze sa oryginalne zarowki od nowosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.