Skocz do zawartości

E61 525d Wycieraczka i domykaniem tylnej klapy


PAW99

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rozebrałem tylną cześć i dostałem się do silniczka wycieraczki i on nie działa. Odłączyłem wtykę przy silniczku uruchomiłem wycieraczkę z tyłu wziąłem miernik uniwersalny i sprawdziłem wtykę i nie dochodzi prąd. Wiozłem prostownik i sprawdziłem czy silniczek działa. Silniczek normalnie pracuje. Sprawdziłem tez kabelki w klapie czy nie są przetarte ale wszystko jest dobrze. Problem musi leżeć gdzie w kabelka sprawdziłem tez bezpieczniki wszytko jest dobrze I nie mogę zlokalizować gdzie jest problem. I ten sam problem jest z silniczkiem domykania tylnej klapy tez nie dochodzi prąd we wtyczce a po sprawdzeniu prostownikiem działa. Proszę o pomoc możne ktoś wie gdzie leży problem. Edytowane przez PAW99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Up

Pomoże mi ktoś z tym problem bo dalej nie mogę sobie poradzić z tylną wycieraczką i domykaniem klapy bagażnika. Przypomnę ze wszystkie kabelki idące w klapie sprawdziłem i nie są uszkodzone.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapala sie tylko na chwilkę jakieś 3 sekundy i gaśnie. Tak samo z doświetlenie z przodu jak i z tyłu (chodzi mi o lampki na podsufitce na środku po lewej i prawej stronie strony pasażera i kierowcy jak wcisnę doświetlenie to się wcale nie zapala. W tylnej klapie brak światełka czerwonego po otwarciu. I jeszcze jedno raz na jakiś czas działa podświetlenie z przodu i z tyłu, w klapie tez świeci światełko to czerwone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Problem masz od kupna samochodu czy pojawił się z czasem?

Oświetlenie raczej nie ma nic wspulnego z twoim błędem, myślę że tu ktoś nagrzebał komputerem.

Ja bym stawiał na zamek. Jak masz możliwość to podmień go z kimś.

Jeśli zamek jednak będzie o.k. to musisz szukać w kanałach, jak znajdę czas to sprawdzę które to mogą być.

Informacje o otwartych drzwiach dostajesz?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem był już jak kupowałem samochód. Rozebrałem głośnik i całą tylną klępę sprawdzałem przewody przechodzące w głośnikach z tyłu. Jest obwód od głsnika do silnika wycieraczki kabel jest dobry. A co do domykania klapy to nie wiem które te kabelki. Ale silniczek do klapy działa jak podłącze pod prostownik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Silniczek wycieraczki nie będzie Ci działać jak klapa się nie domyka, mikroprzelacznik działa bo zapala się światło wiedz problem leży albo w zamku albo w wiazce kabli od zamka. Ja narazie nie mam czasu żeby to sprawdzić, może w piątek podrzucę Ci schemat.

Tak wogóle to jeździsz z otwartą klapą? Dostajesz sygnał że jest otwarta? Zamyka Ci się zamek i otwiera roleta jak otwierasz klapę?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapa jest zamknięta ale ma lekkie luzy chodzi mi o ten silniczek co jest koło koła zapasowego on nie domyka klapy bagażnika. Roleta podnosi się do góry po otwarciu klapy.

I zapalają się na 3 sekundy lampki w bagażniku i gasną. Tak za każdym razem. Nie dostaje żadnego sygnału ze kapa jest otwarta. A co do zamka to zamyka i otwiera tak samo jest z samą szybą. A co z tym oświetleniem we wnętrzu samochodu.

Wielkie dzięki ze próbujesz mi pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzales te przewody.

Czy odczepiales zawiasy i wyciagales je przez glosniki? Czy tylko sprawdzales tak co mogles zobaczyc bez rozbierania?

Bo u mnie jak nie dzialalo ogrzewanie tylniej szyby to rozebralem zawias i myslalem ze wszystko jest ok z kablami, ale dopiro jak wszystko odpialem to co jest pod spojlerem i wyciagnalem cala wiazke przez glosnik to dopiero wtedy zobaczylem ze jeden kabel jest calkowicie przetarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/wds/E61%20Soft-Close%20do%2003-2005_zpskd5mhat6.png

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/wds/E61%20Soft-Close%20do%2003-2005%203_zpspi41arpr.png

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/wds/K207_zpsjj2nk2p5.png

 

Do sprawdzenia:

 

Przekaznik K207 w podlodze bagaznika

Bezpiecznik F53 7,5A (w bagazniku)

Kable:

Czerwono/Brazowy 0,75mm²

Zolty 0,75mm²

Zolty 0,35mm²

Zolto/Czarny 0,35mm²

Brazowy 0,75mm² to mozesz dac mase zamiast sprawdzac kabel

Polaczenie kabla x14068

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/wds/E61%20X1407_zpsnickgovt.png

 

Tu powinienes znalezc rozwiazanie, zaczal bym öd wymiany przekaznika i bezpiecznika no a w kablach masz juz praktyke ;)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki speed1211 jak będę miał chwilkę czasu to posprawdzam to wszystko. I jeszcze jedno nie dostaje zadniej informacji o otwartej klapie i żadnych drzwiach. Wydaje mi się ze ktoś wyłączył wyświetlanie informacji o otwartych drzwiach. A Wiesz możne gdzie to można włączyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, problem tkwi w wiązce przechodzącej przez zawiasy. Przed chwilą pisałem o tym w innym temacie.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=271761

 

Musisz rozebrać całą klapę żeby dobrze sprawdzić wiązkę.

To że klapa się nie domyka wynika z tego, że silniczek obracający bolcem dociągającym klapę nie dostaje sygnału z zamka, że został zatrzaśnięty. Nie pamiętam kolorów tego przewodu, ale przebiega on w jednym z zawiasów po lewej stronie. Komputer odczytuje, że bagażnik nie jest zamknięty, a wtedy nie można otworzyć tylnej szyby i nie działają wycieraczki.

Niestety zatrzaśnięta szyba znacznie komplikuje naprawę wiązki, ale da się to zrobić.

 

Tak czy inaczej bardzo łatwo możesz sprawdzić działanie zamka.

Otwórz klapę bagażnika i palcem lub śrubokrętem zamknij zapadkę zamka. W tym momencie trzpień w podłodze bagażnika powinien obrócić się o 180 stopni. Jeśli się nie rusza, to masz wiązkę do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystkie cztery prowadnice rozebrałem i zlutowałem dwa kabelki do światła stopu i rejestracji. A reszta jest kabelków jest bardzo dobra. Rykiel się nie obraca. Nie wiem gdzie mam już szukać tego problemu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co do wycieraczki:

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/wds/wycieraczka_zpspshxwe71.png

 

Bezpiecznik Nr. 71 20A

Kabel Czerwono/Violetowy 2,5mm² do,

przekaznika K91, sygnal do przekazika z modulu karoserii, kabel Niebiesko/Bialy 0,35mm²

Kabel Czarno/zielony 2,5mm² napiecie do silniczka wycieraczki

Kabel Violetowo/Czerwony 0,35mm² sygnal silniczka wycieraczki (tu pewnie chodzi o pozycje) do modulu karoserii

Masa w przekazniku i silniczku idzioe w obu przypadkach do polaczenia X13794

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/wds/X13794_zpsyumbpsrm.png

 

Aaa... i tak pobierznie czytajac jak ten dociagacz funkcjonuje, wychodzi na to ze w nim tez jest mikroprzelacznik ktory daje sygnal do modulu ze obwod jest zamkniety wiedz z wycieraczka nie zawracaj sobie glowy ;)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dociąganie zamka da się rozebrać i można ten mikro styk sprawdzić, ale ja bym proponował odpiąć wtyczkę od silniczka rygla i podłączyć napięcie, żeby sprawdzić czy będzie się obracać. Informacja o tym, czy klapa jest zamknięta idzie z zamka w klapie, a nie z rygla. Wspomniany styk rygla daje tylko sygnał, że rygiel się obrócił i ma się zatrzymać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Informacja o tym, czy klapa jest zamknięta idzie z zamka w klapie, a nie z rygla. Wspomniany styk rygla daje tylko sygnał, że rygiel się obrócił i ma się zatrzymać.

 

Tylko ze ja pisalem o wycieraczce a nie info o otwartych drzwiach.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się dogadaliśmy :)

 

Tak czy inaczej jeśli nie ma sygnału z zamka, że się zatrzasnął, to nie działa wycieraczka, nie otwiera się szyba i świeci się lampka na wewnętrznej powierzchni klapy :) Co ciekawe wcale nie ma cały czas komunikatu o otwartej klapie, a przynajmniej u mnie pojawiał się tylko na dziurach.

Może komuś to pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.